Volání Kukačky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190008/big_cormoran-strike-volani-kukacky-95z-190008.jpg 44157
Série:

Detektiv Cormoran Strike 1.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Plus
Originální název:

The Cuckoo's Calling, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (936)

Kniha Volání Kukačky

dagsvob
02. prosince

Moje první kniha s Cormoranem a určitě ne poslední. Těším se na další...

livana
30. listopadu

Kniha se velice dobře četla. Děj je od začátku do konce napínavý, nenápadné odhalování zdánlivě nesouvisejících skutečnosti. Nedá se od knihy odtrhnout.


m_pastorka
27. listopadu

Nesdílím všeobecné nadšeni. Kniha mě prvních 250 stran nudila a já se musela nutit ke čtení, protože nejsem typ člověka, kterou knihu nedočte.
Konec na mě byl velmi nepromakaný, strašně málo uveritelny a vlastne dost dotvoreny, aby to sedělo. Asi nebudu pokračovat v této sérii.

Laerry
25. listopadu

Rowlingová dokazuje, že je skutečně talentovaná spisovatelka, která se nemusí jen spoléhat na svůj úspěšný počin z kouzelnického světa. I v tom „našem světě“ dokáže rozvíjet sofistikované vyprávění, které svou propracovaností neustále ohromuje a vygradované finále vezme dech. Detektiv Cormoran Strike přitom nepůsobí jako prvoplánovaný ideál hrdiny; naopak je až bolestně obyčejný – tedy na první pohled. Společně s jeho asistentkou Robin tak můžeme postupně objevovat jeho charizma a vysokou inteligenci, takže vám nezbyde než si ho zamilovat i se všemi jeho chybami. Jako britofil oceňuji barvité zobrazení moderního Londýna i s různými popkulturními narážkami a vykreslení odvrácené strany showbyznysu.

pablito
22. listopadu

Mě se to líbilo. Propracovaná detektivka, která pro někoho možná nemá dostatčný spád, ale mě baví si pohrát ...

hana4834
21. listopadu

Čtivé ale moooc natahlé.

gambinka87
20. listopadu

Znala jsem již film, ale říkala jsem si, že kniha, v mém případě audiokniha,nebude trefa vedle a nemýlila jsem se. Jdu na hedvabnika :)

Annannas
19. listopadu

Poslouchala jsem jako audio knihu. Nejprve mi trvalo než jsem se do příběhu úplně vplula, ale pak to byla jízda.

1 ...