Lazar

Lazar https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389235/bmid_lazar-NFk-389235.jpg 4 2546 683

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Host

Lazarus , 2018

icezero
01.06.2023 4 z 5

Celá tahle série je skvěle vymyšlená a hlavně napsaná. Vůbec mi nedělá problém číst ten vzájemný propletenec postav a postupně sledovat jejich osudy. Jen doporučuju číst jednotlivé díly v pořadí, jak byly napsané... Orientaci v tom propletenci to dost zjednodušuje.
Jen vážně nejde přemýšlet nad případnou reálností příběhu a jeho postupně se zvyšující morbidností.btaky souhlasim s tim, že oproti zbytku knihy je ten závěr takový trošku nedotažený... Ale třeba fo byl záměr autorů.

Hkk935
01.06.2023 5 z 5

Hodně napínavé, nedalo se kolikrát ani přestat číst...ještě stránku, ještě jednu...a bylo z toho dalších dvacet. Na začátku série jsem byla skeptická, ale s každým dalším dílem uznávám, že je to velmi zdařilé dílo, a stojí za to ho číst od začátku, až po poslední díl.

veverkaVv
17.05.2023 4 z 5

Kniha se opravdu čte jedním dechem a ani jsem neměla potíže s orientací mezi postavami. Výborné, ještě určitě po něčem podobném sáhnu. Hlavního hrdinu jako životního partnera bych nikdy nechtěla, ale jako postavu, se kterou trávím večery a noci, klidně.

Honza23
15.05.2023 2 z 5

Celkem zajímavé čtení. Tedy až do finále, které autoři totálně zazdili. Celou dobu je nám předkládána honba za až superhrdinským padouchem, který je na závěr dopaden jak naprostý amatér. Závěr, který zní jakoby autorům zbyly poslední dvě stránky, kde to musí "nějak" dopsat, zkazil celkový dojem z jinak obstojného díla. Navíc mám dojem, že až na jedno dílo, se autoři točí v kruhu a neumí napsat něco alespoň trochu jiného. A jak už někdo v komentáři napsal, není to detektivka, nýbrž morbidní román. Snad bude další dílo lepším počinem.

stumpy
09.05.2023 4 z 5

Jako vždy morbidní. Mnohdy až neuvěřitelné, jak jsou všichni tupí a jako to Jurkovi všechno prochází. Strašné

ninano
30.04.2023 2 z 5

Tato kniha od autorského dua mě příliš nenadchla. Té morbidnosti už byl přespříliš stejně jako neuvěřitelnosti. Detektivky a thrillery nejsou literaturou faktu, ale stejně by měl mít čtenář trochu iluze, že to, co čte, je alespoň trochu reálné.

Johana
22.04.2023 3 z 5

Hodnotím třemi, protože nedoposloucháno. Pavel Rímský čte skoro každou druhou větu tak dramaticky a tragicky, jako by zrovna najevo vyšlo, že hlavnímu borci fakt už upadnul zadeček - i když jde například o obsah, že si asistent vzal k jídlu z misky jablko. Pardon, nemohu Rímského amatérský přednes vydržet.
Mimochodem, kniha mi přijde i jako taková poněkud hloupá, takže dvakrát nedoporučuji a v papírové podobě si ji kupovat nebudu.

evvva
02.04.2023 5 z 5

Vzhledem k tomu,že Keplerovky čtu "na přeskáčku",tak,jak se k nim doberu, tak musím skládat v paměti puzzle, někdy je Jurek živý, někdy mrtvý,někde upozaděn,někde v popředí, ale jedno je jisté...Jurek Walter je věčný! Každopádně mě to baví.

slaska77
16.03.2023 3 z 5

Trochu už přitažené za vlasy. Sice se Keplerky čtou vždy skvěle a děj krásně plyne, Sága i Jooona jsou sympatičtí detektivové, ale příliš geniální padouch, který je vždy o 5 kroků před celým světem, to už bylo trochu moc. Více mě bavily jiné jejich knížky, kde aspoň linka s Jurkem byla jen boční nebo nebyla vůbec, tak třeba příště. Není moc co citovat, příště.

