Lazar

Lazar https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389235/bmid_lazar-NFk-389235.jpg 4 2546 683

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Host

Lazarus , 2018

Vlak7
08.02.2019 5 z 5

Četlo se to samo. Nicméně síla Jurka s 1 rukou je napovazenou... Chyběla mi vysvětlení aktovky zapomenuté na autě a ztráta Saziny kabelky u Mimmina zahradního domku, nebo jen aby to bylo více napinave?

matinka
08.02.2019 5 z 5

Lars Kepler je jeden z mých oblíbených autorů. Série s Joonou Linou nemá chybu! Tato kniha se mi líbila, jak zpracováním, tak tím, že tam, dle mého názoru, nebyly žádné zbytečné části. Kniha mě velmi bavila, hltala jsem každé slovo a pokaždé jsem si rikala, jqk je možné, že ten Jurek Walter ví všechno. Shrnul bych to tak, že pokud máte rádi severské detektivky, je to must have! A pokud severské detektivky rádi nemáte, tak to mít musíte taky!

ber
07.02.2019 4 z 5

Poslouchala jsem audio, skvěle načetl Pavel Rímský. Musím se přiznat, že jsem měla okamžiky, kdy jsem přemýšlela, že to vypnu a skončím, vadila mi ta přehnaná brutalita a to že se z Jooni trošku stává švédský James Bond. Nerada srovnávám knihy, protože každá má být v něčem jedinečná, ale předchozí díly mi seděly líp.

Johncze
05.02.2019 3 z 5

Stále se to skvěle čte a místy je to opravdu napínavé k nevydržení (k neodložení). O to víc pak mrzí, kam série spěje - hlavní postavy už jsou víceméně nadlidi, především Jurek a Bobr se chovají jako bozi, naprosto dokonalí, nic je nezastaví, vždy záhadně každého dostihnou, naleznou a to kolikrát bez nějakého vysvětlování. Přijde mi, že Keplerovi už se tu honbu za většími výdělky ani nesnaží zakrývat. To pro mě hodně ubírá na výsledku.

Lukana82
05.02.2019 5 z 5

No to byl masakr, napínavé od začátku.... Určitě sáhnu po dalších knihách.

helca8820
04.02.2019 5 z 5

Kniha se četla dobře. Je pravda,že v této knize je hodně vražd a krve než v předešlých,ale i tak se manželům povedlo napsat knihu,která se čte dobře a je zajímavá. Jsem zvědavá na pokračování.

jehanys
03.02.2019 4 z 5

Má to spád, napětí a skvěle se to čte. Jen Jurek je jako z jiného světa. Co vše dokáže s jednou rukou a protézou.. . V televizi bych to asi vypnul. Přesto jsem v době nemoci přečetl za dva dny. Tak snad příště bude Bobr trochu uvěřitelnější.

nadali
03.02.2019 4 z 5

Pachatel je zřejmě geniální a navíc zvládá bilokaci. Tenhle román už je moc, i když Joonu Linu fakt můžu.

pravnik
02.02.2019 3 z 5

Další napínavá keplerovka. Navazuje na předchozí knihy. Nepřináší nic nového. Klasické zvraty, na které je čtenář od tohoto autora/rů zvyklý.

ClarrWinchester
02.02.2019 5 z 5

Na Lazara jsem se opravdu těšila a musím říct, že mě vážně nezklamal. Lars Kepler opět udělal skvělou práci a vytvořil úžasnou detektivku.

Ophelie
02.02.2019 5 z 5

Super kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout, přečteno za víkend (s pauzami na vaření apod. :-D).Čtivé, napínavé až do konce. Moje první kniha od Larse Keplera, chci si přečíst všechny předchozí díly. Rozhodně doporučuji!

Melodiel27
02.02.2019 5 z 5

Opet plny pocet a ted jen s napetim cekat na dalsi! Tohle je snad ma nejoblibenejsi rada a ted nevim co dal :D kdyby mel nekdo typ na podobnou radu - krome Nesba -tu uz mam taky at mi klidne napise do zpravy.

JurekNewerDies
02.02.2019 5 z 5

Lazar nezklamal. Perfektní spád děje, pohlcující atmosféra temnoty. Užil jsem si každou stránku. A že je tam mnoho mrtvých a násilí? Inu, kniha nenese název "Roztomilé štěňátko a jeho veselé příhody". Lazar- stoprocentní záruka drsné story made in Sweden.

ren6939
02.02.2019 2 z 5

Těšila jsem se, moc jsem se těšila. Ale jsem zklamaná.
Mrtvých víc než na Olšanských hřbitovech, jen ti, co měli být mrtví, jsou živí. děj sice nestál, ale ... přišlo mi to, jako by na autory tlačila povinnost "něco vydat", tak zopakujeme Jurka?!

Tereza299
01.02.2019 5 z 5

Knihu jsem si užila nesmírným způsobem. Bohatý slovní zásoba, stránky mě neustále tahaly hlouběji do děje, doslova jsem se od čtení nemohla odtrhnout. Kniha má neskutečné napětí. Strašně moc se těším na další pokračování.

Dobby888
01.02.2019 4 z 5

Pro mě skvělá série, nicméně z tohohle dílu mám jaksi rozporuplné pocity. Vše zajímavě začalo, ale tak nějak mě zklamal konec. Co mi přišlo tak trochu moc, je stále stejný a nesmrtelný vrah, plusem je samozřejmě skvělá čitelnost, která chytí a nepustí.

kasilka
31.01.2019 4 z 5

Skvělá kniha, ale opět dost kruté a těch mrtvých - skoro jako Vraždy v Midsomeru :-D
SPOILER....
Vadila mě nesmrtelnost Jurka, vždy byl ve správný čas na správném místě, předvídal každý krok své oběti, nedělal chyby, nezanechával žádné stopy (???) zatímco zkušení a trénovaní policisté neměli šanci :-/

klarence
31.01.2019 4 z 5

za mne trochu drsnější,ale super se četla - nezklamali

karantena
29.01.2019 5 z 5

Mě se to moc líbilo jen by kniha nemusela být tak obsáhlá.Například bez životopisu rodičů policistky,která po třech stránkách zemře bych se obešla.Napětí nechybí,akce je hodně.Jen to chce číst postupně,aby jste pochopili noční můru Jonny Linny v podání vraha Jurka Waltera.Písečný muž,Stalker,Lazar.

Veronika2017
29.01.2019 3 z 5

Kepler patří mezi mé oblíbence, velmi jsem se těšila na novotu, ale bohužel...Ne že by se kniha četla špatně, ale přišla mi chvílemi jako z jiného světa, morbidní...Podobně jsem to cítíla už i u minulé knihy. A nebo hodně srovnávám...Svědkyně ohně byla pro mě nejlepší...( ale jsem moc ráda, že je Joona Linna tu).