Hypnotizér

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se však Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/74711/detektiv-joona-linna-hypnotizer-bZH-74711.jpg 4.23362

Detektiv Joona Linna (1.)

Hypnotisören (2009)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Usignolo
včera

Trošku mi to trvalo, než jsem se Hypnotizérem prokousala. Asi hlavně proto, že nesnáším krev a pan Kepler zachází do hodně velkých detailů, takže jsem se bála a bylo mi špatně :D Četlo se to vlastně dobře a rychle, protože to bylo napínavé jak kšandy, ale asi si dopřeju trošku relax, než se pustím do Paganiniho smlouvy.

Dashmo
předevčírem

Velmi putavy pribeh.mal uzasny, plynuly a prirodzeny priebeh. Nic co by bolo do deja vtesnane nasilu. Bolo zaujimave zacitat sa do pribehov vsetkych postav a postupne odhalovat tajomstva a vsetky suvislosti.

Zlajda95

Moje první Keplerovka, užila jsem si ji jako mluvené slovo. Druhá dějová linie mi připadala příliš rozvláčněná, možná by to bylo zajímavější, kdyby byla více propletená s první dějovou linií, nadruhou stranu - nenastal by pak žádný dějový zvrat :D I pořes tuto výtku je to dobrá detektivka :-)

Katerinaa1

Dlouho jsem nic tak dobrýho nečetla !

zuzka894

Naprosto úžasná kniha. Nedalo se od ní odtrhnout. Dva dny a jedna noc strávená u Hypnotizéra. Kniha, která vás chytne a nepustí dokud nepřečtete poslední větu. Joona Lina je sympatický a svérázný chlapík. Líbila se mi i postava dr.Erika. Tahle kniha prostě nemá chybu.

wharewind

nelíbila se mi dějová linie Benjamína, která úplně přebila tu s Josefem.

pavlina9305

Skvěle dávkované napětí, mrazilo mě, ani na jedné stránce jsem se nenudila, a začalo to pěkně od prvních stran, tak to mám ráda... Výborné čtení. Doporučuji.

PetrzOlomouce

Larse Keplera jsem vyhledal kvůli čtenářské výzvě a určitě přečtu další knihy.
Hypnotizér nadchl, časté mrazení v zádech a husí kůže když se na scéně objeví Jozef zaručena. Jen mě mrzí, že jeho osud byl takový neslaný nemastný, určitě by si postava zasloužila větší prostor v závěru. Kniha se čte jedním dechem, velice čtivá. Jasných 100%

hellena1523

Hypnotizéra jsem si užila jako audioknihu načtenou Pavlem Rímským, jehož hlas mi ke knize opravdu sedl.
Příběh se mi líbil a některé scény byly téměř za hranou toho, na co jsem ochotná přistoupit.
Příběh nebyl špatný, postavy mě nijak neurážely, ale tak nějak to stejně nebyl top toho, co jsem četla (nebo poslouchala). Řekněme lepší průměr.
Nicméně mě tato kniha oslovila natolik, že se pustím asi do některé z dalších.

Lejdus

Naprosto skvělý příběh. Tento žánr nečtu nejraději, ale ani na jediné stránce jsem se nenudila.

Maevie

Knížku jsem jako většinu ostatních od Keplera nedala z ruky a překousala jí během pár dní. Příběh se čte rychle, ani poměrně dlouhý skok do minulosti mi nevadil. Po přečtení knížky jsem ale měla pocit, že mi kus příběhu chybí - škoda dějových linek s Josefem a tyranizujícími dětmi, které tak nějak vyprchaly do ztracena.

comtesa0390

Jedna z nejlepších co jsem kdy četla. Hned po první kapitole mi bylo jasné, že to není poslední kniha, kterou od tohoto autora čtu. Zakousla jsem se a nepustila ji z ruky dokud jsem neměla dočteno.

Fizzy

Celá série s J.L. totálně úžasná. Nenechá vás to v klidu, dokud prostě nedočtete všechny stránky všech dílů.

NADEI

Doslova mě stránky pohltily až do samého konce. Tenhle styl mi sedí, napínavý, drastický, emoční, tak že mi na konci ukápla slza. A pokračuji Stalkerem, jestli to bude taky taková jízda, mám se na co těšit

novina

Joona Linna je týpek kterého si musíte zamilovat. Moc se mi líbí styl psaní, děj je napínavý, strhující a konec překvapivý. Zajímavá zápletka a prostě vše co má správná detektivka mít. Už se těším na další díly série.

rene6927

Tak to bylo něco. Už v první třetině četby, jsem věděl, že celá série mě nemine. Neskutečně se mi líbila temná atmosféra.

JankaV80

První kniha od Keplera, kterou jsem četla a rozhodně se mi líbila. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a detektiva Joona Linnu jsem si oblíbila. Už se těším na další díl s ním.