Kalaban
14.03.2023 2 z 5

Musím říci, že tato kniha mne "donutila" si zde založit profil. Před nedávnem jsem dočetl komplet série Cyruse a Josepha od Robothama (jedním slovem paráda!) a po odskočení ke knihám od pana Bryndzy, jsem se po pár letech, vrátil ke "Keplerům". Původně jsem tady chtěl Lazara úplně strhat jako totální fantasmagorii která v některých částech zavání až skoro parodií, nechci tu prozrazovat děj a události, ale nakonec to neudělám. A to z důvodu toho, že bych lhal kdybych tvrdil, že mne ta kniha nebavila. Ovšem na rozdíl od dalších knih od Robothama či Bryndzy, si tady nejsem jistý, zda mám v sérii pokračovat dál.

petraj30
03.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Po přečtení minulého dílu jsem si říkala, že to musím brát trochu s nadhledem a věčně nekritizovat. To mi vydrželo zhruba první kapitolu. Mohlo mě napadnout, že se tam objeví nesmrtelný Jurek, který má nadpřirozené schopnosti i možnosti, jak se komukoli dostat na kobylku. Snad se tato série nepřejmenuje na nepřemožitelného Jurka, protože by mě nepřekvapilo, kdyby se opět vrátil. Linna tu téměř nevystupoval a všechno řešila Saga. Konec taky nic moc, skoro jsem zralá na antidepresiva.
I přesto všechno se to neskutečně dobře četlo a i když tu byly velké nesrovnalosti, náhody a absurdity, tak jsem hltala slovo od slova. Vážně jsem z toho nadšená, i když zrovna neskáču radostí nad smutným koncem. Moc se těším na další díly, ale chvilku si počkám, tento byl zatím poslední, co jsem sehnala.

DomYell
22.02.2023 2 z 5

Slohove to je neco jako Stmivani. Obsahem pokus o krimi, ze ktereho Vam prasknou ksandy napetim. Reality je uplne jinde. Par dobrych momentu, byt hodne ocekavanych. Pomerne ctive, ale v souhrnu je to takova blbost na entou.

terimila
22.02.2023 3 z 5

No... dobrý, celkem dobrý. Z hlediska formy parádní - fantastická čtivost, děj fičí jako rychlík, dost zvratů, zlomů dobrejch i zlejch, no a do toho pár hnusáren, který v severský detektivce očekávám. A skoro vším prolézající amotsféra rostoucí hrůzy a bezmocnosti před všehoschopným agresorem. Z toho, jak se z nemožného stávala realita a ta se stahovala kolem postav, z toho tryskala ledová hrůza. To se povedlo. Ale...
Ty postavy a ta přitaženost za vlasy. Já nevim, to mi prostě nesedí. Nejvíc se tu povedla Saga, ta holka si to tady teda vyžírá až na dřeň. Toho trpaslíka sis měla vzít, děvče - tenhle naprosto podružnej motiv mě z celé knihy zasáhl snad nejvíc... Jinak...už dlouho jsem Keplera nečetla a od Joony Linny jsem si nějak odvykla, takže mi přišel jaksi nemastnej neslanej. Což zrovna v tomhle díle je divný.
Jurek je skoro nesmrtelnej, ok, to už je takový detektivkový klišé, ale ještě to beru. Ale už se mi u něj dost zajedla ta jeho nekonečná genialita, vyčůranost, schopnost všecko plánovat, předvídat a všecky dovést přesně tam, kde je chce mít. Včetně zkušenejch policajtů, kteří už ho znají a vědí své. A přesto si je Jurek vodí přesně podle svejch plánů... a pak se ve finále jen tak nechá připravit o to, o co mu celou dobu šlo. A parťák... achjo. Převleky, ve kterejch musel být někdo takovej nenápadnej jako vidle ve výstavní galerii, a nikdo si ničeho nevšimne? Ehm. A ještě jeden střípek absurdity - Lumiina připravenost, statečnost a vůbec celá precizní připravenost a propracovanost únikovýho plánu. Achjo.
Tak nevím. Zatím dávám čtyři hvězdy za čtivost a atmosféru, ale je možný, je se mi to rozleží a jednu ještě uberu. Uvidíme, jakej to bude mít "ocas".
* Upraveno, sníženo na 3. Ono to fakt je absurdní a ten závěr tuplem.

