Hypnotizér

Hypnotizér https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74711/bmid_detektiv-joona-linna-hypnotizer-bZH-74711.jpg 4 6015 1082

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se však Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Hypnotisören , 2009

Alilka
07.08.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala od dcery k vánocům a nemohla jsem se ke čtení dostat. Využila jsem toho, že právě marodím a do čtení jsem se pustila. Sice jsem po dvou kapitolách zjistila, že už jsem asi viděla filmovou verzi, ale kniha je kniha. Právě jsem jí dočetla a trvalo mi to jen tři dny, prostě jsem se od ní nemohla odtrhnout, pořád jsem jí měla po ruce. Podle mě, je kniha velmi dobře napsaná a dobře se čte. Ať si každý říká co chce, ale pro mě byly zajímavé všechny postavy a příběh má hlavu i patu. Už se těším až se pustím do dalších dílů..., mám ráda knihy, které se čtou takzvaně jedním dechem a tato kniha k nim rozhodně patří. Teď už jen čekám až mi pošta doručí Paganiniho smlouvu. :-D

Irsaf
19.07.2016 5 z 5

Super čtení.

vsvobo
19.07.2016 4 z 5

Jedna z těch dobrých kriminálek. Napínavé a od poloviny knihy skoro nemožné přestat číst. Čtu jednu jejich knihu za druhou. Výborné!

tereza8
11.07.2016 5 z 5

Hypnotizér. První kniha od skvělé dvojice pod pseudonymem Lars Kepler a zároveň i kniha díky které jsem se doslova zamilovala také do všech dalších od tohoto spisovatelského páru. Příběh je svěží, nápaditý, napínavý… nemohla jsem se odtrhnout!

janenick
08.07.2016 3 z 5

Přečetla jsem všechny knihy ze série Joony, tato byla jednoznačně nejslabší.

feex8
05.07.2016 2 z 5

Velmi mi prekazala nelogickost postav, spravali sa uplne hlupo v niektorych situaciach. Taktiez neuveritelne nahody a nehody. Spoiler / gang malych nasilnych deciek, ktore nedokazu spacifikovat ani dospeli - ako vazne? /
Pacila sa mi linia so sestrou, Joona je maximalne nezaujimavy. Vlastne takmer vsetky postavy su zufalo nezujimave (vratane Erika), az na zopar vynimiek. Nudil ma Josef, nudila potetovana frajerka Erikovho syna. Ostatne casti serie som este necitala, ktovie, mozno tie zufalo nudne postavy maju nejaky hlbsi zmysel, mna to ale nejak neoslovilo. Psychologia postav mizerna (az na asi dve vynimky), pribeh prespekulovany, pre mna neuveritelny. Dialogy sa celkom dali, taky priemer. Ale mozno to bude len tym, ze som mala vyssie ocakavania. Kazdopadne, nenaplnili sa.

Moje hodnotenie: 45 %

joslin
04.07.2016 4 z 5

Já jsem se v obsahu knihy neztrácela. Jsem spokojena s volbou knížky a myslím si, že ji jen tak z hlavy nevypustím. Není to zas obrovský literární počin dle mého mínění, ale některé kapitoly mi i něco daly. Líbilo se mi to moc. Postavy mi byly sympatické svou lidskou stránkou..
Dávám palec nahoru.

Kiisaki
02.07.2016 3 z 5

To, co začalo velice slibně, se postupně proměnilo v poněkud roztěkaný příběh se spoustou neustále se zvětšujících mezer a za vlasy přitažených scének. Předně bych chtěla uznat, že je kniha dost čtivá a to i přes to, že není psaná v minulém čase, na což jsem já osobně zvyklá. Čtenář je nalákán velice brutálním (skoro)vyvražděním rodiny Eků, příběh se ale celkem brzy přesouvá k hlavní dějové linii, která už ovšem tak zajímavá není. Postavy jsou poněkud ploché a jak se příběh rozvíjí, začínají se objevovat první pitomosti - nechci je ale moc rozebírat kvůli spoilerům. Motivace záporných postav je zcela nelogická, oni sami mají až nadlidskou sílu a možnosti. Je jich také zbytečně moc. Chápu, že dvojice autorů chtěla čtenáře zmást a nechat je tápat, ale těch odboček a falešných stop na mě bylo trochu příliš... Myslím, že sáhnu po další knize z této série a opravu doufám, že už nebudu protáčet oči v sloup.

Veri-Art
21.06.2016 5 z 5

Tento žánr jsem četla poprvé. Knihu mi doporučila teta a musím říct, že jsem zprvu byla hodně skeptická, protože, jak už jsem psala, nic podobného jsem nikdy nečetla a kriminálky nemám ráda. Tak jsem si řekla, že přečtu prvních 100 stránek a uvidím. Nakonec mě kniha zaujala neuvěřitelným způsobem. Musím se přiznat, že ze začátku jsem si mezi jednotlivými kapitolami dávala 1-2 dny pauzu....musela jsem to všechno strávit. Určitě nelituji, že jsem se do čtení této knihy odhodlala a hlavně děkuju své tetě, že mi ji doporučila a půjčila.

ElisR1
20.06.2016 5 z 5

Mně se kniha líbila, četla se dobře a děj taky nebyl nijak špatný. Pár chybiček to mělo, to ano, ale přesto jsem spokojená.

ZRADO
19.06.2016 odpad!

