Paganiniho smlouva

Paganiniho smlouva https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86548/bmid_paganiniho-smlouva-iWW-86548.jpg 4 4211 683

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Paganinikontraktet , 2010

nicolettkaa
24.09.2021 3 z 5

Sice se kniha čte dobře a rychle, ale přesto tomu něco chybí. Hodně mi vadí spoustu vaty kolem, která s dějem nemá nic společného, také opakování již řečených věcí několikrát dokola. Jakoby se manželé/autoři nedohodli, kdo tu danou informaci napíše. Od čtení dalších dílů mě to neodradilo, ale tento konkrétní bych znovu už nečetla.

POZOR MOŽNÝ SPOILER
Hlavní mafiánský boss si dává natolik záležet, aby jeho nohsledi důkledně odvedli práci a zahladili všechny stopy a nechají svědkyni únosu jen tak? To se mi nějak nezdá.

oblakaknih
17.09.2021 4 z 5

4,5

Pro čtení druhého dílu ze série s Joonou Linnou jsem se rozhodla náhodou, ale měla jsem obrovskou radost, že na ni došlo právě teď! Proč? Na setkání s hlavním hrdinou jsem se moc těšila, protože již v Hypnotizérovi mi neskutečně přirostl k srdci.

Jak už to u sérií bývá, je těžké vyhnout se nějakému srovnání s ostatními díly, takže i v tomto případě přihlížím k mému názoru na první díl.

V této knize se případ soustředí na trochu jinou oblast, která mi není zrovna nejbližší, ale v tomto případě mi to nijak nepřekáželo. Naopak jsem ráda, že jsem do ní mohla alespoň tímto způsobem nahlédnout.

Styl psaní jsem již vychválila u předchozí knihy a za svým názorem si stále stojím. Je originální, kniha se skvěle čte a v tomto díle jsem si navíc užívala i názvy kapitol, kterým běžně nevěnuji tolik pozornosti.

Hlavní vyšetřovatel je jedna z mých nejoblíbenějších knižních postav. Zamilovala jsem si jeho osobnost, styl, jakým mluví s ostatními i to, jak mu všechno prochází. Ostatní postavy jsou sice trochu upozaděné, ale přesto dobře a dostatečně popsané. Jediná postava, s jejímiž kapitolami jsem měla ze začátku problém, byl Axel, ale i to jsem během čtení překonala.

Pár maličkostí jsem na začátku knihy odhadla, takže malou předvídatelnost musím v tomto případě zmínit. Můj celkový názor taky trošku ovlivňuje čtecí krize, která mě během čtení bohužel přepadla.

Celkově se mi ale kniha líbila a já se těším na další díly, jen Paganiniho smlouva v porovnání s Hypnotizérem o chlup slabší.

Pedro69
13.09.2021 5 z 5

I když každému nebyla po chuti, mě se kniha líbila a mohu ji jen doporučit.

Arlienen
06.09.2021 3 z 5

Po dlouhé době jsem se vrátila k detektivovi Linnovi. Bohužel to pro mě bylo hořké shledání. Kniha nebyla špatná, ale četla se mi špatně. Vůbec jsem se nemohla začíst a těšila jsem se, až to skončí, abych mohla sáhnout po lepší knize. Přišlo mi to takové hrr a ne moc promyšlené.
Mám z knihovny půjčené i další díly, snad budou lepší.

Niu
01.09.2021 2 z 5

Moje první kniha od autora. Přišlo mi to dost nekonzistentní a nevyvážené, přeplácané. Komunikace mezi postavami nijaká. Pokud by se příběh držel v linii za A) "záhadných úmrtí" a bylo to na vrub sériovému vrahovi nebo za B) zbraní, bylo by to přijatelnější - pro mne. Dohromady mi to nějak nesedělo. Závěr hrc frc, pak ještě něco teda napsat k těm postavám a kniha dokončena.

