Paganiniho smlouva

Paganiniho smlouva https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86548/bmid_paganiniho-smlouva-iWW-86548.jpg 4 4211 683

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Paganinikontraktet , 2010

Drdu
17.03.2021 5 z 5

Pro mne značně povedená kniha

kikidok
14.03.2021 3 z 5

Bohužel druhý zkušenost s Keplerem a mě autoři asi úplně nesedí. Příběh mě vůbec nevtáhl, k postavám jsem nijak nepřilnula a vůbec mě nezajímalo, jak to dopadne. Žádné zvraty se nekonaly, všechno šlo tak, jak to bylo od začátku dáno. Za mě zbytečně dlouhý, průměrný kriminální příběh. A bohužel haló okolo dvoje Keplera nesdílím.

Estarossa
12.03.2021 4 z 5

Pro mě o něco slabší než Hypnotizér, ale stále skvělé.

Leona333
08.03.2021 4 z 5

Knihu nebudu porovnávat s jinou literární tvorbou od této spisovatelské dvojice. Takže se tím pádem jedná o velice zdařilý krimi příběh, se spoustou vražd, záhad, drásajícího napětí a politikaření... Kniha se mi četla dobře. Odsýpalo to vskutku rychle.

Anie.M
28.02.2021 5 z 5

musím přiznat, že jsem se k této knize dlouho odhodlávala. z psaní této manželské dvojice jsem byla po každé knize nadšená a pak přišel Lovec králíků a Lazar, kde trošku klesalo nadšení. ač je Paganiniho smlouva prakticky druhý díl ze série, pro mě byl poslední a opět jsem si užila to napětí, strach, chtíč vědět co bude dál. tedy naprosto parádní zážitek. teď zbývá jen Zrcadlový muž a už se na něj těším.

janina66
26.02.2021 5 z 5

Audiokniha. Tento díl byl poslední, který mi chyběl "přečíst" do celé série. A musím říci, že jsem nadšená. Mezi jednotlivými kapitolami, a někdy i v kapitole, byla slyšet nádherná houslová hudba. To jsem si opravdu užívala. Také jsem se konečně dozvěděla, jak se Saga seznámila s Joonou. Děj knihy byl opravdu pestrý a to mě bavilo.

Ran
17.02.2021 5 z 5

Příběh je výborně napsaný a vyprávěný. Zvraty byly překvapivé, nečekané a skvěle napsané. Kniha se mi četla výborně i díky příjemně rychlému tempu čtení, které ke konci nabralo na rychlosti spolu s událostmi a odhaleními v poslední části příběhu. Konec byl velmi dobře napsaný, ale zároveň tajemný.

Darami87
07.02.2021 4 z 5

Konečně po dlouhé době kniha, co mě vtáhla. Bohužel stejně jako spoustu ostatních čtenářů mě asi od poloviny pomalinku pouštěla a konec mi připadal nesnesitelně táhlý. Celkově se mi kniha líbila a postavy mi byly velmi sympatické. Ale vadí mi, když záporák má div ne nadlidské schopnosti a už mu k dokonalému obrázku chybí jen rudé slipy a pláštěnka. Všeho moc škodí. Ale celkově jsem si knihu celkem užila.

Kicka
04.02.2021 4 z 5

Četla jsem na dovolené a chytlo mě to tak, že jsem si pořád hledala záminku, jak někde číst a knížku dokončit. Ale musím uznat, že občas toho bylo v ději na mě moc a bylo to až k neuvěření.

MatoPalkes
27.01.2021 3 z 5

Jazda od začiatku do konca. Keplerovci majú lepšie knihy, ale stále vysoký štandard.

ctenarkaEva
16.01.2021 3 z 5

Stejně jako u Hypnotizéra se mi líbil začátek, ale postupně mi děj připadal překombinovaný, nereálný, některé scény jako z akčního filmu a pro děj knihy zbytečné. S Keplerem asi končím, bohužel mě neoslovil.

Shardlake
15.01.2021 5 z 5

Tak toto byla opět jízda!! Hnalo mne to číst dál a dál, děj byl zajímavý, napínavý a najednou byl konec knihy :-)

petrpospa
31.12.2020 4 z 5

Rychle a zběsile. Má to spád, pořád se něco děje, čtenář se nenudí. Skoro jako scénář akčního filmu a jako takový potřebuje výrazného neprůstřelného hrdinu, hodně zlého padoucha, nějaký kompot (nejlépe mezinárodní) a nesmí chybět ani nervy drásající závěr ve stylu stříhání červeného (nebo snad modrého?) drátu či Final Countdown na displeji atomové bomby.... Nepřemýšlej a čti! O to tady jde především. Chcete Joonu v akci nebo Erika hrabajícího se v cizích palicích? Keplerovci vám ve svých dílech nabízí dostatek obojího....

Anduli.
30.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Obchod se zbraněmi a korupce v podání Lars Keplera jsou příjemným překvapením. Joona Linna je tak trochu superman a zase má ve všem vždycky pravdu. Díky tomu jeho postavu musíme obdivovat, ale zároveň to činí děj o něco méně uvěřitelným. Soudě dle závěru se o něm v příštích dílech konečně dozvíme i něco víc a na to se těším. Hlavní záporák pak lusknutím prstu nemilosrdně likviduje členy ozbrojených bezpečnostních sborů, až mi jich bylo líto. Na druhou stranu to knize přidalo na dramatičnosti a napětí. Podtrženo, sečteno, na zadek jsem se z Paganiniho smlouvy neposadila, přesto jde o hodně kvalitní čtení. Jakožto bývalá houslistka navíc dávám hvezdičku za "houslové" pasáže - někdo z autorské dvojice buď má s hraním zkušenosti, anebo museli provést dost kvalitní rešerši.

apq
26.12.2020 5 z 5

Opět velmi vydařené.

berila
23.12.2020 3 z 5

Chvílemi se mi to četlo dobře, pak jsem si nějakou dobu říkala, už aby to skončilo. Žádné velké nadšení. Konec tak trochu úsměvný, víc jak 3 * nemůžu dát.

sharik
02.12.2020 3 z 5

Zábavné čtení, bohužel často příliš za hranicí uvěřitelnosti. No ale na oddech proč ne.

Havrnka
18.11.2020 5 z 5

Opět strhující příběh. Některé pasáže mi však připadaly jak z amerického filmu - hlavní hrdina je nesmrtelný a stále střílí, aniž by musel nabít pistoli. Úplný závěr knihy jemně naznačil možné pokračování dalšího dílu. Už se na něj těším.

Rihatama
11.11.2020 4 z 5

Kepler případy finského vyšetřovatele Joony Liny začal sondou do lidské duše. A tím mě taky přilákal do svého soukromého duševního i mentálního pekla. Jak jinak lze psát a vymýšlet takové děsy, říkám si. Psychoanalýzu vystřídal vražedný, politický thriller, kterým Keplerovi nejspíš rozšiřují svou čtenářskou obec o ty racionálněji smýšlející :-). K těm se řadím i já (jakkoli mé spektrum je poněkud širší), a tak politické a finanční machinace dokonale padnoucích obleků mě musely zaujmout. Obleky versus uniformy, zlo versus správní policejní kašpaři. A nemálo obětí. A Paganini... Proč ne?

helusa2
07.11.2020 4 z 5

Jako dobrý, ale... Ty slovní obraty jsou někdy takové... vskutku kostrbaté... Zakončení mi již podruhé (i v 1. díle) přišlo ve stylu: “A potom mu jí zabalil a usek”. A tu závěrečnou scénu by nezvládl ani James Bond :-D