Lovec králíků

Lovec králíků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3284 702

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren , 2016

adabraz
29.09.2022 4 z 5

Kniha se četla moc hezky, zajímavý napínavý děj, se super koncem :). Doporučuji.

mfajmanova
13.09.2022 4 z 5

Lars Kepler se mi hrozně dobře čte. Vyhovují mi krátké kapitoly, které mají spád. Jako i u jiných knížek ze stejné série, i v Lovci králíků bylo na mě až příliš mnoho surovosti, ale už s tím tak nějak počítám a příslušné kapitoly beru vždycky "jen jedním okem". Ze série mi teď chybí už jen Zrcadlový muž, kterého si určitě také nenechám ujít.

eva0195
04.08.2022 5 z 5

Ja mám autora jednoducho naozaj rada! odporúčam celú sériu :)

anca_h
31.07.2022 3 z 5

Poprvé se mi u Larse Keplera stalo, že mě kniha nenadchla.. Nemohla jsem se začíst, přijde mi, že děj nabere na obrátkách až tak po 250 stranách.. Ty se zbytkem nakonec pomalu ani nesouvisí. Jakmile se přes ně člověk ale dostane, začne být kniha čtivá a děj napínavý..
Vrah, i jeho motiv, byl z mého pohledu ale odhalen příliš brzy, posledních 150 stran už jen čekáte na to, koho ještě zabije a jak.. Tyto pasáže byly za mě zbytečně dlouhé..

maryska09
10.07.2022 4 z 5

Další bravurně napsaná detektivka s Joonou Linnou v hlavní roli. Autoři skvěle ovládají umění stupňovaného napětí, jen tentokrát mě trochu rušili podrobně popisované nepodstatné detaily. Ale i tak doporučuji, čte se jedním dechem.

likaf
27.06.2022 5 z 5

Další díl s detektivem Joona Lina. Tolik krve a mrtvých snad nebylo ve všech dosavadních dílech dohromady. Kniha se dobře četla. Doporučuji.

Lexie321
22.06.2022 5 z 5

S knihou som bola maximálne spokojná. Bola to posledná kniha, čo mi chýbala z tejto série nakoľko som nešla stále podľa poradia, a som rada, že som si ju nechala na 'záver'. Postavy mám rada a tak ako aj predchádzajúce bol príbeh napínavý a pôsobivý.

Ulala
05.06.2022 4 z 5

No nevím, jelikož to bylo druhé čtení, tak jsem některé části přeskakovala. Ale je to opět typická "keplerovka", tak si neztěžuji a pokusím se dokončit sérií. Z původního hodnocení ubírám jednu hvězdičku za neskutečné natahování některých pasáží.

Garfi
28.05.2022 odpad!

Opravdu neuvěřitelně hnusná kniha...

katerina5544
18.04.2022 5 z 5

Nereálné, přehnané, ale naprosto vynikající. Doporučuji. Zařadila bych mezi jeden z nejlepších thrillerů vůbec.

Holly.W
14.04.2022 5 z 5

Poprvé se mi u Keplera stalo, že jsem se nemohla začíst. Trvalo to cca 200 stran. Ale potom se kniha rozjede, čtěnář vůbec netuší, kdo že je ten vrah, a finále je opět dechberoucí. Jsem ráda, že je Joona zpět. A s ním i Saga, i když jsem si myslela, že v této knize dostane více prostoru. Přes tyto drobné nedostatky i tak musím dát plný počet bodů.

Arlienen
26.02.2022 4 z 5

Knihu jsem četla se zatajeným dechem. Postava padoucha se mi líbila. Jeho motiv měl smysl a dokázala jsem se proto do něj vcítit a zároveň s ním i trochu sympatizovat. Za mě tento díl určitě stojí za přečtení a hodnotím ho spíše kladně.

kristie
08.02.2022 4 z 5

Tak další díl mojí oblíbené "pohádky" (berte s rezervou) je za mnou. A opět jsem dostala to, co jsem chtěla. Spousta lidí, spousta zločinů, vražd a akce. Vše často dotažené až do bizarnosti a absolutní neuvěřitelnosti. Ale tohle všechno je zabalené v neskutečně napínavé a čtivé knize. A jako bonus tu dostala prostor i Saga. (Mimochodem, jsem opravdu ráda, že knihy nečtu zároveň s jejich vydáváním. To laciné zaháčkování čtenáře na další díl v epilogu by mě v takovém případě dost nakrklo. Pokud doma nemáte další díl, doporučuji epilog dočíst až ho dokoupíte.)

Market = )
04.02.2022 3 z 5

Mno... Nevím, že to pořád čtu, když mě to trochu štve :-D. Postav jak na orloji a některé odbočky to všechno jen zbytečně komplikují. Wow efekt s odhalením vraha (pro čtenáře) mě taky nijak neuchvacuje (radši mám staré dobré postupné získávání informací díky vyšetřování), navíc s takovou zvláštní příměsí toho, že přesně něco takového čekáte. A o dost radši bych si na konci četla o vyšetřování než o několika za sebou jdoucích brutálních vraždách (ale to je můj problém, toho jsem si vědoma).

bee88maja
24.01.2022 4 z 5

A je to tady zas... fascinující, dechberoucí, místy očekávání hodné...klasický "Kepler"... tahle volba mne zdá se, nikdy neomrzí... pro "krimižrouta" jsou série s Joonou prostě Top Strop... :)

vladka321
08.01.2022 4 z 5

EPILOG:
Při slově "promiň" se mi vehnaly slzy do očí.
Při slově " Gratuluji" jsem se rozesmála.
A to je asi to nejvíce, co mohu sdělit, abych nic neprozradila. Kdo dočte až sem, pochopí. Dějem jsem popravdě byla trochu zmatená, chvilkami mi to připomínalo jistou detektivku. Nicméně vše našlo svůj smysl i cíl. Bylo to pěkné.

Urabu
04.01.2022 3 z 5

Klasická skandinávština, spousta brutálně zavražděných na základě co nejzamotanějšího motivu. Začínám si myslet že moderní detektivka už si s jednou mrtvolou nevystačí a sériových vrahů je víc než komunálních politiků. Zlatá Agátha.

ninano
26.10.2021 2 z 5

Tak tohle bylo na rozdíl od jiných dílů z této série hodně slabé. Už samotná hlavní myšlenka je hodně za hranicí reálnosti a uvěřitelnosti.

helena8303
21.10.2021 1 z 5

Poněkud slabší, než předchozí knihy. Toho násilí je v téhle detektivce už moc, autoři hrají na temnou strunu ve čtenářově duši. Knížku mi někdo půjčil, dočetla jsem ji jen s jistým úsilím.
Na druhou stranu tady chybí edukační akcent, který si třeba oblibuje Nosbe.
Prskni tam autistu, muslima, samoživitelku, feťáka, Černocha, potetovanou hackerku, znásilněnou a násilníka, jednoho spiťara, jednoho který dochází do AA, zamíchej, protřepej a máš to.
Pokud se v knize vyskytne spořádaný daňový poplatník, tak je to 100 % VRAH.
;-DDD

slunicko1958
19.10.2021 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem přečetla šestou knihu s detektivem JL, nevím, jaká slova mám pro zhodnocení zvolit, abych se neopakovala.
Přečetla jsem poměrně rychle, občas s vytřeštěnýma očima, občas s úsměvem, někdy jsem znechuceně sykla.
Souhlasím s názorem, že pachatel byl odtajněn docela brzo a "epizodka z WC" byla taky zbytečná.