Lazar

Lazar https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389235/bmid_lazar-NFk-389235.jpg 4 2547 684

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Lazarus , 2018

Toledo
09.06.2022 5 z 5

Za mě asi nejlepší díl ze série, co jsem prozatím četla. Napínavé od začátku do konce. Jen mě mrzí, ze jsem predtim nečetla Pisecneho muže, protože je to velmi provázané.

klokan.1905
04.06.2022 4 z 5

Lazar...
V pořadí již sedmé pokračování ze série Detektiv Joona Linna... Rozhodně bych Vám doporučil číst sérii od prvního dílu... Obzvlášť v tomto pokračování by Vám to mohlo dost chybět... Kniha je poměrně obsáhlá, ale čte se dobře...
Co napsat ke knize a nic neprozradit... V tomto případě je to docela těžké.... Tak se nechte překvapit... ;-)
K hodnocení.... Mně prostě přišly nějaké věci v knize trochu přitažené za vlasy, zejména pak pohyb osob na místě činu (opakovaně) a jejich chování... Dovolím si tedy v hodnocení plout trošku proti proudu a dal bych 75 procent, tedy slabší čtyři hvězdičky...

pige
01.06.2022 5 z 5

Další kniha série, která mě úplně pohltila. Styl psaní je opravdu chytlavý, takže příběh plyne hodně rychle a je těžké se čtením přestat.

Líbí se mi mí nenápadné vsuvky, které jsou ve finále velice důležité pro poskládání celého příběhu.
(Ovšem... už u třetího/čtvrtého dílu to jako čtenář očekáváte a víte, že to bude zásadní.)

Výjimečně se mi líbí zakončení příběhu - ten otevřený konec, který jasně ukazuje na další díl, ale příběh přinesl tolika otazníků, že je vcelku těžké odhadnout, jak se příběh bude vyvíjet dál. Přeci jen jsou tu dvě nové důležité postavy...

Holly.W
21.05.2022 5 z 5

Spolu s Písečným mužem nejlepší kniha z celé série! Joona, Saga a nejhorší nepřítel jsou zpět! Napětím jsem zapomínala dýchat od první až do poslední strany. Spousta mrtvých, potoky krve a velká brutalita. Překvapivé zvraty děje. A ten konec.... musím pokračovat dál. Sagy mi bylo nesmírně líto a doufám, že bude i v dalších dílech.

Garfi
28.04.2022 2 z 5

(SPOILER) Písečný muž, byla příjemná detektivka s atypickým padouchem. V této knize se superpadouch vrací a míra jeho schopností je už opravdu velmi, velmi přitažená za vlasy. Obzvláště část, kdy Jurek vypátrá Joonovu dceru, už připomíná akční film béčkové produkce a s realitou má pramálo společné.
Ponese-li se osud Jurka i nadále v této podobě, budou všechny jeho tělesné části postupně nahrazeny protézami a stane se z něj zřejmě Terminátor.

Allla9
05.03.2022 5 z 5

Komisař Joona Linna opět pronásleduje masového vraha. Velice napínavý a drsný příběh.

Arlienen
26.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha byla super čtivá a stránky mi mizely pod rukama. Děj byl děsivý, až mi běhal mráz po zádech.
Jurek se objevil na scéně a byl to ohromný šok, protože jsem si myslela, že je mrtvý. Ono ehjle, tenhle padouch má pěkně tuhý kořínek! Je zajímavé, jak se dostane každému do hlavy a jak s ostatními manipuluje. Ještě že proti němu stál Joona.

Kavalos
15.02.2022 1 z 5

(SPOILER) Bohužel, obrovské zklamání. Jsem velký fanda tvorby manželů Ahndorilových, ale tohle byl holý nesmysl. Když jsem si uvědomila, že bude celá kniha opět o Jurkovi, moc mě to nepotěšilo, ale chtěla jsem tomu dát šanci. Čekala jsem mnohé, ale takový nesmysl ne. Četla jsem tu v komentářích připodobnění Jurka s Chuckem Norrisem a musím souhlasit. Nesmyslné a úplně nereálné situace s Jurkem, který je evidentně nesmrtelný a nepřekonatelný. Špatné, jsem vážně zklamaná.

kika_
14.02.2022 2 z 5

(SPOILER) Považovala jsem se za skalní fanynku Keplerovek, ale tedy Lazar pro mne byl hluboké zklamání. Už dejte s tím Jurkem pokoj sakra! Celý příběh byl velice únavný. Jurek je očividně i bez ruky absolutně nepolapitelný, nepřekonatelný, všeho schopný a zdálo se, že taky nesmrtelný.
Zemřelo opravdu velké množství postav. Bohužel musím říct, že už to pro mě nebylo překvapující a jeví se mi to jako velmi přehnané. Co je moc, to je zkrátka moc.
Tento díl ve mě zanechal pachuť a do dalšího se jen tak nepustím. Bude to chtít veeeelkou pauzu.