izka
21.02.2023 4 z 5

Keplera mám prostě ráda, ten styl psaní mi hodně sedí a dobře se mi čte. Za Joonovi hůře uvěřitelné superschopnosti hvězda dolů..

adabraz
16.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Další fajn díl z této série. Zajímavé hororové scény. Jediné co mi trochu vadilo byla Jurkova "nesmrtelnost". Po těch dílech už mě fakt štval . Ale jinak doporučuji ️.

Makii
11.02.2023

Nebudu dávat hvězdičky, ať nekazím průměr. Tohle byla totiž moje chyba, už jsem po Lovci králíků nechtěla Keplera číst... Ale stála jsem bezradně v knihovně a udělala tuto osudovou chybu :-D Je to příšerný, vážně. Od repliky ... "Joona na zemi rozšlapal hlaveň brokovnice..." jsem se smála už fakt nahlas. Do tý doby jen tak v duchu.. :-D Za mě rozhodně ne.

mi-380
10.02.2023 4 z 5

Masakry. Pátrání, přesuny, úvahy, to vše jen vyplňuje malé mezery mezi desítkami mrazivých hororových scén. V nich jsou Keplerovi mistři. Jurek jako Fénix vstává z popela a jeho geniální, pomstychtivý, zločinný mozek se střetává s neméně geniálními „mossadovskými“ úskoky Joony Linny. Čtivost na maximu.
85 % (aktuálně 2257! hodnocení s průměrem 84 %).

jan7760
09.01.2023 4 z 5

Keplerovci a ich Jonna ma baví, postavil by som ho na úroveň HH. Zápletka z Jurekom bola dobrá, akurát som už občas mal pocit, že Jurekove schopnosti boli skoro až nadpozemské. Nebolo to však niečo, čo by mi až tak vadilo, určite sa k Joonovi ešte vrátim.

zuzule787
29.12.2022 4 z 5

K Joonovi jsem se vrátila asi po roce a půl dlouhé pauze, kdy jsem předchozí díly četla hned po sobě a byla jsem už přesycená šílených vrahů, množstvím mrtvol, krve a celkově utrpení, které postavy musely zažívat. A byl to i dobrý okamžik k přestávce, protože tato kniha na předchozí navazuje a hodně událostí rekapituluje. Joonu Linnu mám ráda, je to jeden z mých oblíbených detektivů, ale tady ho bylo trochu málo. Do popředí se dostává Saga, která opravdu dostane hodně naloženo.. Bylo mi jí líto, a jsem zvědavá jak se vše bude vyvíjet dál, protože konec je otevřený, ještě jedna záporná postava je ve hře. Ale myslím si, že tak geniální a nezničitelný padouch jako Jurek se už se asi nedá překonat, ale kdo ví. Keplerovi a jejich fantazie zdá se nemá mezí.. :-)

TomTomis
24.12.2022 2 z 5

Znovuoživení starého známého se mi moc nelíbilo. Vadilo mi dost věcí. Kupa vražd je asi u těchto autorů normální. Opět jsem přečetl velmi rychle, ale moc mě to nebavilo, tohle jsem chtěl mít za sebou. A Joona? Co se to s ním děje?