Lazar

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/389235/lazar-NFk-389235.jpg 4.1709

Detektiv Joona Linna / Joona Linna (7.)

Lazarus (2018)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Kniha Lazar

Dada077
včera

sériu Joonu Linnu mám rada, preto som okamžite siahla aj po tejto, trošku bola slabšia, už mi ten Jurek začína liezť na nervy, a aj ten nedobytný bunker bol tak trochu pritiahnutý za vlasy, ale ešte stále dobré

Jane417

"Lazar" a opět Saga Bauerová s Joonou Linnou! Musím bohužel konstatovat, že první polovina příběhu byla zbytečně dlouhá a taková nijaká. Přišlo mi, že vše je tak nějak zbytečně natahované a je tam moc omáčky kolem. Knížka má přes 500 stran, takže ta "nudná" část byla docela dlouhá. Nebyla to vyloženě nuda, ale prostě to bylo bez chuti a bez zápachu... průměrné čtení. V druhé polovině začal děj odsýpat a četl se na jeden zátah, protože Keplerovi thriller napsat umí! Co se týká obsahu... nevím, jestli už by nebylo lepší, kdyby autoři vymysleli něco nového. Lazar navazuje na Písečného muže, a proto všem, kteří se na čtení teprve chystají, bych doporučila, oživit si, co se vlastně v Písečném muži dělo a jak skončil. Mně už dělalo potíže se na některé události rozpomenout. Název "Lazar" jasně ukazuje, o čem vše bude a kdo tím Lazarem má být. Bohužel, to mi přijde už takové přitažené za vlasy. Kdo má rád v ději hodně mrtvol, přijde si na své a otevřený konec zaručuje pokračování! Závěrem bych asi řekla, že méně je někdy více!

Angelicca

Od tohoto autora je to má první kniha, ale určitě ne poslední. Přesto musím říct, že ačkoli mám ráda krimi, tohle bylo i na mě moc drsné, avšak tak napínavé, že se nedalo od knihy urvat a za to dávám plný počet bodů, protože tohle mě na knížkách baví! Doporučuji k přečtení!!!

Termina

Ano, je pravda že je příběh už taková nekonečná pohádka o statečném a nezničitelném policajtovi ale musím uznat že kniha byla opravdu čtivá a otevřený konec je zaručením že jakmile bude další díl budu ho potřebovat číst ..

janastok

Velmi napínavé a čtivé. Ale mám pocit, že severští autoři v poslední době soutěží, kdo bude mít více mrtvol zabitých co nejnechutnějšími způsoby. Škoda

lapagerie

Joona Linna nezklame. Tentokrat ma vetsi prostor Saga, ale vubec to neni na škodu... Dalsi skvělá detektivka.

garf

Napinave - ano. Ctive - ano. Uveritelne - ani omylem. Souhlasim, ze je to zatim nejslabsi dil serie. (LEHKY SPOILER) Starsi bracha supermana - jednoruky duchodce Jurek, ktery si namaze za par vterin na chleba i vytrenovaneho armadniho experta na boj zblizka... to uz mi vazne prijde Kulhanek jako mene pritazeny za vlasy. A takovych momentu je tam vic. (/LEHKY SPOILER)

J3s13

Ačkoliv je Kepler oblíbencem a Joonu stále zbožňuju, souhlasím s tím, že Lazar je nejslabším dílem série. Stále čtivé, ale na nápaditost a originalitu dílů předchozích nemá ani v nejmenším.

Nimunka

Nedalo se od knížky odtrhnout.

Space.Junkienka

Musím uznat, že u Lovce králíků jsem byla poněkud zmatená a musela jsem hodně uvažovat, co se předtím všechno vlastně stalo... Tentokrát ale jako by knížka byla psaná jenom pro mě. Všechno dávalo naprostý smysl, u každé postavy jsem věděla, kdo to je, a i když jsem doufala v jasný konec (a příště novou zápletku); tak nejsem ani trochu zklamaná - ba naopak. Knížka se četla úplně sama!

limruska

Tak po Playground, které jsem nebyla schopná dočíst, přes Králíky, kdy jsem se zase na Keplerovce namotivovala, hodnotím Lazara velmi dobře za čtivost. Představa, že by to v realitě bylo vše možné je sice nesmysl, ale kniha splnila to, co se od detektivek očekává.

pet_pet

super čtení, svižné, jako vždy :-)

Heluše852

Další Keplerova super knížka. A opět se dá očekávat pokračování ;)

slecnapeta

Kniha se cte skoro sama, obcas jsem mela pocit, ze me snad taky nejaky Jurek sleduje a prekona kazdou prekazku jakoby tam ani nebyla. Ale at uz protentokrat vazne zustane mrtvy a Bobra nenapadne se jakkoliv snazit o pomstu.

