Hypnotizér

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat. Jedné prosincové noci mu zavolá kriminální inspektor Joona Linna a prosí ho, aby okamžitě přijel do nemocnice k těžce zraněnému patnáctiletému chlapci, kterého policisté objevili jako jediného přeživšího v rodinném domku. Erik se v minulosti po dlouhou dobu věnoval hypnóze a pouze s jeho pomocí může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Erik však praxi hypnotizéra ukončil před deseti lety a žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky. Komisařovu prosbu zprvu odmítne, nakonec se však nechá přesvědčit a všichni se rázem ocitnou ve víru dramatických událostí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/49_/49733/detektiv-joona-linna-hypnotizer-Z6I-49733.jpg 4.23287

Detektiv Joona Linna (1.)

Hypnotisören (2009)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

LP113
včera

Četla jsem všechny a všechny jejich knihy jsou nepřekonatelné. Nedá se od toho odtrhnout, pro mě naprostý favorit, vždycky je mi líto, že už jsem knihu dočetla. Netrpělivě čekám kdy dorazí další novinka.
Jedinou vyjímku tvoří Dětské hřiště, to mi do jejich stylu moc nezapadá. Ne že by kniha byla špatná, lae bez Joona Linna to prostě není ono. Od nich člověk čeká trochu něco jiného.

edith79
včera

Po Písečném muži jsem si říkala, že od této dvojice už nikdy. Ještě, že jsem to nedodržela. Tato knížka byla podle mého úplně něco jiného a až na pár za vlasy přitažených situací byla narozdíl od Písečného muže uvěřitelná a napínavá.

Nikkiproch
předevčírem

Odebírám jednu hvězdičku za trošku zdlouhavý konec, jinak mě dle očekávání knížka nezklamala, byla jsem napnutá s každým otočením stránky a doteďka mě bolí nos :-).

adrika20

Opět skvělá kniha od Keplera,nečekala jsem že mě jeho knihy natolik zaujmou.Už teď těším na další díly .

ptacicek

K této knize jsem se vrátila asi po 5 letech, protože to prostě bylo třeba. I když se mi líbila už tenkrát, překvapovala mě i nyní ;) Děj je poměrně složitý a zapeklitý, ale čtenář knihu zhltne jak malinu ;)

whiolet

Moje první setkání s touhle manželskou dvojicí a byla to teda psycho jízda!
Výborné čtení, které kdybych mohla, přečetla bych za jediný den a to má prosím kniha cca 530 stránek.
Moc mě to bavilo a těším se na další díl.

NIkir

K této knížce jsem se dostala kvůli "Lovec králiku" přece nezačnu sérii knížek posledním dílem, a tak jsem si také dokoupila Hypnotizéra. Musím říct, že to byl dobrý nápad. Knížku jsem hltala od první stránky až po konec.
Určitě doporučuji milovníkům krimi knížek.

amanda99

Druhá kniha a zase super.

Acamar
29.12.2017

Zas po nějaké době jsem zabrousila do vod severské krimi, první setkání s tímto autorem.
Trochu mi vadil styl vyprávění v přítomném čase, nějak mne to rušilo. Linka s Josefem mi přišla ukončená tak nějak z rychlíku a odflákle, aby se neřeklo. Druhá linie s únosem Benjamina byla propracovanější, odbočka do minulosti Erika a popisy terapeutických sezení mi nevadily, jen konec klasicky přešponovaný, ale trochu už to u tohoto žánru očekávám.
Čte se to fajn, vtáhne to do děje, krátké kapitoly jsou prima, jako oddechovka to naprosto splní svůj účel...ale... pořád je mi bližší klasická anglická detektivka s jednou-dvěma sofistikovanými vraždami a detektivy se schopností geniálně logické dedukce, kteří téměř ani nepotřebují opustit své křeslo:-)
Skalní fanoušek severské krimi se asi už ze mne nestane...ale jako "výplachové" čtení, nad kterým moc nemusím (vlastně spíš nesmím) přemýšlet - proč ne.

kralika
23.12.2017

Díky Výzvě jsem si opět ověřil, že mi - ač milovníku detektivek - ty severské prostě nesedí. Člověk se od toho nemůže odtrhnout, takže přes autorský experiment s formou, odvedli autoři skvělou práci, ale to je tak všechno, co o tom lze říci. Je to temné, no a co? Právě proto, že té "temnoty" a temných událostí a epizodek je tolik, tak všechno jen klouže po povrchu a čtenář ani nemá čas se nad tím zamyslet. Je to prostě kulisa v pozadí a nemá potenciál nijak zasáhnout. To je asi to, co mě nejvíc vadilo. Nevidím v této knize žádný přesah, jež by mě obohatil...

malpet
21.12.2017

Mám vůbec právo knihu hodnotit, když jsem jí nedočetl? Severská literatura obecně, ne jen krimi, je moje srdeční záležitost a už mám v tomto směru něco načteno, na Keplera jsem se tedy dost těšil. Bohužel kniha docela zklamala. Nevyhovoval mi děj v přítomném čase, a pak - pořád jsem čekal na nějaký příběh, ale asi ve třetině knihy jsem to vzdal s tím, že knihu, která nezaujme nemusím povinně dočítat, stejně jako se nemusí dojídat jídlo, které nechutná. Není to sice úplný odpad, ale taky žádný zázrak. Dalšího Keplera zkusím asi až po delší době.

