Hypnotizér

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se však Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/74711/detektiv-joona-linna-hypnotizer-bZH-74711.jpg 4.23766

Detektiv Joona Linna (1.)

Hypnotisören (2009)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

WowKokinko
13. listopadu

První od Keplera a wow :) a to ty ostatní jsou ještě lepší prej no jsem zvědavá :) toto topka

dlabikk
11. listopadu

Třetí kniha od dua autorů. Četla jsem nejnovější a ty se mi líbily víc. Děj byl napínavý, ale dalo se odtrhnout. Eric a Simona mi nebyli nijak sympatičtí a vlastně ani vše, co se té "hypnózy" týkalo ...

Martina23275
11. listopadu

Nečekala jsem takový průběh děje. Nejdřív jen nevěděla jestli mám byt zklamaná ze hned na zacatku vim, kdo za všechno muže, ale v průběhu dalších stránek to vzalo úplně jiný směr, ze jsem vůbec nemohla od knizky odejít. Už se moc tesim na další

namornice
08. listopadu

Kepler nezklamal a zhltla jsem ho jak malinu. Napínavý, s dobrou zápletkou. Začátek dobrý, konec dobrý, ten prostředek trochu zdlouhavý, ale být to tam muselo. Těším se na další případ Joona Liny.

Zukri
02. listopadu

Skvelá kniha

ondaboss
01. listopadu

Druhý pokus s autorem a nic.
Zápletka - taková nijaká. Je to strašně rozmělněné, roztahané a hlavně - nezáživné.
Postavy jsou až otravné a chovají se naprosto nelogicky.
A skupinová hypnóza? To je už, podle mě, vážně kravina!!!
Jo a popis akčních scén? Tak to jsem se skutečně nasmál. Nic nudnějšího tam asi nebylo.
Na sílu jsem se musel ke konci prokousávat.
Určitě je spousta zajímavějších knížek.

Mergirus

Po prvních sto stránkách jsem si říkala, že vrah je jasný, o čem bude kniha dál? A ono ne. Tak se objevil další podezřelý. A zase ne. No sakra, kdo to bude? A on to byl tenhle. Skvěle napsaná knížka, četla se výborně od začátku do konce. Jen ty děti...snad se toho nedočkáme ve velkém i u nás.

Jessybelle

Asi na tom něco bude číst série popořadě. Kdybych četla jako první dostala by plný počet... Ale pořád je to prostě Keplerovka, která Vás vtáhne do děje a nepustí...

jfialova

Moje první setkání s autorskou dvojicí. Silně návykové čtení, nakonec jsem přečetla všechny dostupné detektivky s Joonou Linnou. V porovnání s ostatními mi tato přišla trošku horší, hypnóza není můj šálek čaje.

Katulinka69

Keplerovky jsem četla preskakane,ale i tak jsem si je všechny užila

Tereziee

Oproti Stalkerovi je to o dost slabší. Vůbec jsem se nemohla začíst a celkově mi spoustu věcí nesedělo. Chvilkami to bylo zmatené, nelogické, překombinované...ale musím uznat, že poslední třetina knihy byla opravdu čtivá a napínavá. Přece jen ale zkusím i další díly. Na tom Joonovi něco je :)

Simii45

Hypnotizer me snad bavil jeste více nez Svědkyně ohne (nečtu knihy poporade, jak jdou za sebou).. Kniha byla napínavá a čtivá až do konce. :-)

Teresita

Za mě teda nic moc, četla jsem od tohoto dua už čtyři knihy a tato je nejslabší. Velké množství nereálných věcí, zvláštní jazyk, zbytečené detailní popisy toho, co kdo dělal, nesympatičtí hrdinové. Nicméně velice čtivé, nedá se od toho odtrhnout.

Aquagirl

Připadá mi, že tady bylo špatně snad úplně všechno - nelogičnost některých scén, divný styl psaní, který jsem dlouho nebyla schopná pobrat... Ale zatraceně, bylo to tak strašně napínavé, že jsem tu knihu nedokázala odložit ani cestou na WC. V tomhle směru to byla opravdu pecka. Takže vlastně vůbec nevím, jak mám hodnotit...

