Lazar

Lazar https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389235/bmid_lazar-NFk-389235.jpg 4 2546 683

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Lazarus , 2018

Doubravka1975
17.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Opět skvělý 7.dil s Joonou Linou. I když jsem na něho byla nejdřív ( dost dlouho ) naštvaná, ale pak jak konečně vylezl z té své barikády , přečteno na jeden zátah. Další díl už čeká na nočním stolku

barusa.s
12.12.2021 5 z 5

Knihy Larse Keplera jsou přesně to, co od severské krimi a thrilleru očekávám. Opět nezklamal.

frkotik
07.12.2021 5 z 5

Jedním slovem skvělé. Jurek je prostě superpadouch a vytáhnout ho znovu na světlo byla sázka na jistotu. Po Písečném muži druhá nejlepší severská krimi.

Makkys
25.11.2021 5 z 5

Nechápu že jsem tak dlouho dokládala si tuhle knížku přečíst. Bylo to skvěle. Napínavé od začátku až do konce, žádné nudné a zbytečné kapitoly. Všechno mělo svoje vysvětlení, bylo to mrazivé, napínavé a hlavně děsivé. Konec mě překvapil, rozbrečel a trochu i zklamal. Kepler je prostě skvělý autor který umí skvěle psát.

jefff
22.11.2021 4 z 5

Lars Kepler psát prostě umí. Myslím, že ani Nesbo nedokáže budovat napětí až do takových výšin jako právě on (oni). Na druhou stranu je Lazar v mnohém plošší, než předchozí díly. Příběh není moc strukturovaný a víceméně sleduje pouze jednu linii. Díky tomu to odsýpá a těžko se kniha odkládá, ale Svědkyně ohně nebo Písečný muž měly přece jen větší přesah.

sodmic
17.11.2021 4 z 5

Velmi poutave cteni, misty sice na me az moc prekombinovane, superhrdina Joona, co zachrani cely svet byl nekdy uz moc, ale celkove pribeh fajn.

Havrnka
15.10.2021 5 z 5

Opět strhující čtení. Jsem ráda, že takoví zločinci,jako byl Jurek Waltera, jsou pouze literárními postavami.

Kristulda
10.10.2021 5 z 5

Jedním slovem masakralni adrenalin. Tak napínavé,tolik akcí prostě wau. Ano bylo to místy překombinované, ale čtivé, napínavé a neodložitelné. Za mě naprosto super.

PS. Četla jsem jeho dvě knihy za sebou teď si dám něco klidnějšího než se vrhnu na další a věřím, že to bude zas super.

petunkav
04.10.2021 4 z 5

Čtení opět skvělé, napínavé - jen teda těch kombinací a vražd a všeho bylo až moc. Trochu bych ubrala.
Ale napsané dobře.

Angell328
21.08.2021 odpad!

(SPOILER) Nejhorší díl celé série. Jurek nesmrtelný a přesto, že má jenom protézu si poradí i s válečným a zkušeným veteránem a takhle bych mohl pokračovat dokola v tomto díle. Jedním slovem, strašný.

PetraKysova
19.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Mám veľmi rada knihy od Larsa Keplera, mne tu ani nevadilo že bol Jurek skoro nesmrteľný. Ako vymyslené to bolo bravúrne. Trošku mi vadilo, že s Joony urobili nepostradateľného policajta bez ktorého by Jureka nikdy nenašli. To boli akože ostatný totálne neschopný? Čo ma ale vytláčalo do neprítomnosti bola Sage. Tak brutálne vyškolená policajtka z tajnej služby a chovala sa tak hlúpo. To už aj ja som vedela aké chyby spravila. Keď chcela ísť za sestrou. Haló jasné že ho za ňou doviedla. A potom keď volala tomu Rinusovi. Veď keď viem že proti mne stojí Jurek ktorého opísali ako boha (mal to premysleňejsie než Kaz Breker z Vranej šestky a to už je čo povedať) tak predsa nesmiem robiť takéto amatérske chyby. Aj keď bohužiaľ sa jej to vypomstilo. Bolo mi hrozne ľúto Peleriny, naozaj som dúfala.
No a neviem ako sa môže Joona vrátiť na oddelenie kde mu vlastne nikto neveril, a preto sa to totálne pokazilo a toľko ľudí umrelo. Veď ja by som sa im nedokázala pozrieť do očí.
Každopádne som zvedavá na ďalšiu knihu.

