Lazar

Lazar https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389235/bmid_lazar-NFk-389235.jpg 4 2546 683

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Host

Lazarus , 2018

Jardell
07.01.2019

velmi čtivé. Že se nad některými zázraky člověk nepozastaví je pochopitelné,zde ale místy až moc nereálné situace a schopnosti. JInak přečteno jedním dechem.

lucie2619
07.01.2019 4 z 5

Byla jsem jako obvykle naprosto nadšená a přečetla jsem to během pár dnů..... Už teď se těším až zas něco vyjde ????

lupo
07.01.2019 5 z 5

Jak jinak než 5 hvězdiček. Tato dvojce opět nezklamala! Za víkend přečteno, úžasný spád a děj.

januchka
06.01.2019 5 z 5

Velky plus za napeti a ctivost. Nelibilo se mi pouze zmrtvychvstani Jurka, ktere mi prislo nerealne. Jinak je knizka super, nesla temer odlozit :).

hey123
06.01.2019 4 z 5

Ano, každý díl je čím dál drsnější a drastičtější. Některé scény jsou už opravdu přepálené. O schopnostech Jurka a příchodu Bobra do nemocnice ani nemluvím. Přesto se mi moc líbilo, jak byl do děje hodně zasazen příběh Sagy.
Čtivost knih od této manželské dvojice je za mě bezkonkurenční. Stalo se mi, že jsem chválemi nedýchala. Jsem ráda, že se dočkáme dalšího dílu.

okularo
06.01.2019 1 z 5

Nesmíte ani na chvíli přemýšlet,jinak to nejde číst.Čeho je moc,toho je příliš a zde bylo nesmyslů jako máku.Jedna hvězda za čtivost.

Picasso2
06.01.2019 4 z 5

Napinavá kniha od začátku až do konce. Jediné co mi vadilo bylo, že hlavnímu padouchovi Jurkovi Waltrovi byly dány až nerealistické schopnosti.

Hankah265
06.01.2019 2 z 5

Od Keplerů jsem přečetla všechno, ale tohle mě nějak nebavilo. Písečný muž byl skvělý, ale oživení Jurka se vyloženě nepovedlo. Jurek je až nadpřirozená bytost. Je všude, kde má být. Dozví se všechno, co potřebuje. Nehledě na to, že člověk v letech, s jednou rukou snadno porazí i perfektně vycvičeného vojáka, v jeho prostředí, který je na něj připravený. No prostě sci-fi. A dvoumetrová sestra ve hlídané nemocnici, to je kapitola sama o sobě.... :) Plus bych dala tak jedině za čtivost.

KydlochMoris
06.01.2019 4 z 5

Bohužel musím jednu hvězdu odebrat... SPOILER: Ani by mi tak nevadilo zmrtvýchvstání, jako to, že byl dotyčný tak trochu terminátor - nezničitelný... Tolik vycvičených lidí okolo něho, on s handicapem, starší a takhle hravě je zvládne? Bez boje? A potom se s ním stane na konci tohle a takhle snadno? Nevím nooo... Jinak samozřejmě čtivé a těším se na další díl :)

Martina410
05.01.2019 3 z 5

Az moc pretazene za vlasy, neduveryhodne, Jurek = nadpozemska bytost, prezije vse. Spousta mrtvol, krve a kazdy je paf z krasy Sagy Bauerove. Uz toho bylo moc. Jinak misty dost napinave.

zuzanie1
05.01.2019 5 z 5

Geniální jako vždy. Miluju jejich knížky

Jakira
05.01.2019 2 z 5

Pozor na SPOILERY.
Nakonec to takové utrpení, které jsem po příšerném Lovci králíků očekávala, nebylo. Ale nebylo to ani nijak extra dobré. Opět jsem bojovala s celou řadou chyb v textu, které mi dokážou zkazit čtení, i když oproti Lovci jich tam bylo méně. Co se týče příběhu, myslím, že oživením Jurka se autoři od severské detektivky dostali někam do sféry sci-fi. Jurek je nepřemožitelný jako Superman, na to, že nemá ruku a je v důchodovém věku, tak pozabíjí kohokoliv se mu zachce. Evidentně se umí teleportovat a všude byl a všechno zná, takže i v zabezpečeném krytu s nastraženými pastmi se pohybuje rychle a neslyšně. I lidé s nejlepším výcvikem jsou jím zneškodněni během několika sekund. To už si člověk říká "Ale no tak, to už je moc". Když pominu to, že celá postava Jurka se vymyká fyzikálním zákonům, najdu v knize i spoustu dalších nelogických věcí. Jeden příklad za všechny je Bobr přestrojený za zdravotní sestru. Ale no tak, Valeria má před dveřmi 2 policisty a ti do pokoje pustí dvoumetrového chlapa, který je popisován jako velmi mohutný se silným krkem, prostě chlap jak hora, a oni mu uvěří, že je to žena? To snad ne, páni autoři. Samostatnou kapitolou je pak množství mrtvol...možná mají autoři jednoduchý recept, když už nevíš, co psát, někoho zabij. A nejlépe tím nejzvrhlejším způsobem.
Škoda, první knížky tohohle dua se mi líbily moc, Lovec byl totální propadák a tohle je jen o trochu lepší, zejména proto, že na tom tolik nebylo vidět, že to píšou dva autoři, což bylo největší úskalí předchozího dílu. Uvidíme, co přijde dál...

mone
05.01.2019 3 z 5

Za mě té fabulace bylo tentokrát až příliš. Skoro jsem si říkala, jestli Lazar žánrově nespadá spíš do sci-fi než mezi thrillery. Momentálně všechno směřuje k tomu, že v dalším díle zjistíme, že všechno, co se stalo v Lazarovi, byl jen Joonův sen a že Jurek Walter POŘÁD ještě žije! Uklidňuju se tím, že snad ten chlápek nemůže mít víc životů než kočka...

Blafoun
04.01.2019 5 z 5

Po Stalkerovi je Kepler zase na koni. Skvělá kniha, jízda na tobogánu, nervy k prasknutí, čte se jedním dechem. Snad nejkrvavější kniha, počet obětí je vskutku velkorysý. Komu se líbil Písečný muž, tak toto je povinná četba! :-)

LP113
04.01.2019

Super jako vždy. Akorát pravda, že z mrtvýchvstání mě trochu nebavilo. A konec? No jako jestli jim zas bude trvat 2 roky než něco napíšou tak nevím.........

adaba
03.01.2019 5 z 5

Bylo to zase perfektní, jako všechny knížky tohoto autora. Už se těším na další pokračování.

Z.a.n.e.t.
03.01.2019 5 z 5

Knížka splnila moje očekávání! Velmi čtivé až do poslední stránky!

eliska8413
02.01.2019 2 z 5

Moc nevím co si o příběhu myslet. Už předchozí díly byly dost přitažené za vlasy, ale v tomto si autoři už vymýšleli jak producenti Ramba. Naprosto nevěrohodné zapletky, nudný popis děje. Snad jen neštěstí Sagy dodalo trochu toho severského temna do jinak více než skvělé krimi série. Doufejme že jiz další díly autoři neplánují. Skončit měli tak před dvěmi knížkami.

1825
02.01.2019 5 z 5

Od první stránky jsem byla chycená :-)), ale chvilkama jsem byla otrávena tím, jak byl NĚKDO nesmrtelný a ze všeho vyváznul

Pdede
02.01.2019 5 z 5

Opět skvělé čtení, od kterého se nemohu odtrhnout!