Hedvábník

Hedvábník https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221461/bmid_hedvabnik-2Er-221461.jpg 4 3392 640

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky domů. Jakmile Strike zahájí vyšetřování, je stále jasnější, že za Quinovým zmizením je více, než si jeho žena připouští. Spisovatel právě dokončil rukopis nové knihy, ve které vykreslil velmi jedovaté karikatury téměř všech svých známých. Pokud by byl román vydán, rozvracel by životy – je tedy mnoho lidí, kteří by si mohli přát Quina umlčet.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Plus

The Silkworm , 2014

ninano
05.03.2023 2 z 5

Musela jsem se hodně nutit, abych knihu dočetla. Přišlo mi, že se autorka až příliš okatě zhlédla ve starších chandlerovských detektivkách. Tady je ale tempo tak pomalé a čtení vůbec neodsýpalo, že člověk má co dělat, aby udržel pozornost a nemyslel na něco jiného.

Lenny33
27.02.2023 4 z 5

Volání kukačky jsem četla kdysi dávno a zrovna mě neoslovilo. Nyní jsem dostala chuť si přečíst další díl a ničeho nelituji. Skvělý detektivní případ, kdy jsem do poslední chvíle nevěděla, kdo je pachatel a k tomu velmi sympatické hlavní postavy. Za mě je v knize ideální poměr prostoru, který autor věnuje detektivnímu případu a tomu o osobním životě hlavních hrdinů. Další díl si nenechám ujít.

EvaSu
22.02.2023 2 z 5

Prvni dil Volani kukacky se mi cetlo mnohem lepe. Do Hedvabnika jsem se dlouho nemohla zacist...

pablito
18.02.2023 4 z 5

Dobrá detektivka do vlaku ...

veronika9761
17.02.2023 2 z 5

Oproti prvnimu dilu pomerne kostrbate.

Kerberos
09.02.2023 4 z 5

První díl jsem poslouchala a moc mě nezaujal.Druhý díl se mi líbil víc ikdyž se odehrává v intelektuálním prostředí soupeřících spisovatelů.Celkem brutální vražda autora nactiutrhačského pamfletu,mnoho možných pachatelů velká nenávist. Cormoran a Robin jsou dobrá dvojka.

Lessana
02.02.2023 5 z 5

Výborný druhý diel! Na môj vkus nemusela byť vražda až taká drastická... akoby ktosi po Volaní Kukučky Galbraithovi povedal, že musí trochu pritvrdiť (keďže je to v móde), aby zaujal širšie (voči krutosti čoraz otupenejšie) čitateľské publikum. Domnievam sa však, že by zaujal aj tak. Vyšetrovateľská dvojica Cormoran a Robin spolu so zatiaľ veľmi nenápadným iskrením medzi nimi to utiahnu aj bez väčšieho násilia. Spisovateľské prostredie a intrigy, žiarlivosť až nenávisť, súperenie medzi kolegami/rivalmi, sláva a veľké egá, to všetko bolo vykreslené vierohodne. No a páchateľ? Počas čítania som ho neuhádla, moje šedé bunky asi trochu zhrdzaveli. Načase teda, že som zase oprášila detektívny žáner. Snáď sa "V službách zla" prejavia ako za starých čias :).

LuckaDea
20.01.2023 4 z 5

První díl série (Volání Kukačky) mě zase tolik nenadchl. Přesto jsem se rozhodla dát této krimi sérii ještě šanci a přečetla jsem si druhý díl. A nelituji. Hedvábník se mi zdál o dost lepší a zajímavější než díl předchozí. Bavilo mě prostředí, zápletky a napětí. Pravděpodobně sáhnu i po další knize z této série.

LenkaKa
30.12.2022 3 z 5

Jsem z toho trochu rozpačitá. Přečetla jsem to, ale že by mě to úplně nadchlo... Chvílema to je i dost nechutné. Uvidíme, jestli zkusím ostatní díly.

Chajda69
29.12.2022 4 z 5

Výrazně lepší než případ Luly Landryové, a to zřejmě hlavně prostředím, ve kterém se kniha odehrávala. Spisovatelské a vydavatelské kruhy mi jsou výrazně bližší než modelingové, herecké a pěvecké. Ne že by se tedy podle popisu Rowlingové chovali lidé z těchto kruhů nějak zásadně odlišně, ale mně to sedlo mnohem lépe.

Vývoj vztahu Strike - Robin mě bavil, a opravdu hodně mě bavilo vyšetřování, které bylo tentokrát tajemnější a mnohoznačnější. Jednu hvězdu ale ubírám za závěr, který mi přišel trochu... moc překombinovaný a až příliš teatrální.