michaela.97
27.08.2021 3 z 5

Bohužel. Paganiniho smlouva mě tolik nebavila.
Začátek byl fajn, ale potom jsem se začala zamotávat do postav a příběh začal zabíhat do tématu, které mě tolik nezaujalo (ale to je čistě problém mého osobního vkusu). Do čtení jsem se přemlouvala a dlouho jsem zvažovala, jestli pokračovat. Bavila mě jen jedna napínavá linka v ději (kdyby tam nebyla, asi bych to vzdala).
Nakonec mě ale mile překvapilo, že se to po polovině obrátilo a i když jsem byla pořád zmatená z postav, bylo tam něco, co mě nutilo číst dál :) Naštěstí!
Posledních třeba 100 stran jsem přečetla víceméně na jeden zátah a konec mě moc bavil :) Já bych téhle knížce pár stran ubrala, ale jinak to vlastně bylo fajn čtení :) Trochu jiní Keplers, než je známe :)

Razič
22.08.2021 5 z 5

Říkal jsem jim, že Hypnotizér byl mizerný. Oni říkali že jo, ale ať dám Keplerovi určitě ještě šanci. Dal jsem.
Je to bomba, rafinovaný příběh, dobrý spád, skvěle napsané kapitoly.
Dobrá práce!
Oblíbené postavy: Axel Riessen, Saga Bauer

pige
22.08.2021 4 z 5

Trochu jiná kniha z tvorby Larse Keplera.

Příběh jíž nebyl tak strhující, zato se autoři zaměřili spíše na postup při vyšetřování a jak vlastně celá policejní práce probíhá.

Množství postav v díle často až matoucí, mnohdy se jejich osudy propojili, ale jen v takové malé dějové vsuvce. Jako malé vodítko pro policejní vyšetřování.
Nicméně vše spravil úžasný závěrečný odstavec s vyšším posláním než dílo samotné.

A závěr díla jasně ukázal, že si autorská dvojice připravuje půdu pro další díl severské krimi.

nicole1990
14.08.2021 5 z 5

Hypnotizér se mi líbil asi víc. Paganiniho smlouva byla,ale taky super četlo se to dobře.

slunicko1958
08.08.2021 5 z 5

Jsem spokojená. Nechce se mi řešit věrohodnost jednotlivých situací.
U knížky jsem se chtěla pobavit a odpočinout, což se naprosto podařilo.
Komisař Joona Linna dostal více prostoru, děj byl napínavý, jednotlivé kapitoly byly kratší, četlo se mi lehce, děj rychle plynul.
Co víc od četby na dovolenou čekat?

Lucc93
22.07.2021 4 z 5

Upřímně, trošičku lepší pro mě byl Hypnotizér - hodnocení tedy snižuji o jednu hvězdičku. Ale i tak nebudu nic moc vytýkat. Napínavé, dobře psané, v tomto dílu o něco víc policejních akcí a řekla bych, že byl i více zaveden do děje agent Joona. Těším se na další díl :)

jprst
04.06.2021 4 z 5

Zajímavý námět, promyšlená zápletka a dobře dávkované detaily dokážou čtenáře udržet v patřičném napětí až do samého konce.

Monni
03.06.2021 4 z 5

Z téhle knihy jsem si pamatovala víc, než z první. Ačkoliv jsem si konec nedokázala vybavit a konec jsem s nepamatovala. Na to , že sérii čtu podruhé se těším až přečtu další díl a konečně se dopracuji k posledním dvoum, které jsem ještě nestihla přečíst.

Toledo
03.06.2021 5 z 5

Další parádní čtení s detektivem Joonou. Příběh opět prvotřídní, čekala jsem, co z toho vyjde na konci za překvapení - nikdy to u Larsa Keplera netuším :) . A navíc to vypadá, že se tam začíná rýsovat i něco málo z Joonova života, protože prozatím toho o něm moc nevíme.

baji42
29.05.2021 4 z 5

Napínavé čtení opět s detektivem Linnou. Kniha se mi líbila zhruba stejně jako Hypnotizér, ale i tak patří obě k tomu lepšímu ze severských detektivek.