LP113

Četla jsem všechny a všechny jejich knihy jsou nepřekonatelné. Nedá se od toho odtrhnout, pro mě naprostý favorit, vždycky je mi líto, že už jsem knihu dočetla. Netrpělivě čekám kdy dorazí další novinka.
Jedinou vyjímku tvoří Dětské hřiště, to mi do jejich stylu moc nezapadá. Ne že by kniha byla špatná, lae bez Joona Linna to prostě není ono. Od nich člověk čeká trochu něco jiného.

edith79

Po Písečném muži jsem si říkala, že od této dvojice už nikdy. Ještě, že jsem to nedodržela. Tato knížka byla podle mého úplně něco jiného a až na pár za vlasy přitažených situací byla narozdíl od Písečného muže uvěřitelná a napínavá.

Nikkiproch

Odebírám jednu hvězdičku za trošku zdlouhavý konec, jinak mě dle očekávání knížka nezklamala, byla jsem napnutá s každým otočením stránky a doteďka mě bolí nos :-).

adrika20

Opět skvělá kniha od Keplera,nečekala jsem že mě jeho knihy natolik zaujmou.Už teď těším na další díly .

ptacicek

K této knize jsem se vrátila asi po 5 letech, protože to prostě bylo třeba. I když se mi líbila už tenkrát, překvapovala mě i nyní ;) Děj je poměrně složitý a zapeklitý, ale čtenář knihu zhltne jak malinu ;)

whiolet

Moje první setkání s touhle manželskou dvojicí a byla to teda psycho jízda!
Výborné čtení, které kdybych mohla, přečetla bych za jediný den a to má prosím kniha cca 530 stránek.
Moc mě to bavilo a těším se na další díl.

NIkir

K této knížce jsem se dostala kvůli "Lovec králiku" přece nezačnu sérii knížek posledním dílem, a tak jsem si také dokoupila Hypnotizéra. Musím říct, že to byl dobrý nápad. Knížku jsem hltala od první stránky až po konec.
Určitě doporučuji milovníkům krimi knížek.

amanda99

Druhá kniha a zase super.

Acamar
29.12.2017

Zas po nějaké době jsem zabrousila do vod severské krimi, první setkání s tímto autorem.
Trochu mi vadil styl vyprávění v přítomném čase, nějak mne to rušilo. Linka s Josefem mi přišla ukončená tak nějak z rychlíku a odflákle, aby se neřeklo. Druhá linie s únosem Benjamina byla propracovanější, odbočka do minulosti Erika a popisy terapeutických sezení mi nevadily, jen konec klasicky přešponovaný, ale trochu už to u tohoto žánru očekávám.
Čte se to fajn, vtáhne to do děje, krátké kapitoly jsou prima, jako oddechovka to naprosto splní svůj účel...ale... pořád je mi bližší klasická anglická detektivka s jednou-dvěma (z pohledu severské krimi) sofistikovanými vraždami a detektivy se schopností geniálně logické dedukce, kteří téměř ani nepotřebují opustit své křeslo:-)
Skalní fanoušek severské krimi se asi už ze mne nestane...ale jako "výplachové" čtení, nad kterým moc nemusím (vlastně spíš nesmím) přemýšlet - proč ne. Jen asi zvolím pro případné příště jiného autora.

kralika
23.12.2017

Díky Výzvě jsem si opět ověřil, že mi - ač milovníku detektivek - ty severské prostě nesedí. Člověk se od toho nemůže odtrhnout, takže přes autorský experiment s formou, odvedli autoři skvělou práci, ale to je tak všechno, co o tom lze říci. Je to temné, no a co? Právě proto, že té "temnoty" a temných událostí a epizodek je tolik, tak všechno jen klouže po povrchu a čtenář ani nemá čas se nad tím zamyslet. Je to prostě kulisa v pozadí a nemá potenciál nijak zasáhnout. To je asi to, co mě nejvíc vadilo. Nevidím v této knize žádný přesah, jež by mě obohatil...

malpet
21.12.2017

Mám vůbec právo knihu hodnotit, když jsem jí nedočetl? Severská literatura obecně, ne jen krimi, je moje srdeční záležitost a už mám v tomto směru něco načteno, na Keplera jsem se tedy dost těšil. Bohužel kniha docela zklamala. Nevyhovoval mi děj v přítomném čase, a pak - pořád jsem čekal na nějaký příběh, ale asi ve třetině knihy jsem to vzdal s tím, že knihu, která nezaujme nemusím povinně dočítat, stejně jako se nemusí dojídat jídlo, které nechutná. Není to sice úplný odpad, ale taky žádný zázrak. Dalšího Keplera zkusím asi až po delší době.

Disinka
17.12.2017

Vyborny... tomuhle stylu detektivek zacinam prichazet na chut ;-)

JiříM
16.12.2017

Až na ten autobus na konci to celkem šlo.