Margerite
25.12.2022 4 z 5

Mně se Hedvábník líbil víc než první díl. Mnohem víc mi sedělo prostředí. Navíc už jsem věděla, do čeho jdu, tedy že budeme víceméně celou knížku pokulhávat po Londýně a vyslýchat jednoho svědka za druhýn. Celkově tentokrát lepší, záživnější a napínavější. Dvě věci, co mi vadily: 1. Jsem se trochu ztrácela ve jménech podezřelých a svědků, bylo jich na mě už moc. 2. Jsem asi úplně nepochopila motiv. Ale celkově mě to tentokrát bavilo, příjemné nenáročné čtení na předvánoční čas.

jajcak
14.12.2022 3 z 5

Zajímavá kniha, ale na můj vkus moc rozvleklá. Děj se pomalu odvíjel, přestože stránky kalupem přibývaly. Někdy v první třetině jsem zjistila, že autor je vlastně autorka Harryho Pottera, možná právě proto jsem měla malinko větší očekávání. Neobvyklá zápletka i rozuzlení.

gambinka87
11.12.2022 4 z 5

Film uz jsem si nepamatovala, a tak jsem byla napnutá, kdo je vlastně pachatel. Je to sice rozvláčna Rowlingová, jak tu více lidí píše, mně to ale nevadilo. Co mi přijde zvláštní a ne zcela pasující, jsou citáty mezi jednotlivými kapitolami. "Přečteno" jako audiokniha, stahuji další:)

Milosz
08.12.2022 2 z 5

Druhý díl detektivní série a o dost nezáživnější než první. Celé je to ze snobského prostředí spisovatelů, redaktorů a vydavatelů a jednotliví podezřelí byli jeden jako druhej a bylo mi celkem jedno, kdo to udělal...
Taky byla chyba číst to v angličtině - JKR má přece jen lepší slovní zásobu a vybroušenější stylistiku než průměrný autor thrillerů, což je v kombinaci s nudným dějem smrtící kombinace. Takže jsem se tím prokousával tři měsíce.
S touto sérií i s JKR končím.

hana4834
29.11.2022 3 z 5

Příběh dobrý jen zase zbytečně natahlé

jozor
17.11.2022 1 z 5

Počúval som ako audioknihu asi 3 hodiny a veľká bieda:-( Rozvláčne, nudné, nezaujímavé ani netuším o čo malo ísť. A keď som sa dozvedel že je to tá istá autorka ako u Harryho Pottera tak mi to bolo jasné.....nafúknutá bublina:-( nič pre mňa

Nuny
31.10.2022 2 z 5

Na téhle knize je pro mě asi nejpřekvapivější, jak čtenáře přestane absolutně bavit detektivní zápletka a vlastně ho už jenom zajímá, jak to dopadne s Cormoranem a jeho asistentkou. Takže za mě opět bohužel.
Rozvláčné, nudné, bez emocí... 60 %.

Butterfly340
26.10.2022 4 z 5

Sérii čtu napřeskáčku, Hedvábník je tak mou čtvrtou knihou s Cormoranem a přiznám se, že z těch čtyř knih se mi líbil nejmíň.

Hlavní dvojka je sympatická, děj rychle ubíhá. Líbí se mi, že neřeší pouze tento případ, ale věnují se i běžným případům, dodává to tomu na realističnosti.

Nicméně posledních sto stran, kritických sto stran, se prostě nepovedlo. Tušila jsem, kdo by mohl být vrah, ale nevěděla jsem motiv. Doufala jsem, že mi ho autorka ozřejmí, že to vysvětlí tak, že si budu říkat, jak jsem mohla být tak hloupá a nevyčíst to z toho. No, tak bohužel...
Za mě to rozuzlení prostě nedává smysl a je odfláknuté. Autorka něco rozjela, ale pak z toho nedokázala vybruslit.

Jinak mě ale kniha velmi bavila, proto strhávám pouze jednu hvězdu.

Lacie
18.10.2022 3 z 5

Strike no. 1 nastavil laťku vysoko a dvojka ji spíš podešla, než překonala, naštěstí díky strhujícímu rozuzlení s hlavou hrdě vztyčenou.
To, co se mi v minulém dílu nelíbilo, zůstalo: Strike si neustále něco dělá s kolenem (opravdu musí pořát trpět bolestí?), nenávídí ho komplet policie London (opravdu je každý polda nafučený diletant?), prachy stále nula. A k tomu začne mít problémy Robin, jako by těch komplikací nebylo i tak dost.
Bohužel to, co se mi líbilo v jedničce, obyčejnost, nebrutálnost... bylo nahrazeno pro mě přesně tím nejhorším způsobem. Vyšetřování beznadějně rozvláčné, vyšetřovaní jeden větší pako než druhý, vyšetřující neustále zbytečně odskakuje na sledovačky k záletným paničkám, o formě zločinu ani nemluvě. Měla jsem kolem 80 % co dělat, abych si to nezkrátila a neposunula se k závěru... ten to naštěstí hodně spravil, veškerá komplikovaná odhalení, která jsem opět nečekala... a se mnou ani všichni ti spisovatelé, komunita, která se zná skrz naskrz, jaktože na to přišel až Strike? Takže celkem za 3*.

Kubajzz
11.10.2022 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha a viděl jsem i film a oboje se mi líbilo. Určitě půjdu na další díl :-)