Smrtící bílá

Smrtící bílá https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415664/bmid_smrtici-bila-IaZ-415664.jpg 4 1970 475

Čtvrtý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové „Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědkem v dětství. Třebaže je mladík zjevně nevyrovnaný, jeho příběh zní věrohodně. Než ho ale detektiv stihne vyslechnout, muž v panice uteče. Strike a jeho společnice Robin se pustí do složitého vyšetřování, které je zavede do zákulisí britského parlamentu i do světa temných rodinných tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Lethal White , 2018

Verrrunka
18.08.2021 5 z 5

Ach jo, člověku by se snad i chtělo napsat, že těch 700 stránek bylo málo!
Já si nemůžu pomoct, ale takhle dvojice mě neskutečně baví... Zápletka jako vždy promyšlená do posledního detailu, malé tušení jsem sice měla, že v tom bude ten "někdo" zapletený, ale jinak jsem do posledních stran netušila vůbec nic. Navíc dobře zakomponovaná linka osobního života hlavních detektivů. Nemůžu se prostě přestat rozplývat a chci urychleně přeložený další díl!

TomHr
17.08.2021 5 z 5

Ti "nahoře" jsou vesměs pěkné svině, se všemi svými penězi a šlechtickými tituly. Zato chudí ani v nuzných poměrech neztrácejí zápal a víru v dobro. V Bradavicích tohle klišé fungovalo, v dospělácké literatuře je to přece jen slabé na jeden ze základních motivů knihy. Ale to je asi jediná výtka na adresu Smrtící bílé. Jinak nezbývá než chválit. Příběh má logiku a spád, nechybí překvapivé zvraty a nakonec i složitý vývoj vztahu hlavních postav nepůsobí rušivě a dotváří příběh. Dokonce i netečným Cormoranem cloumají emoce a Robinino manželství by vydalo na samostatný vztahový román, ale i tato vedlejší story je zručně napsána a je tak nějak "ze života".

Iva B.
04.08.2021 5 z 5

Jestli pro mě byla předchozí knížka výzva v počtu stran, tak tahle byla super výzva, 700 stran... Ale uteklo to jako nic.. je to čtivé, všechno tam do sebe zapadá, navazuje, miluju hlavní hrdiny.. doufám, že JKR připravuje nějaký další díl..

Dae
01.08.2021 4 z 5

Dlouho jsem tuhle knížku odkládal (700 stran mě podvědomě asi trochu odrazovalo), ale nakonec jsem se začetl a bavila mě od začátku do konce. Ale i přesto bych řekl, že by rozsah kolem 500 stran naprosto stačil...

Alinke
01.08.2021 5 z 5

její knihy mě prostě baví, mají napětí, náboj, nic tomu nechybí, jen píše málo detektivek:))

Venny345
31.07.2021 3 z 5

Strike a Robin mě baví!
Neotřelá detektivka, která je perfektně zasazená do Londýna. Vždy tu atmosféru cítím.
Tento díl byl však velmi zdlouhavý, často jsem se v ději ztrácela a nakonec už jsem dočetla ze setrvačnosti.
Ale,... pátý díl si přečtu. ;)

Mateo67
22.07.2021 3 z 5

Z mého pohledu 4. dílem ztrácí série dech. Působila na mě spíše jako společenský román, řešící problémy současné britské společnosti, ale já chtěla a očekávala detektivku. Děj je tak rozvláčný a roztažený do několika dějových linek, že je až nesourodý, jako bych těch knih četla zároveň několik. Především první půlka celkové atmosféře detektivního románu moc nepřispěla. Méně je někdy více. Ze 4* za třetí díl se zde musím přiklonit k hvězdám třem.

evvva
16.07.2021 5 z 5

A mě to baví,každá stránka, napínavý příběh, překvapivé rozuzlení,náznak romantiky...kurnik,zas jen náznak,já se toho happyendu nedočkám

HelenBarbora
30.06.2021 5 z 5

Román nezklamal :)

VladiKlaisner
15.05.2021 4 z 5

Za mě ten zatím nejlepší příběh s Cormoranem a Robin. Jako všechny díly se četlo samo.

akinomV
03.05.2021 5 z 5

Pro mě asi nejlepší díl série. Vůbec nevadilo množství stránek, stejně jsem nechtěla, aby příběh skončil. Kromě detektivní linky jsem hltala i tu osobní obou hlavních vyšetřovatelů. Cormoran i Robin mě opravdu baví.

stojinek
12.04.2021

Tato kniha mě zklamala.Rozvlekly začátek a závěr měl rychlý spád.

kvádr
11.04.2021 4 z 5

Výborná kniha. O hvězdu méně jen, že od Cornorana mi přišel první díl lepší... Ale opravdu jinak velmi povedené.

Luciee322
10.04.2021

Výborná kniha, tak jako všechny od této autorky.

Leaena
27.03.2021 5 z 5

Přes obsáhlý počet stran mi čtení nepřipadalo zdlouhavé a nucené. Děj na sebe navazoval, paralelně se řeší dvě zápletky, ale Strike a Robin, to prostě zkouleli. A za mě plusové body vůči Robininu manželství....věřila jsem, že nemůže být tak naivní.

DvěTéčka
21.03.2021 5 z 5

Z celé serie se mi líbila nejvíce, ubec sem se nemohla odtrhnout!

čuřil
19.03.2021 4 z 5

Trošku to trvalo, ale kniha stála zato. Určitě je to taková jiná oddechovka. Akorát mi přišlo, že předešlé knihy se Strikem a Robin měli větší náboj a švuňk. Ke čtení to ale bylo dobré a pohodové.

Elara
13.03.2021 4 z 5

Každý diel tejto série sa mi zdá byť lepší, než tež ten predošlý. Skvelé oddychové
čítanie, od ktorého som mala problém sa odtrhnúť. Kvalitná detektívka, ktorá nepotrebovala litre preliatej krvi a surovú brutalitu, aby zaujala.
Nič naviac, nič som nepostrádala. V predchádzajúcich dieloch (najmä v prvom) sa mi zdal koniec narýchlo odbitý, no mám pocit, že tu si dala autorka záležať.
Spokojná som a teším sa na ďaľší diel, Robin a Strikea nebolo ťažké si obľúbiť.

Misa25
02.03.2021 4 z 5

Zatim posledni kniha byla hodne dlouha, prekvapive na delku ctiva a vse do sebe zapadalo na jednicku. Bohuzel se mi cetla dele nez predchozi dily. Ale tesim se na serialove zpracovani, ktere jsem nechtela videt drive, nez doctu a take na dalsi knihu.

Luciee322
02.03.2021

Opět nezkalama. Skvěle napsaná knížka. Doufám, že bude brzo další.