Volání Kukačky

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190008/big_cormoran-strike-volani-kukacky-95z-190008.jpg 43954

Detektiv Cormoran Strike 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Plus

The Cuckoo's Calling, 2013

Kniha Volání Kukačky

shelma

Celkem zklamání. Nějak jsem se nemohl začíst a chvílemi jsem zjistil, že při čtení myslím na něco jiného. Dočteno jen abych zjistil kdo je vrah, jak a proč to udělal. To bylo asi jediný pozitivní.

Lukethd

Zdlouhavé a nuda. Velké zklamání.

animovanej medv

Kniha mě bavila, ale přišla mi občas trošku rozvleklá. V serii ale budu každopádně pokračovat!

verden

Volanie kukučky sa mi čítalo neskutočne dobre. Opäť raz sa skláňam pred Joiným umením, je jednou z mála autorov (áno, narážam na teba, Haruki), ktorí dokážu maličkosťami, odbočkami v deji a zdanlivo nepotrebnými informáciami a
vedľajšími postavami príbeh tak stmeliť, že z toho vyjde príjemné, realistické dielo, ktoré nedokážem pustiť z ruky.

Fanda74

Skvělá detektivka, tak trochu ve stylu A. Christie. Na soukromého detektiva jsem si musel zvykat, ale za mě pěkné.

Čmeláček

Dobrá kniha, skvěle se čte. Já jsem byl spokojený.

Pítrs85

Přestože je mi svět showbusinessu, ve kterém se děj Volání Kukačky odehrává, krajně nesympatický (přesněji řečeno se mi z něj dělá šoufl), JK to zase dokázala- opět píše neskutečně poutavě, tak, jak to u ní známe, že se jeden nenaděje a padesát stránek má schlamsnutých během chvilky. Rowlingová i tentokrát zvolila jazyk, kterému prostě musí porozumět každý čtenář a který se musí líbit. Stejně tak jako její hrdinové, ať už záporní nebo kladní, s Cormoranem Strikem v čele, velice zajímavý charakter. Závěr je pak možná nešokující, přesto si jeden musí říct, že vlastně ano, tohle fakt dává smysl :-)

Andynka

Na to jak je to celkem vyhlášena série, tak já jsem lehce zklamaná.
Celý příběh se točí kolem výslechu. Kdy se vlastně nic moc nedozvíte. A vyšetření případu si najednou detketiv vycucne z prstu a podá ho tak, že by to mělo být důvěryhodné.
Pro mě tomu tak není. Už jsem ten konec takhle předvídala, když jsem zjistila, že se vyslechem svědků nikam nedostáváme. A taky na moje poměry zde byl zbytečně moc soukromí život. Jako věcné vrácení se k tomu, že detektivovo otec je známý muzikant.
Četlo se to lehce. To se tomu zase musí nechat. A nápad to zlý nebyl. A já pořád doufám, že ten první díl mi měl jen objasnit celou situaci a ten druhý už bude mnohem lepší. Hlavně co se pátrání týče.