Lovec králíků

Lovec králíků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3283 702

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Host

Kaninjägaren , 2016

lenka666
06.06.2017 5 z 5

Knihy tohoto autora se mi líbí. Některá trochu míň jiná víc,ale celově super.

Fíček01
06.06.2017 5 z 5

Skvělá, napínavá od začátku až do "otevřeného" konce, moc jsem si čtení užila! :-)

laeela
05.06.2017 2 z 5

Stalker se mi celkem líbil, i když výhrady byly také. Lovec králiků mě nechytil: zmatečnost děje, logické nedostatky v zápletce, až chyby, postavy, které se chovají podivuhodně, aby dostály naplánovanému? ději. Ani mě nebaví, když spisovatelé příliš často navodí atmosféru zla, aby se nakonec nic nestalo - už je to pak očekávané. Jediná pro mě uvěřitelná postava byl Rex, ten na mě působil jako opravdový člověk.
Jdu si spravit chuť nějakou klasickou detektivkou, kde nebude tolik krve a vnitřností :)

čika
04.06.2017 3 z 5

asi je to uz tym mnozstvom precitanych detektiviek, alebo neviem....zapletka zbuchana silou - mocou, motiv s utecencami ako reflexia na aktualne problemy vo svete -hm..., ale vsetko zostava kdesi na povrchu....ani to, ze sa kniha cita takmer sama, ma neprinuti pridat, skor rozmyslam, ci by si nezasluzila hviezdy dve.

janica09
04.06.2017 3 z 5

Moc mě to mrzí, ale za mě nejhorší Keplerova detektivka. Musela jsem se moc snažit, abych ji dočetla, stále jsem se čekala, že mě nějak chytne. Závěr měl ostřejší tempo a konečně mě kniha začala bavit, bohužel končila.

PetraBery
03.06.2017 5 z 5

Jsem opravdu ráda, že je detektiv Joona Linna zpět a v plné parádě. Lovec králíků mě hodně bavil, po pro mne horším Stalkerovi opět za plný počet. Jediné co bych vytkla, je avizovaných 19 minut (u některých adeptů knihy dle mého nemožné), ale jinak skvělé čtení. Budu se těšit, jakou další knižní lahůdku si pro nás autoři připraví příště.

jity.j
03.06.2017 5 z 5

Skvělé čtení.

NikaMirka
03.06.2017 4 z 5

Když jsem četla recenze, hrozně jsem se bránila abych je nepromítla do svého hodnocení celé knihy. Zuby nehty jsem četla a držela se toho, že další "Keplerovka" je fantastická, ale v polovině knihy jsem musela od svého úsilí upustit. Vraha jsem si tipla brzy a správně, a pak už jsem některé odstavce i přeskakovala, protože se mi zdály nepodstatné a zbytečné. Musím dát za pravdu tomu, co bylo napsáno. Je to asi nejslabší z příběhů v sérii. Vím, že dávám čtyři hvězdičky, kvůli jménu a oblibě, kdyby to napsal jiný autor, dala bych rozhodně tři.

zdenulkavac
30.05.2017 5 z 5

Opět mě kniha nezklamala, četla jsem jedním dechem. Těším se na další díl.

princesse
29.05.2017 4 z 5

Na nového Joonu jsem se opravdu těšila, ale až tak moc nadšená nejsem. Že jsme z předchozích keplerovek zvyklí na ledacos, ale pro mě až moc detailně popsané vraždy a všechny nechutnosti co vrah dělá s oběťmi .... to mi přišlo už moc. Nicméně dějově měla kniha spád a četla se samozřejmě dobře, stejně jako "většina" předchozích. Těším se na další a doufám, že mé nadšení se opět dostaví, stejně jako např. u Písečného muže a Svědkyně ohně.

BlackWidow
28.05.2017 5 z 5

Tak jsem se konečně dočkala. Joona Linna se vrátil a stálo to za to! Kniha napínavá od samého začátku mě úplně pohltila. Jako u všech Keplerových knih jsem vraha neodhadla,až pár kapitol ke konci,jsem tak zhruba tušila,kdo to asi bude. Podle mě to byl docela slušný konkurent Linny,ale ten si jako obvykle podle svých zkušeností se vším poradil. I Saga měla velikou zásluhu na dopadení a vyřešení celého případu. Doufám,že se ještě nějakého pokračování s Joonou Linnou dočkáme.... :-)