Bybyla

Tedy...to bylo divné čtení :-( Já se tak těšila...kdybych jenom věděla. U "28 mrtvoly" jsem si už jen říkala proč proboha, proč? Co k tomu autory vedlo? Potřeba nahnat stránky? Snad poprvé se mi u Joony stalo, že se "chci ještě" proměnilo v "už nechci".

Markushka

Je to má pátá kniha s detektivem Joonou Linnou, takže už vím, co očekávat. V tomto směru se mé představy naplnily. Potemnělá detektivka založená na boji superpadoucha proti výjimečnému detektivovi, přičemž tento boj fatálně zasáhne do osudů všech blízkých osob detektiva... Bavilo mě, čtivé, děsivé, nicméně málo uvěřitelné - volám ubrat mrtvol a brutality a neomylnosti padouchů:-)

pivatko

opět husí kůže od první stránky až do konce, manželská dvojice Kepler prostě umí zaujmout

sachista

Dvojice Lars Kepler spustila v Lazarovi od začátku vražedné šílenství, z něhož mám děs a hrůzu ještě teď. A jakmile jsou karty rozdány spustí psychologickou válku, která má za následek další krutosti vyvolávající ve čtenáři lítost, smutek, depresi a zoufalství. Posledních sto stran opět až příliš akčních a závěr nás má pravděpodobně nalákat na osmý díl série, nicméně já bych se nezlobil za návrat do klidnějších více detektivnějších vod.

Evule81

Tak to byla pecka. ???? Ostatně jako všechny předchozí. Těším se na další díl ????

VerJer

Když Keplera milujete, s přehledem odpustíte i přehnané množství mrtvol a nějaké ty nesrovnalosti.

welcomeboredom

jde to z kopce.. nelíbí se mi kam tahle série dospěla a celá ta nosná linka o prokletí Joonovy rodiny a Jurku Walterovi je už čirá fantasy, nejslabší díl celé série

Trolice

Byla to moje druhá kniha o Joonovi, takže mi trošku chyběly souvislosti. Nicméně jsem se začetla a přišlo mi to napínavé. Ale ke konci už to byla strašná fantasmagoria...

Vlak7

Četlo se to samo. Nicméně síla Jurka s 1 rukou je napovazenou... Chyběla mi vysvětlení aktovky zapomenuté na autě a ztráta Saziny kabelky u Mimmina zahradního domku, nebo jen aby to bylo více napinave?

matinka

Lars Kepler je jeden z mých oblíbených autorů. Série s Joonou Linou nemá chybu! Tato kniha se mi líbila, jak zpracováním, tak tím, že tam, dle mého názoru, nebyly žádné zbytečné části. Kniha mě velmi bavila, hltala jsem každé slovo a pokaždé jsem si rikala, jqk je možné, že ten Jurek Walter ví všechno. Shrnul bych to tak, že pokud máte rádi severské detektivky, je to must have! A pokud severské detektivky rádi nemáte, tak to mít musíte taky!

ber

Poslouchala jsem audio, skvěle načetl Pavel Rímský. Musím se přiznat, že jsem měla okamžiky, kdy jsem přemýšlela, že to vypnu a skončím, vadila mi ta přehnaná brutalita a to že se z Jooni trošku stává švédský James Bond. Nerada srovnávám knihy, protože každá má být v něčem jedinečná, ale předchozí díly mi seděly líp.

Johncze

Stále se to skvěle čte a místy je to opravdu napínavé k nevydržení (k neodložení). O to víc pak mrzí, kam série spěje - hlavní postavy už víceméně nadlidi, především Jurek a Bobr se chovají jako bozi, naprosto dokonalí, nic je nezastaví, vždy záhadně každého dostihnou, naleznou a to kolikrát bez nějakého vysvětlování. Přijde mi, že Keplerovi už se to ani nesnaží zakrývat. To pro mě hodně ubírá na výsledku.

Lukana82

No to byl masakr, napínavé od začátku.... Určitě sáhnu po dalších knihách.

helca8820

Kniha se četla dobře. Je pravda,že v této knize je hodně vražd a krve než v předešlých,ale i tak se manželům povedlo napsat knihu,která se čte dobře a je zajímavá. Jsem zvědavá na pokračování.

jehanys

Má to spád, napětí a skvěle se to čte. Jen Jurek je jako z jiného světa. Co vše dokáže s jednou rukou a protézou.. . V televizi bych to asi vypnul. Přesto jsem v době nemoci přečetl za dva dny. Tak snad příště bude Bobr trochu uvěřitelnější.

nadali

Pachatel je zřejmě geniální a navíc zvládá bilokaci. Tenhle román už je moc, i když Joonu Linu fakt můžu.