JanuldaN
14.05.2021 4 z 5

Za mne lepší než Hypnotizér. Poslouchala jsem audioknihu ve skvělé interpretaci Pavla Rímského. Jednotlivé kapitoly vhodně odděleny krátkými houslovými intermezzi. Pět hvězd nedávám z důvodů neuvěřitelnosti. Některé situace, které se v příběhu odehrají, jsou nemyslitelné, až neuskutečnitelné. Když se ale od tohoto faktu odprostíte, čeká vás napínavý, mrazivý a čtivý příběh plný zvratů. Na knize nejvíc oceňuji propojení světa vysoké politiky, justice, lobbistů a zbrojního průmyslu.

maryska09
08.05.2021 5 z 5

Velmi povedená kriminálka, rychlá, svižná a napínavá až do konce. Nevadí mi, že většina postav je kombinací Bonda, Macgyvera a Claudie Schifferové, k těmto knihám to prostě patří. Stejně jako závěrečná bitka a konečný únik. Doporučuji milovníkům vyšperkovaných detektivek.

Jokookno
04.05.2021 odpad!

(SPOILER) Naozaj som im držal palce. Vravel som si, že tak slávne spisovateľské duo nemôže napísať dve hlúposti za sebou. Po Hypnotizérovi a Paganiniho zmluve moja nádej zakopla a spadla pekne na...
... mimochodom zakopávanie, potknutie sa, pošmyknutia sú najčastejšou činnosťou postáv. A keď Joona niekoho rýchlejšie prenásleduje, môžte si byť istý, že minimálne podkĺzne. Spoiler: Ak teda nedostane migrénu.
Nie vážne. Toto je celé zle. Chcel som dať bod aspoň za ilustrácie, ale tie tu žiaľ chýbajú. Rovnako ako zmysluplný dej, uveriteľné dialógy, napätie, humor alebo postavy, ktoré vo Vás vyvolajú aspoň minimálne emócie.
Takto je to naozaj iba tupé dívanie do stránok. Až si vravím nakoľko je to mizerne napísané a koľko tomu pomohol preklad, ktorý akoby niekto prepisoval z Google prekladač.
Jediné čo ma pobavilo je záver knihy ( obávam sa však, že tak to myslené nebolo) V stručnosti : hlavný mafiózo a priekupník zbraní, ktorý mi skôr pripomína veksláka s bonmi na bratislavskej hlavnej tržnici nechá uniesť na svoju ohromitánsku jachtu chlapíka trpiaceho chronickou nespavosťou ( ten si len tak mimochodom čerstvo unesený schrupne vo vrtuľníku a stratí tak prehľad o svojej GPS) aby mu podpísal dokument a pobozkal ruku. Už už to vyzerá, že to klapne. Potom mu ale osud do plánov hodí vidle, takže ho naháňa po lodí a dožaduje sa pobozkania. Vravím ze je to mafiózo. To už ale Joona skáče zo svojho člnku rovno na palubu stometrovej jachty a začne krutý boj s dvojčlennou posádkou. Keď už máme strach či dobro zvíťazí vezme k sebe Joona zbraň ešte teplú od kolegových rúk a jediným a zároveň posledným nábojom všetkých odstrelí.
Aj mňa.

Evar88
30.04.2021 3 z 5

Paganiniho smlouva se mi líbila o něco více, než Hypnotizér. Nicméně, fanoušek severské krimi po přečtení dvou knih ,,Larse Keplera" ze mě asi nebude. Nevadil mi ani tak překombinovaný děj a vyprávění z pohledu více postav, jako ,,neschopnost" švédských vyšetřovatelů. Hlavní záporák se choval jako Terminátor T1000, který neomylně pronásleduje dvojici svědků, během chvilky zlikviduje pobřežní stráž, vrtulník, pohraje si s policisty, elitními jednotkami a kdo ví s kým ještě. Hlavní hrdinové na to koukají jako hloupí a jsou vždy o krok pozadu... Kniha se čte celkem dobře, ale můj šálek kávy to opravdu není.

lucy.sankova
27.03.2021 5 z 5

Má druhá přečtená kniha od této manželské dvojice. Skvělé. Napínavé až do poslední stránky ! Moc se mi líbilo v závěru kapitoly dovysvětlení co právě v jednu dobu prožívají hlavní postavy.