Lazar

Lazar https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389235/bmid_lazar-NFk-389235.jpg 4 2536 683

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Host

Lazarus , 2018

Anastazie0810
Anastazie0810
18.12.2022 5 z 5

Po delší pauze jsem se vrátila zpět k mé oblíbené severské dvojici a opět jsem nadšená. Čím více stránek otáčíte, tím více nestačíte popadat dech, stupňující napětí zde sálalo z každé stránky. Už se nemůžu dočkat na další díl. Lars Kepler se za mě stalo jméno jisté kvalitní detektivky.

Gleam
Gleam
24.11.2022 4 z 5

Po předchozím dílech jsem si musela dát chvilku oraz od Jonna Linny, opět jsem se k němu ráda vrátila. Hromada krve, občas trochu předvídatelné, s useknutým koncem, přesto poutavé a čtivé, chystám se na další díl.

Szigeti
Szigeti
09.11.2022 4 z 5

Dobrá, napínavá, zlý koniec (smutný). Niektoré opisy sú veľmi zdĺhavé a menej strán by asi pridalo dynamiku. Inak ok. Audiokniha

vybusna
vybusna
08.11.2022 5 z 5

fúúúúú, tak to bola jazda. Napriek predimenzovanému deju, ktorý bol občas neuveriteľný, ma úplne pohltil a opomenula som občasné klišé. Niekedy to bolo až fyzické, aké to bolo napínavé. Spočiatku komplikovaným dejom nás krásne a zrozumiteľne autori previedli. Postava komisárky Bauer, mi od prvého momentu, ako ju autori série priviedli na svet, neprirástla k srdcu. Nemôžem si pomôcť, ale občas sa mi v tejto časti chcelo povedať úplne iracionálne..."ano Saga, všetkému si na vine Ty" Márne premýšľam, ktorá herečka by ju mala hrať, ak by bol knižná predloha sfilmovaná. Epilóg ma mrzí a dúfam, že nám nezačne miesto krásnych samostatných, detektívnych príbehov, vznikať nekonečná séria. To by som asi nedala.

Roubas
Roubas
03.11.2022 4 z 5

Adrenalinová jednohubka u které se musí povinně vypínat mozek, jinak se tam dá vyhnípat celkem dost věcí nesetkávajících se s realitou. Poprvé mi přišlo, že pár dialogů bylo dost na sílu, a to hlavně ty, kde se měly ze čtenáře tahat emoce.

borupet
borupet
30.10.2022 5 z 5

Velmi zdařilé pokračování! Prvních šest dílů jsem přečetla všechny hned za sebou před dvěma lety. Ale toho brutálního násilí bylo tolik, že jsem nebyla schopná otevřít Lazara dříve. Mám pocit, jakoby komentující pode mnou byli rozděleni na dva tábory. Jedni zmrtvýchvstání Jurka Waltera přivítali a druzí ho odsuzují. Ale za mě to byla pecka. Dobře, způsob, jakým přežil, je těžko uvěřitelný, ale jak už tady pode mnou někdo psal, je to knížka! Velice čtivá, napínavá, autorům se podařilo udržet napětí od začátku až do konce. Vynikající! Jdu na Zrcadlového muže. Bude tam Jurek? Nebo už je opravdu mrtvý? :)

Šánka
Šánka
13.10.2022 5 z 5

Po několikaleté přestávce jsem navázala dalším dílem v sérii od tohoto švédského manželského dua. A musím říci, že to byl výborný návrat, ve kterém jsem se velmi rychle zorientovala v postavách i ději.
Bylo to přes 500 stran čistého, neředěného adrenalinu, akce a napětí. Je neuvěřitelné, že autoři ,,vzkřísí" padoucha, který je až ďábelsky mazaný, nachází se všude tam, kde chybí policie a nenachází se tam, kde ho policie hledá :-), přemísťuje se nadčasovou rychlostí, no je to zkrátka padouch geniální. A víte, co je pro mě nejvíc neuvěřitelné, já jsem jim to i přes tu neuvěřitelnost baštila a hlavně se i královsky bavila.
Keplerovic zkrátka umí, to je jasné každému, kdo je čte.

Veronika_mad
Veronika_mad
05.10.2022 5 z 5

Zatím poslední přečtený díl série a už se těším, až budu číst další. Příběhy Joony jsou zajímavé a hlavně napínavé!

Wargo
Wargo
20.09.2022 5 z 5

Toto je taká srdcovečka, celý Joona. Mnoho čitateľov sa sťažuje s rastúcou brutalitou každej knihy, mne to nevadí. Kniha má človeka zabaviť, pomocou knihy má človek myslieť na niečo iné a s podmanivou hudbou v ušiach (Hildur Guðnadóttir a jej soundtrack k Jokerovi odporúčam ;) ) je táto séria famózna !