Lenka.Vílka
27.05.2017 5 z 5

Nebudu lhát, na další díl jsem se těšila jako dvanáctka na nové číslo Bravíčka (nebo dvanáctník na nové číslo Ábíčka). Joona mi chyběl a zajímalo mě, jak ho vrátí do reality, pryč ze čtyř stěn. A tam nastal zásadní problém. Jednou polda, navždy polda. Asi. Já bych ty nevděčný parchanty poslala někam. Jinak příběh super. Knihu jsem ale jednou odložila (hned na začátku po výslechu šlapky od ministra, bála jsem se, aby to nešlo směrem, který neschvaluju, ale nechci házet spoilery, ale jde o odstavec ze strany 45, nemám ráda zametání pod kobereček jenom proto, že se to těm nahoře nemá stávat na veřejnosti), ale zbytek jsem prostě hltala.
Nebudu lhát podruhé. Na otázku: "komedie nebo akční?", vždy odpovím akční. Ale v téhle knize mě víc bavil "komik Rex", i když to chvíli vypadalo, že *****, než "Terminátor Joona". Tedy kromě vyšetřovacích pasáží, tam svého ztraceného a znovu nalezeného chlapa snů (jako Joonu a asi nejsem jediná) plně podporuju a žeru nadále. Líbí se mi opakovaně používané linie, které na začátku nedávají samostatně smysl, proč tam jsou, ale když se střetnou, všechno dává smysl (co máte proti tomu na hajzlu? Vysvětleno to tam je!). Některé linie se střetnou, některé se nestřetnou (možná jo, možná ne, žádný spoiler). Zahrajte si taky na vyšetřovatele! A když dojde k prozrazení toho, kdo je Lovec králíků. Já koukala. Moc komentářů pode mnou jsem nečetla, ale jestli v nich někdo psal, že mu to bylo jasné už od začátku (jak mají lidé v oblibě uvádět), Sherlock Holmes oproti němu hadr!
A konec....jako vždy. Napsáno tak, že jestli nebude další díl, kupuju letenku a jdu si zahrát na Misery....

Foglinka
25.05.2017 5 z 5

Miluju Keplera a opět nezklamal. Mam ráda napětí a to autor prostě bravurně umí. Poslouchala jsem jako audio knihu. Za mě skvělé.

mirka71
25.05.2017 5 z 5

Opět výborná, jako všechny přechozí knihy. Napínavé, svižné, žádné hluché místo, originální zápletka. Jen jedno mi malinko uniklo: ve Stalkerovi leží Joona Linna v nemocnici, odkud zmizí a v Lovci králíků sedí v kriminále. Ale nejspíš se jedná o moji nepozornost.
Konec opět otevřený, nakročeno k dalšímu dílu, těším se moc, snad bude duo Kepler psát rychle....

Mali88
25.05.2017

Joona Linna je zpět.
Vždycky se mi líbila forenzní analýza, ale po přečtení Lovec, už nejsem tak nadšená. Myšlenky Lovce, co udělá s obětmi, a popisy vražd, mi přišli dost nechutné a občas jsem je i přeskočila nebo přestala číst, abych to rozdýchala :D
Nicméně, jak to u Keplera bývá, děj vás opět nenechá ani na chvíli vydechnout, kapitoly odsýpají jedna za druhou a než se nadějete, je tu konec. A vy si říkáte, že to nějak rychle uteklo a najednou nemáte zase co číst. A tak zase musíte čekat na nějakou zprávu ohledně dalšího dílu.
Já vlastně nemusím, protože se vrhám na milovaného Harryho Hole, kterého občas podvádím právě s Joonou Linnou, pšttt. Myslím ale, že mu to nevadí :) :)

pet_pet
24.05.2017 5 z 5

Svižné čtení :-)

Juzzy
23.05.2017 5 z 5

Joona je zpět a ve skvělé formě! Dle epilogu snad ne naposledy.

Dagmar0403
23.05.2017 5 z 5

Opět super

MichaelaSaky
22.05.2017 4 z 5

Kniha byla velice napínavá, všechny moje tipy kdo je vrah byly špatné. Na knize mi vadil konec s Valérií, kdo to jako měl u toho lesa být ..... :D Ať jsem přemýšlela jak jsem chtěla nepřišla jsem na to. Jinak super čtení.

Zoy
21.05.2017 4 z 5

Kniha mne malou trošičkou zklamala, hlavně když si člověk zvykne na kvalitu všech ostatních knih. Ale nebyla až tak špatná, ale vadily mi tam neustále dohady o terorismu a hlavně moc nechápu, proč zazdili předchozí život Joona. Kdysi manželku měl, jmenovala se Lena a umřela na rakovinu, ale bydleli spolu v jedné domácnosti, měli syna a dceru.........