Smrtící bílá

Smrtící bílá https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415664/bmid_smrtici-bila-IaZ-415664.jpg 4 1937 467

Čtvrtý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové „Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědkem v dětství. Třebaže je mladík zjevně nevyrovnaný, jeho příběh zní věrohodně. Než ho ale detektiv stihne vyslechnout, muž v panice uteče. Strike a jeho společnice Robin se pustí do složitého vyšetřování, které je zavede do zákulisí britského parlamentu i do světa temných rodinných tajemství.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Kniha Zlín

Lethal White , 2018

ankaras
ankaras
05.06.2022 4 z 5

Příběh opět super, ale ten počet stran už je přehnaný, zase taková zápletka to nebyla. Na další díl se netěším už pouze z toho důvodu, že je ještě delší...

janina66
janina66
30.05.2022 5 z 5

Jsem spokojená a kniha se mi moc líbila. Opět jsem poslouchala audioknihu v podání Pavla Rímského. Kniha je sice obsáhlejší, ale nevadilo to. Kniha je něco mezi detiktivkou a románem. Líbilo se mi odkrývání každé stopy, které vede k odhalení.

Lena78537
Lena78537
26.05.2022 5 z 5

Že jsou knihy moc obsáhlé? Jooo a proč ne, mě hrozne baví a mohly by být ještě obsáhlejší. Skvělá zápletka, spád a celé to má logiku a i přes ten počet stran se rozhodně nenudíte. Perfektně promyšlené. Skvělá detektivka. A jako třešinka neustále vyvíjející se vztah Robin a Comorana, to se holkám prostě líbí :) Skvělá J. K. Rowling. Vím, použila jsem 3x slovo skvělá, ale nemůžu jinak :)

branislav1814
branislav1814
13.05.2022 odpad!

Nekonečná telenovela pokračuje... Každé pokračování má víc stran než předchozí díl a polovina z toho je úplně zbytečné křoví. 200 stran a stačilo mi... tohle fakt nedám. Nedotčeno.

Čmeláček
Čmeláček
13.05.2022 4 z 5

Docela pohoda, ale kniha nebyla úplně to pravé ořechové. Jsem zvědavý na pokračování.

ZůzaSomolka
ZůzaSomolka
05.05.2022 5 z 5

Já prostě miluju Rowlingovou. Líbí se mi propracovanost jejích postav i schopnost vykreslit příběh a drobné indicie, které jsou dvojjaké. Až do konce jsem byla napnutá a zvědavá nejen ohledně případu, ale i vztahů hlavních hrdinů. Jako vždy po přečtení její knihy jsem smutná, že už jsem to dočetla.

_Knihomolka_
_Knihomolka_
22.04.2022 5 z 5

Já mám osobně Strikeovy detektivní případy moc ráda. Všechny byly úžasné a tento také nevybočil z řady. Jedním slovem to byla dokonalost. Opět precizně vystavěný příběh - nevšední vražda s těmi nejrůznějšími svědky, nejasné okolnosti a motiv vraždy, a postupně se vyvíjející vztah Strika a Robin. Po dočtení jsem s radostí zjistila, že za pár týdnů u nás vyjde pátý a možná i poslední detektivův případ a to dokonce se skoro 1000 stránkami, takže se nemůžu dočkat. Už, aby to bylo :).

peeetta
peeetta
21.04.2022 4 z 5

Opět mě kniha nezklamala, byla napínavá od začátku až dokonce. Oceňuji, že se autor(ka) věnoval(a) studiu Dolní sněmovny a dalších míst, která jsou v knize popsána.

petgona
petgona
15.04.2022 5 z 5

Vacsiu cast knihy som nemala ani sajn, kto je vrahom a tak ma potesilo, ze ma to prekvapilo. To je pre mna dolezity faktor pri detektivkach cize za mna super

klarat13
klarat13
12.04.2022 4 z 5

S odstupem času musím říct, že víc než případ ve mě zanechalo dojem rozebírání manželství Robin a jejího vztahu se Strikem. Tak nějak mi přišlo, že případ je v knize jen okrajová záležitost.

Patapuf
Patapuf
21.03.2022 4 z 5

Malé shrnutí... Lepší jak dvojka, horší než trojka.... myslím v porovnání s předchozími díly... za mě zbytečně překombinované... kdyby to nebylo tak složité, zasloužil by případ mojí větší pozornost... takhle jsem se zase více zajímal o to, jestli to dá Robin dohromady se Strikem jelikož mě to přišlo zajímavější..... snad v dalším díle....

Atak
Atak
21.03.2022 5 z 5

Série je to pěkná u tohoto dílu jsem vůbec netušil až do konce kdo to byl.

Sarka25
Sarka25
08.03.2022 5 z 5

Opět napínavý příběh ze zajímavého prostředí. A bylo hezké číst o olympiádě kdyz zrovna jedna byla. Z politického prostředí jsem asi ještě nic nečetla. A tema posttraumaticke stresové poruchy bylo také zajímavé. Libi se mi vývoj mez Strikem a Robin, moc bych jim to přála. Strike se moc charismatický muz a zazvonil u mich dveří tak si asi cvrknu. Ale kazdy/a si ho představujeme jinak. Tesim se na další pokračování s touto dvojici.