Disinka
17.12.2017

Vyborny... tomuhle stylu detektivek zacinam prichazet na chut ;-)

JiříM
16.12.2017

Až na ten autobus na konci to celkem šlo.

Kacule88
16.12.2017

Nemůžu jinak hodnotit než plným počtem! :-)
Postavy pro mě nebyly rozhodně chaotické, a i když jsem únosce odhalila asi 80 stran před koncem, neodhalila jsem jeho motivaci, tím pádem mě konec dostal!

Didi15
14.12.2017

Za mě jasný počet. S Keplerem začínám a hodlám pokračovat. Prečteno na jeden zátah , nešlo prostě odložit. Jdu na další.

boxas
09.12.2017

Souhlasím s názorem, že tato kniha se nedá odložit. Jenže z jiného důvodu, než že od ní nedokáže člověk odejít. To jsem si totiž myslela první třetinu knihy, druhá část je však tak rozvláčná a se začátkem málo související, že pokud čtenář knihu odloží řekněme na 3 týdny, tak má problém vzpomenout si, kdo je kdo. Pak se "vlak" sice zase rozjede, ale konec je vzhledem k předcházejícímu ději nelogický. A ještě jedna poznámka: překlad vyžaduje opravdu velkou, VELKOU trpělivost od čtenáře! Především 3. osoba sg. přítomného času je fakt místy nesnesitelná!

kika_
29.11.2017

Woooow. Geniální detektivka. V podstatě dva luxusní detektivní případy v jedné knize, které spolu zdánlivě souvisí. Napínavé, nepředvídatelné, prostě jednoznačně doporučuji všem milovníkům tohoto žánru.

tuldas
26.11.2017

moc mě nezaujalo,ale dočetl jsem až do konce

jankaander
25.11.2017

Skvělá kniha,jdu na další.....

BariEli
19.11.2017

Tohle ano, to můžu. Sympatický Joona, napínavý a čtivý děj, zamotaný příběh psychiatra, kterého dohnala vlastní minulost. Ve čtení série rozhodně budu pokračovat. Dávám 4* z 5-ti neboli "hodně slušné" ;-)
------
Poznámka pod čarou: Já teprve teď zjistila, že Kepler není Kepler, WOW :-) Jsem blesk? :-D

tereza0819
19.11.2017

Musim se priznat, ze Pisecny muz, ktereho jsem cetla jako prvniho me uplne pohltil. Tady se to stalo ze zacatku knihy, jakmile se ale vse zacalo ubirat smerem k hypnotizerovi, tolik uz me nebavila a proste uz jsem ji chtela jen docist.

TheGoldenHill
17.11.2017

Zase jedna z lepších severských detektivek. Dobře napsaná, čtivá a napínavá. A ani trocha psychologického dramatu neuškodila. Kniha se mi líbila mnohem více než zfilmovaná krimi.

makyla
14.11.2017

Toto bylo před lety mé první setkání s Keplerem a hned láska na první čtení. Příběh, ač se hodně větvil, neztrácel na přehlednosti a napětí. Za mě palec nahoru a plný počet hvězdiček.

Finduska
11.11.2017

Vyborna kniha,jsem mile prekvapena.

Gužu
09.11.2017

Začátek mě pohltil. Jakmile se ale kniha začala ubírat "hypnotizérovým směrem", ztratila pro mě drive a trochu mé nadšení ochablo.

Simocka
07.11.2017

Napinavy, psychologicky, drasticky az chorobomyselny pribeh, ktory zanecha po precitani zimomriavky.

Misan1993
06.11.2017

Rozjetej vlak, který zastaví až poslední stránkou!!

Welinie
04.11.2017

Popravdě, nic moc. Asi jsem čekala více dle recenzí. A doporučení přátel. Zkusím ještě nějakou a uvidíme.

Hana86
03.11.2017

Velmi napínavá kniha, ke které jsem se dostala náhodou a byla jsem mile překvapena. Nedala se odložit... Velmi doporučuji ke čtení...

Carol96
30.10.2017

Do knihy jsem se začetla hned o prvních stránek. Je psána velice čtivě. Nestačila jsem se divit, jak rychle mi kniha utíkala. Případy, které se v knize řešily byly hodně zapeklité a zajímavě vymyšlené. Již jsem četla 5. díl z této série, Stalkera, který se mi také líbil, ale musím říct, že tento první díl pro mě byl o pár procent lepší. Čel se mi lépe a nechtěla jsem ho odložit, dokud jsem se nedozvěděla, co jsem chtěla vědět (to se nacházelo samozřejmě na konci knihy :D). Na to, že kniha má přes 500 stránek jsem jí měla přečtenou velice rychle, a to nejsem extra rychlí čtenář.

Opravdu tuto knihu mohu doporučit všem, kteří mají rádi dobré severské detektivky. Doporučuji přečíst i těm, kteří tomuto žánru ještě nepřišli na chuť, protože tahle kniha Váš názor určitě změní. Severské detektivky jsou pro mě opravdu top v žánru detektive a krimi knih.

Knihu jsem hodnotila 94% – nechávám si ještě rezervu na další díly, které doufám budou minimálně stejně dobré jako tento první a také 5. díl.