Prateri
15.08.2021 4 z 5

Když je někdo schopný, hlavně všechno schopný a stojí na nesprávné straně zákona, tak to je jeden velký průšvih. Tady je to akce za akcí, mrtví se nám hromadí a švédská policie ztrácí body. Tušení Joona Linna se nemá brát na lehkou váhu. Tady ho na lehkou váhu asi nebrali jenom čtenáři. Já si jdu oddychnout k jinému literárnímu žánru.

BaPe895
02.08.2021 4 z 5

V této knize bylo té brutality opravdu hodně. Jiřina je celkem sympatický,ale jeho prokletí v podobě Jurka Waltra mi v té sérii od začátku moc nesedí. Ovšem pak by bylo po příběhu,takže ..

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Opět nezklamalo.

Titas9001
08.07.2021 4 z 5

Zarputilý Joona a monstrum Jurek Walter. Přestože jsem na hutnou atmosféru u Keplera zvyklá, tak tady té brutality bylo i na mě moc. Bavily mně pasáže z pevnosti, scény z domu věznitelů na hraně uvěřitelnosti. Je jeden člověk schopen vám za okamžik vymýt mozek a spustit šílenství a z celé rodiny to nikdo rozumně nezpracovává? Tradičně to má spád a čte se to dobře, ale na nejvyšší hodnocení to tentokrát není.

daniela8398
05.07.2021 5 z 5

Strašně napínavé, moc mě to bavilo...

tabaluga
03.06.2021 4 z 5

Kniha by byla opravdu moc pěkná, jen kdyby pan Jurek Walter nebyl vylicen jako nadprirozena bytost. Už se to pomalu začíná zvrhávat, zde Jurek v dalším díle Joona.. No nevím jestli najdu v budoucnu odvahu číst další díl. Nicméně otevřený konec naznačuje, že ani Zrcadlový muž není poslední díl série a já jen doufám, ze se trochu polepší a s tou neskutecnosti to nebudou přehánět. V ostatních aspektech se mi kniha líbila, byla opravdu napínavá.

callahanh
30.05.2021 3 z 5

Larsi Keplerovi nelze upřít, že píše čtivě a má poměrně zajímavé nápady, co se způsobu vražd týče. Jenže Lazar má jeden pro mě poměrně velký problém - má jít o severskou detektivku/thriller, jenže autor tentokrát zvolil cestu určitého hororového slasheru. To, co totiž Jurek Walter přežije a dovede, je opravdu jako z hororu, kde to nevadí, protože je to žánrové schéma a divák s tím počítá, jenže v thrilleru to je trochu směšné a nelogické. Když se nad tím čtenář zamyslí, těch věcí, které by musel skoro mrtvý Walter zvládnout, je opravdu dost, proto někdy působí nechtěně směšně (a upřímně řečeno i Joona Lina je skoro nesmrtelný a připomíná hollywoodského akčního hrdinu). A je to škoda, protože to dost zásadně kazí pocit ze čtení. Čtenář tak nějak ví, kdo je postradatelný a kdo není, takže napětí tu dost chybí, překvapivých momentů je hodně málo a po přečtení je vesměs jasné, že ani tato pointa nemusí být konečná. Atmosféra je pochopitelně potřebně hutná, Joona Lina je docela sympaťák, i když s tou posedlostí je hodně otravný, Lumi je taky fajn a samozřejmě Saga Bauerová má své tajemné charisma. I když má román spád, velmi dobře se čte a hlavní postavy zase o něco rozvine, nelze se ubránit dojmu, že Kepler už jde na sílu a snaží se o čím dál větší senzaci a úplně se vzdaluje od toho, že krása severských thrillerů spočívá v temnějším prostředí a sice brutálních, ale logicky vysvětlitelných zločinech. Vzhledem k hodnocení předchozích děl musím tentokráte dát jen 60 %.

burilltomas
12.05.2021 5 z 5

Jako vždy skvělý Lars Kepler:)

Dajine
11.05.2021 5 z 5

Dobrý, napínavý, neuvěřitelný, čtivý. Otevřený konec.