MMacicekk
MMacicekk
05.03.2022 5 z 5

Všichni čtenáři ví, kdo se skrývá pod pseudonymem Robert Galbraith. Autorka má velký spisovatelský a vypravěčský um. Četla jsem názory, že kniha je rozvleklá, já si to nemyslím. Stránky mi utíkaly pod rukama rychlostí blesku i přes větší množství dějových linek a odboček. Děj byl zamotaný, ale měl hlavu i patu. Rozhovory mezi Cormoranem a Robin měly jiskru, stejně tak dialogy odehrávající se mezi ostatními postavami. Nejedná se o thriller, ale o román s detektivní zápletkou, tak to musíte brát. Já se teda nenudila ani chvilku, děj se posouval vždy tak, aby vás navnadil na další strany. Pachatele jsem neodhalila, podezřelých bylo příliš mnoho. A to je dobře.

Besa
Besa
16.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Práve som dočítala 4. v sérii a zároveň je to prvá, ktorej som ubrala hviezdičku.
Tak ako pri predchádzajúcich knihách zo série, páči sa mi, že je taká hrubá. Pekne tlstá 700 stranová kniha je presne niečo pre mňa. Nepovažujem ju za zbytočne obsiahlu, je ok, spletitá, poctivá detektívna práca, postupné odhaľovanie faktov, veľmi ma bavila.
Čo ma ale bavilo menej sú príliš časté a a pomerne zdĺhavé opisy Cormoranovho postihnutia. Ako ho bolí pahýl, ako ho tlačí protéza a vždy keď niekam ide, ako hrozne trpí, lebo protéza ho tlačí na pahýl, potláča bolestivé grimasy a rozmýšľa, kde si ju dá dole a vyloží nohu. Viem, že je to autentické ale čo je veľa, to je moc, nemusím to čítať čo 50 strán znovu a znovu.
A ešte jedna vec, čo by som vytkla. Už v minulom diele autorka mierne naznačila, že by vzťah našich dvoch vyšetrovateľov - Robin a Cormorana mohol byť romantický. V prvých troch knihách som nemala vôbec pocit, že by to medzi nimi iskrilo, dokonca som to aj v jednej z recenzií pochválila. Táto nová línia v kniha ma úprimne povedané desí. Existujú dva druhy detektívok s vyšetrovateľmi - parťákmi opačného pohlavia. V tom prvom prípade to medzi nimi neiskrí a je to fajn. Napríklad Lam a Coolová od E.S.Gardnera. Nikto medzi nimi ani nijaké techtle mechtle neočakáva. A potom sú tu takí, medzi ktorými to iskrí. Tak medzi Robin a Cormoranom to prvé 3 knihy neiskrilo a tak by to aj mohlo zostať. Malý odkaz autorke: Milá pani Rowlingová, Hermiona Grangerová sa môže zamilovať do Rona Weaslyho, môže sa zamilovať aj do Harry Pottera, dokonca sa v nejakom úchylnom alternatívnom svete môže zamilovať do Severusa Snapa ale nikdy sa nemôže zamilovať do Rubbeusa Hagrida.
Viem, že je vo vzduchu ďalšia kniha v sérii, rada by som si ju aj prečítala, len sa desím konca Robin si zobrala Cormorana, celú svadbu ho tlačila protéza na pahýl a on si ju pod svadobným stolom natajnáša odopínal a žili spolu až kým nepomreli.

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
13.02.2022 3 z 5

Moc zdlouhavé a nepochopila jsem problém dětství nevyrovnaného mladíka. Místo holčičky kůň? Nebyla tahle vsuvka v příběhu zbytečná?

000nugatovej
000nugatovej
10.02.2022 3 z 5

Oddychovka, no jo. Na můj vkus se děj moc vleče. A ten pokřivený pohled na zlé bohaté a podivné chudé! A vývoj vztahu mezi drsňákem Strikem a Robin, který se proplétá všemi díly této série mi připadá jako z románu nějakého jiného žánru! 700 stran, přesto dočteno...
S paní Galbraith končím...

KateSalvatore
KateSalvatore
11.01.2022 3 z 5

Knihy od Rowlingové miluji a žánr detektivek též, nicméně ze všech jejích děl jsou tyto detektivky slabšího rázu. Detektivní román se na mnoha stranách táhne tak pomalým tempem, že mě to spíše než do gradování a zápalu, dostávalo do pocitu nudy a toho, že se v knize stále nic neděje (oproti Larsu Keplerovi naprosto nesrovnatelné). Když už jsem si říkala, že se to někam schyluje, tak bohužel dalších 50 stran bylo o ničem. Jistě má detektivka své kouzlo, které mě přimělo to nevzdat a knihu dočíst, nicméně dlouho jsem u detektivky nezažila, abych se musela přemlouvat, to dáš - dočti to! :-) Zfilmovanou verzi o Cormoranovi Strikovi mám raději, ale i ve filmovém zpracování je ten samý problém - velmi táhnoucí se děj. Na druhou stranu je to taková oddechovka, ve které nemusíte být ve střehu, a rozhodně Vás nechá spát. Pokud hledáte takový druh knihy - je tato kniha právě pro Vás! :-)

šipek
šipek
03.01.2022 5 z 5

Tak jsem se konečně dostal zatím k poslednímu dílu této detektivní série. U nás v knihovně byl na ní dost dlouhý pořadník a určitě oprávněně. Za mě bych řekl zatím nejlepší díl, přečteno během pár dní. Chvilku detektivka a chvilku román, ani mi to nevadilo. Již se těším na pokračování.

Lee7
Lee7
02.01.2022 4 z 5

Jo začalo to drsně a vyšvihlo se to. Mám ráda Robin a Strike, mají mezi sebou zajímavý vztah a děj jejich práce je skvělá. Těším se na nový díl..