Vendas
Vendas
14.09.2022 5 z 5

Jako vždy super čtení

čtenářkax
čtenářkax
02.09.2022

Jednou večer jsem knizku otevřela, přečetla necelych 40 stránek a pak jsem ji zavřela,vzala si prášek na spaní, protože bych asi jen tak neusla, a uz ji nehodlám otevřít. Možná mam přecitlivěle období, protože jinak mám detektivky a drama i thrillery ráda,ale opravdu nehodlám mít kvůli knížce zle sny a mam pocit, že by to tak dopadlo kdybych četla dal...

ivzu77
ivzu77
12.08.2022 4 z 5

Sedmý díl série, sedmé setkání s Joona Linnou .... tento příběh se týká jeho rodiny, jeho blízkých kolegů a známých .... mělo to spád, nedá vám to knihu odložit. Někdy nečekané, někdy nadsazené, ale vždy napínavé...

mirinda973
mirinda973
10.08.2022 4 z 5

Moje první setkání s autorem. Poslechla jsem si audioverzi namluvenou Pavlem Rímským, který má velmi příjemný hlas.
Napínavý děj, který Vás strhne a donutí poslouchat/číst dál a dál. Asi úplně nevadilo, že jsem předchozí díly přeskočila, narážky na minulost byly v průběhu vysvětleny. Za mě super čtení a určitě půjdu do dalšího dílu. Ten "otevřený" konec, který naznačuje další směr mi nedá spát:o)

maryska09
maryska09
06.08.2022 5 z 5

Další skvělé pokračování série. Pokud jí čtěte od začátku, nemůže vás překvapit množství detailních popisů, nesmrtelnost Jurka ani superhrdinství Joony Linny. Ale právě kvůli tomu se tyto knihy tak skvěle čtou, jsou napínavé a těším se na další. Doporučuji

whiolet
whiolet
31.07.2022 4 z 5

Asi bych ocenila, kdyby kniha měla míň stránek, některé detailní popisy mi přišly celkem zbytečné. Jinak mě příběh bavil a zcela mě pohltil.

Majulda8
Majulda8
11.07.2022 5 z 5

Coby pokračování s Joonou Linnou nemá chybu ve smyslu strhujícího příběhu, plného napětí a velmi dobře se čte. Už záleží jen na každém z nás, zda se dokážeme povznést nad nesrmtelnost Jurka a jeho přespříliš dokonale promyšleného plánu. Ač se některé skutečnosti mohou zdát nereálné, tak si myslim, že do příběhu stejně patří, protože se autoři rozhodli tímto směrem vydat.

likaf
likaf
03.07.2022 5 z 5

Takže Jurek to má snad už za sebou...Joona jako super hrdina. Ale tak nějak mi to k němu pasuje. Četla jsem knihu jedním dechem. Kdo má Joonu Linnu rád, neměl by si tento díl nechat ujít. Doporučuji k přečtení.

slečna.k
slečna.k
02.07.2022 1 z 5

Já fanoušek tohoto dua asi už nebudu. Přečetla jsem díly, kde se vyskytoval Jurek Walter, čistě ze zvědavosti, jak to nakonec dopadne. Ale přílišná brutalita ve všech dílech, k tomu superhero komisař, kterému nikdo nikdy nevěří, a nakonec má úplnou pravdu úplně ve všem, protože celý zbytek policie asi jen kopíruje papíry (jak bože jinak). Záporák, co uměl každého geniálně najít asi jen po čichu, přežil milion kulek, plavbu v ledové řece, amputaci ruky bez narkózy, deset nástražných granátů ale kterého náš superhero nakonec pouze snadno zastřelí na střeše? Vážně? Už jen jak to píšu, tak je to absurdní. A to se radši nevyjadřuji o jiných dílech (slepá honička ve Stalkerovi, stojí téměř na špici toho nejhoršího, co jsem kdy četla). Celkově mám zkrátka dojem, že kdyby autoři vynechali všechno to násilí, tak by z toho zbyla za vlasy přitažená slohovka studentky druhého stupně ZŠ. To vysoké hodnocení prostě nechápu.

Lexie321
Lexie321
22.06.2022 4 z 5

Úžasné pokračovanie s Joonom, Sage a Jurekom. Príbeh bol ako vždy od začiatku napínavý, dômyselný a akčný. Autorského dua sa nič iné ako skvelé pokračovanie série nedalo očakávať.

Toledo
Toledo
09.06.2022 5 z 5

Za mě asi nejlepší díl ze série, co jsem prozatím četla. Napínavé od začátku do konce. Jen mě mrzí, ze jsem predtim nečetla Pisecneho muže, protože je to velmi provázané.