EliskaD
09.02.2022 3 z 5

Tento díl mě nenadchl tak, jako předcházející. O tom svědčí i to, že jsem knížku četla přibližně 3 týdny, přičemž knihy podobného rozsahu mám obvykle přečtené max. do týdne.
Příběh byl sice velmi dobře promyšlený, ale postavu Jurka museli Keplerovci obdařit schopnostmi supermana, aby to v příběhu hrálo. Bylo to trochu na sílu. Nad knihou jsem nevěřícně kroutila hlavou a užila si teprve až úplný závěr, který byl opravdu skvěle vygradovaný.

slunicko1958
07.02.2022 3 z 5

Příběhy s JL jsem dosud brala s nadhledem, dokázala jsem se naplno soustředit na děj a odpočinula si tak od svých starostí. Na detektivkách mě baví společně s kriminalisty odhalovat pachatele. Tentokrát mám výhrady. Nejednalo se ani o detektivku, vrahové byli známí. Román vlastně líčí zvrácený závod, kdo koho dřív zabije a kolik krve a mrtvých těl zůstane na "trase" tohoto závodu. Zdrcující brutalita, sadismus. Také
mě iritovalo hloupé až absurdní jednání hlavních postav (Saga, Valerie aj.)
Vadily mně i ty "vycpávky", jako by autoři potřebovali napsat určitý počet stránek.
Věřím a doufám, že další příběh bude lepší.

culina111
31.01.2022 5 z 5

Trochu mi přišlo, že se autoři již trochu "vykrádají" a že je zde o něco víc brutality, ale i tak pro mě stále jedna z nejlepších detektivek... proto hodnotím 5-ti hvězdami :)
(jinak asi mezi nejlepší jejich knihy řadím Písečného muže a Stalkera)

bee88maja
25.01.2022 4 z 5

Rychlé závěry nemám ráda, často to místo eskalace napětí vytvoří dojem, že autor nevěděl, jak to ukončit. Ovšem "Kepler" mne baví, ze všech nynějších autorů "detektivek" nejvíc. Takže ještě Zrcadlový muž a bude všeho konec už? :))) A co budu číst pak?

SteveK
22.01.2022 2 z 5

Ono překročit realitu nemusí být vždy pozitivní věc. Chuck Norris si odskočil do světa Rodinných pout a celé to zaobalil severskou krajinou. Pohádka...absolutní pohádka, která bohužel s reálným světem nemá nic společného, natož s opravdovými kriminalistickými praktikami a postupy. Posledních 150 stran už jsem zrychleně dočítal. První a poslední zastávka s Larsem Keplerem.

vladka321
22.01.2022 3 z 5

Tento díl mi přišel poněkud zvláštní. Přiznám se, že patrně nejslabší díl z celé série. Vše směřovalo na hlavního hrdinu a jeho minulost. Opět velmi promyšlené, nicméně příliš zkonstruované až do krajnosti. Objevuje se zde snad až nadčlověk s vlastnostmi, které nejsou obyčejnému člověku dané. A to je to, co mě nebaví. Nechci číst sci-fi, ale dobrou detektivku a to se tady moc nepovedlo. Přesto čtivé a samozřejmě dynamické.

Kacenak
18.01.2022 4 z 5

Jak už bylo psáno níže, přijde mi, jako by psal knihu někdo jiný. Ale! Není to vůbec myšleno negativně. Bylo to mnohem temnější a brutálnější. Sice ne tolik napínavé jako třeba Písečný muž, ale v určitých pasážích šokující určitě. Celkově další podařený díl.

Monni
18.01.2022 5 z 5

Díky nim miluju severské krimi. Jsou prostě super.

Kira283
11.01.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, ale ze všech dílů mě zatím nejvíc dostal Hypnotizér a Písečný muž. V některých hodnoceních jsem se ještě před přečtením knihy dočetla, že některé scény jsou dost brutální. Mně spíš přijdou vyhnané do extrémů v souvislosti s osudy některých hrdinů. Ale to už holt k příběhu patří :)

Suma sumárum.. Příběh fajn, ale znovu se k němu vracet asi nepotřebuji, takže za mě lepší průměr :)

Vik40
06.01.2022 4 z 5

První třetina knihy nic moc. Zbylé 2/3 byly dynamické, zajímavé a rychlé.Celkově se kniha líbila, ale podruhé se k ní nevrátím.

Cher
29.12.2021 4 z 5

Napínavé, bohužel mi přišlo, jakoby to psal někdo jiný. Některé části mi přišly hodně brutální, hodně krvavé.