Lazar

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405257/lazar-5mS-405257.jpg 4.21855

Detektiv Joona Linna / Joona Linna 7.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Host

Lazarus, 2018

Kniha Lazar

erousek007

Lazar nema cim prekvapit. Autori zde opet hraji na stupnovani desu s Jurka Waltera, ktery vstal z mrtvych. Ale to co drive fungovalo velmi dobre, je ted pouze ohrane a pritazene za pacesy. Nemluve o Jurkovych superschopnosti, jejich kryptonitem je prave Joona. Na pravidelne ctenare tedle serie ceka pouze zklamani a po sto strankach zjisti, ze ctou uz vlastne jenom z povinnosti....

Lena79

Ačkoliv mám autora a jeho knihy ráda, musím se přiklonit k názoru většiny čtenářů. Na můj vkus zbytečně moc mrtvol, bohatě by stačila jen polovina. Jinak se to ale četlo rychle. Jsem zvědavá na další díl, protože konec knihy mě dost zaskočil.

TaJeMa

Pro mě zklamání, zbytečně překombinované, scéna s domem, kde šílení manželé drží obě zajatkyně, je podle mého absolutní nesmysl. Nalezení mrtvých v kontejneru, mezi nimi jedna na pokraji smrti, ale živá, stačí Joonovi čistým hlasem říct, že je to vraždění kvůli němu, přitom podle zranění by měla být dávno mrtvá; prostě někdy méně je více. Asi mi bude dlouho trvat, než se odhodlám vzít další knihu od tohoto autora. Přečetla jsem od něho již více knih, tahle je jednoznačně nejhorší.

Gracinka

Nedokázala jsem přestat číst. Spousta napětí, spousta postav, spousta mrtvol.

Dandy1

Nejslabší díl. Začátek slibný, konec překombinovaný.

alexis818

No, to byl mazec. Brutální scény, že kterých mi naskakovala husina. Ale opravdu se na 500stech stranách nenudite. Některé scény překonaly i mnou celého precteneho Carter a to je co říct. Těším se na další díl.

pavla67

Tak to byla jizda.Mam prectene vsechny dily a vsechny dily byly velmi dobre.

F22Falcon

(+ SPOILER) Bezprostředně po dočtení mám z knížky smíšené pocity. Kniha opět dobře napsaná, příběh napínavý, ale na mě to bylo všechno "příliš". Příliš zbytečných vražd příliš krvavým způsobem. Příliš superhrdinství hlavního záporáka. (Nedobytnou tvrz, která má odolat náporu snad všeho, dobude jednoruký chlapík s prstem v nose? Opravdu?) Příliš neschopná policie (scéna v domě rodiny s vymytými mozky) včetně mé oblíbenkyně Sagy, úžasné policajtky, která se najednou v některých situacích (i když psychicky vypjatých, ale ví, s kým má tu čest, a něco už zažila) chová jako nováček. A příliš krutý osud právě Sagy. Ač i já jsem názoru, že co je mrtvé, má mrtvé zůstat, doufám, že Sagu stihli zachránit (i proto, že nebylo přímo napsáno, že zemřela). Rozhodně je větší šance na záchranu než u prostříleného muže v ledové vodě. Takový osud si nezaslouží.
Vlastně jsem v mém komentáři shrnul několik předešlých, ale asi jsem měl potřebu se tu taky "vyblít", protože cítím lehké zklamání. I z konce. Rozhodně další díl přečtu, už jen abych se dozvěděl, jestli to má Saga opravdu za sebou, ale jsem rád, že budu (prozatím) na konci série, protože se dá očekávat, že hon na Jurka, respektive jeho komplice, bude pokračovat. A Jurka Waltera je co? Jurka Waltera je už příliš.