Jednu hvězdu dávám vůbec poprvé. Ano jedna hvězda je hodně málo a asi si to zaslouží aspoň dvě, jenže u Keplera/ú jsem byl zvyklý na určitou úroveň a tak jsem při výběru vánočních dárků neváhal a koupil jsem knihu mámě, která je zvyklá na Rosamundu Pilčer a Jackie Collins a chtěl jsem ji koupit dobrou detektivku na cesty. Když jsem si ji přečetl sám nestačil jsem se divit jak špatnou úroveň to má, teda hlavně druhá část. Doufám že to máti ještě nestačila otevřít a budu mít čas si s výběrem dát větší práci protože tohle jsem odbyl na úkor předešlých Keplerovek které jsem četl. 82% to fakt né...

Dixinka
18.06.2016 5 z 5

Super! Hrozně jsem se bála. Nejlepší kniha za poslední dobu.

Janet11
15.06.2016 5 z 5

Výborná detektivka s neotřelou zápletkou, díky níž asi přijdu na chuť severským autorům. Skvěle vypracovaná psychologie postav a jednotlivých částí příběhu, kdy v závěru do sebe vše zapadne. Až budu mít náladu na dobrou krimi, určitě sáhnu po tomto autorovi.

MTB
09.06.2016 1 z 5

Uff.. kniha je opravdu hoodně špatná. Ani nevím, co jí mam vytknout dříve - mátožnost postav?rozvleklý děj? úplně zbytečné dějové odbočky? nelogičnosti? chyby? nevysvětlení řady věcí? klišé? Já nejenom, že jsem zklamán, já jsem naprosto otráven. Četl jsem od "keplerů" předtím Svědkyni ohně a to se mi docela líbilo? Ale tohle...
Původně jsem si myslel, že můj zcela negativní pocit je vyvolán i tím, že jsem toto dílo poslouchal jako audioknihu, takže jsem ty různé rozvleklé pasáže a jiné hrůzy musel přetrpět (i když na konci jsem to nevydržel a tu "akční scénu" jsem musel přetočit) a nešlo je přeskočit "rychločtením", ale jelikož jsem stejným způsobem (rozuměj ušima) "přečetl" i jiné knihy (a to i detektivky) a vesměs se mi líbily, tak si myslím, že to tím není dáno jen formou a že můj dojem je způsoben zkrátka tím, že je to skutečně velmi špatná kniha. Odpad.

P.S. Už jsem nad tím několikrát přemýšlel a nyní jsem definitivně dospěl k názoru, že akční scény (zejména ty dopodrobna popsané) jsou v knize jen pro zlost - při vnímání očima (rozuměj ve filmu atp.) mohou být efektní, ale v knize je popisování ran, skoků, kopů, honiček a přestřelek neskutečná nuda. Zatím jsem snad nenarazil na výjimku.

jarkamet
09.06.2016 2 z 5

Prvních několik desítek stran mě trvalo než jsem si zvykl(ani pak jsem si úplně nezvykl) na to, že nečtu scénář k filmu, ale knihu. Některé úseky se číst nedaly, bylo třeba nasadit tzv. rychločtení. Celkově velmi dlouhé, málo napínavé. Na to, jak se kolem toho nadělala reklama, mě kniha dost zklamala. Až to rozchodím, zkusím ještě jednu. Ale pokud toto je vzorek "severské krimi" tak nechci dlouho žádnou vidět.

Romanka89
03.06.2016 5 z 5

Váhala jsem, jeslti se po poslechu Paganiniho smlouvy pustit do jiného díla od těchto autrů, ale jsem ráda že jsem jim dala šanci. Hypnotizér mě dostal, takže s těmito autory ještě nekončím.

Čtenářská výzva 2016: Kniha od autora píšícího pod pseudonymem.

barusak1
31.05.2016 4 z 5

Kniha se mi líbíla i když jsem měla problém s jmény

between
29.05.2016 3 z 5

Začátek byl slibný. Následně jsem měl pocit, že je tam příliš velká snaha vymyslet "novou" extrémní a trýznivou situaci. Asi jsem už přesycen severskými mordovačkami. Střední pasáž věnována na mnoha stránkách vzpomínkám na skupinovou hypnoterapii jsem protrpěl. Příliš zdlouhavé a žádný spád děje. Následný návrat do děje byl vysvobození a mělo to zas spád.
Nicméně již při čtení jsem si kladl otázku ohledně uvěřitelnosti schopností dětí. Dítě ve věku 15 let, se značnými zraněními je schopno řídit auto a to i s prostřelenou pneumatikou ujede policistům. Následná schopnost schovávat se a zabíjet dospěláky nemluvě o samozotavení ze závažných zranění byla pro mne těžko uvěřitelná. Jiné dítě je schopno nastartovat a rozjet autobus po té co delší dobu trpělo fyzicky i hladem a několik hodin mrzlo v mrazu a bez bot. Následně je stále schopno naboso utíkat po ledu. Schopnosti severských dětí se vyrovnají nebo možná i předčí schopnosti "standardních" akčních dospěláků, .

JessyPitt
27.05.2016 3 z 5

Tato kniha byla moje druhá ze série.. Musím říct, ze pisecny muž se mi líbil víc. Tento díl špatný nebyl, ale na me ří působilo trochu rozvláčně a utahane. Určitě by to chtělo knížku zkrátit a vytvořit více dynamiky.. Proto 3 body..

Selinute
25.05.2016 3 z 5

Nevím, proč jsem v knihovně tak dlouho odolávala Hypnotizerovi? Teď už však vím, že jsem skutečně o nic podstatného nepřišla, a byla jsem dokonce ráda, když jsem knihu konečně dočetla. Rodina hypnotizera Barka mně byla naprosto nesympatická, jeho skok do minulosti bylo jen zbytečné protahování příběhu a pokémoni, tak ti to tak akorát dorazili. Celý děj byl pro mě dost těžko uvěřitelný, místy chaotický a překombinovaný.
Pro mě je to jedna ze slabších severských detektivek a v žádném případě Lars Kepler není rovnocenný následovník Stiega Larssona.