Němka138

Z knihy mám smíšené pocity. Nějak jsem se nedokázala vcítit do postav, některé jejich kroky mi přišly až nesmyslné. Na druhou stranu je kniha velmi čtivá. A zkusím další díl od této dvojice.

Janniska

Zajmavě propletená zápletka(v tom připadě vlastně zapletená) konec jsem nečekala,vlastně jsem podezřívala někoho úplně jiného než se celou dobu zdálo a on to byl někdo třetí.Byla to má první kniha od autorů do čtenářské výzvy a myslím že nebyla poslední.

modrakytara

Velmi dobře napsáno, s postavami jsem soucítila, bála se a měla pocit, jako kdyby se celý děj odehrával kolem mě.

Leniii

Moc pěkně napsaná, četla se dobře...napětí nechybělo :) těším se na další knihu :)

Ran

Velmi dobře napsaná kniha, která vás udrží v napětí od začátku do konce. Celkově se mi kniha četla výborně.

Abia

Moje první knížka z této série. Chytla mě a nepustila. O nelogičnostech nepřemýšlím, jedu na vlně a chci se dozvědět, jak to dopadne. Hodně možností, s výsledkem jsem spokojená. Detektiva jsem čekala temnějšího, tenhle má taky něco do sebe.

PPardinio

Nebylo to úplně špatné, ale přišlo mi, že se zde autoři teprve zahřívají. Pozdější knihy s komisařem Joonou Linnou mají větší spád. Zde se vše točí hlavně kolem Erika a jeho manželky, která si jede vyšetřování po vlastní ose. K ruce má zázračného otce, kterého nezastaví ani srážka s autem. Oceňuji zajímavý námět s hypnózou, ale linie s bestiálním Josefem Ekem mě bavila více, i-když v jeho případě bylo hrozně moc nelogičností a otazníků.

sylva8672

Tato manželská dvojice me prostě nikdy nezklame!!!!! Opět další úžasná kniha plná napětí!!! Takže mi zbyva už jen Paganiniho smlouva a mám precteno vše. Pak uz bude asi těžké najít něco takhle čtiveho :-(

frantisek8863

O proti Písečnému muži to bylo slabší, tento příběh má několik rovin, kdy se prolíná minulost s dneškem. Postavy se postarají o zápletku, napětí a zvraty tak se kniha dá svižně přečíst. Při odhalování střípků Joonova osobního života jsem začal číst knihy podle posloupnosti vydání.

Lunitka

Por Pisecnem muzi jsem dala dalsi sanci autorum a to v podani audioknihy. Bohuzel v necele polovine nemuzu dal. Nesmyslnost a nelogika deje me nuti knihu odlozit.

Makyny

Tak jsem sáhla po své první severské krimi a nevím, jestli to byla ta pravá volba. Dlouho mi trvalo, než jsem se začetla, jednání některých postav mi chvílemi přišlo nesmyslné. Dva spolu téměř nesouvisející příběhy a jeden detektiv, který má vždycky pravdu. K dočtení jsem se musela donutit a druhou hvězdu jsem dala jen proto, že mám ráda severské země. Keplerovi dám ještě šanci Paganiniho smlouvou.

Terimi

Začátek knihy byl pro mě nenáživný, zdlouhavý, ale jak jsem se přes prvních pár kapitol dostala, tak jsem se od knihy nemohla odlepit.

katerina2660

Super, ostatně jako všechny knihy tohoto autora. Už mi zbývají přečíst jen dvě... bohužel... snad bude psát dál :-)

ivzu77

Moje první setkání s detektivem JL. Čtivé, napínavé, tajemné. .... půjdu i do dalšího dílu.

Melodiel27

Tato spisovatelská dvojice nemá chybu. Začla jsem lovcem a až nyní začínám číst tuto sérii od začátku a nelituji. Napínavé do poslední stránky.

Marelzwareli

Tak tuto knihu jsem si fakt užil a těším se na dalšího Joonu :-)