Hedvábník

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky domů. Jakmile Strike zahájí vyšetřování, je stále jasnější, že za Quinovým zmizením je více, než si jeho žena připouští. Spisovatel právě dokončil rukopis nové knihy, ve které vykreslil velmi jedovaté karikatury téměř všech svých známých. Pokud by byl román vydán, rozvracel by životy – je tedy mnoho lidí, kteří by si mohli přát Quina umlčet....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221461/big_hedvabnik-2Er-221461.jpg 4.12957

Detektiv Cormoran Strike 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Plus

The Silkworm, 2014

Kniha Hedvábník

hana4834
29. listopadu

Příběh dobrý jen zase zbytečně natahlé

jozor
17. listopadu

Počúval som ako audioknihu asi 3 hodiny a veľká bieda:-( Rozvláčne, nudné, nezaujímavé ani netuším o čo malo ísť. A keď som sa dozvedel že je to tá istá autorka ako u Harryho Pottera tak mi to bolo jasné.....nafúknutá bublina:-( nič pre mňa

Nuny

Na téhle knize je pro mě asi nejpřekvapivější, jak čtenáře přestane absolutně bavit detektivní zápletka a vlastně ho už jenom zajímá, jak to dopadne s Cormoranem a jeho asistentkou. Takže za mě opět bohužel.
Rozvláčné, nudné, bez emocí... 60 %.

Butterfly340

Sérii čtu napřeskáčku, Hedvábník je tak mou čtvrtou knihou s Cormoranem a přiznám se, že z těch čtyř knih se mi líbil nejmíň.

Hlavní dvojka je sympatická, děj rychle ubíhá. Líbí se mi, že neřeší pouze tento případ, ale věnují se i běžným případům, dodává to tomu na realističnosti.

Nicméně posledních sto stran, kritických sto stran, se prostě nepovedlo. Tušila jsem, kdo by mohl být vrah, ale nevěděla jsem motiv. Doufala jsem, že mi ho autorka ozřejmí, že to vysvětlí tak, že si budu říkat, jak jsem mohla být tak hloupá a nevyčíst to z toho. No, tak bohužel...
Za mě to rozuzlení prostě nedává smysl a je odfláknuté. Autorka něco rozjela, ale pak z toho nedokázala vybruslit.

Jinak mě ale kniha velmi bavila, proto strhávám pouze jednu hvězdu.

Lacie

Strike no. 1 nastavil laťku vysoko a dvojka ji spíš podešla, než překonala, naštěstí díky strhujícímu rozuzlení s hlavou hrdě vztyčenou.
To, co se mi v minulém dílu nelíbilo, zůstalo: Strike si neustále něco dělá s kolenem (opravdu musí pořát trpět bolestí?), nenávídí ho komplet policie London (opravdu je každý polda nafučený diletant?), prachy stále nula. A k tomu začne mít problémy Robin, jako by těch komplikací nebylo i tak dost.
Bohužel to, co se mi líbilo v jedničce, obyčejnost, nebrutálnost... bylo nahrazeno pro mě přesně tím nejhorším způsobem. Vyšetřování beznadějně rozvláčné, vyšetřovaní jeden větší pako než druhý, vyšetřující neustále zbytečně odskakuje na sledovačky k záletným paničkám, o formě zločinu ani nemluvě. Měla jsem kolem 80 % co dělat, abych si to nezkrátila a neposunula se k závěru... ten to naštěstí hodně spravil, veškerá komplikovaná odhalení, která jsem opět nečekala... a se mnou ani všichni ti spisovatelé, komunita, která se zná skrz naskrz, jaktože na to přišel až Strike? Takže celkem za 3*.

Kubajzz

Poslechnuto jako audiokniha a viděl jsem i film a oboje se mi líbilo. Určitě půjdu na další díl :-)

tamara1351

No čtivé to bylo,to rozhodně nemůžu zpochybňovat,ale ta zápletka?Podle mého názoru značně pokulhává i motiv a způsob provedení vraždy.Chybí tomu logika a to i konečnému vysvětlení,jakoby to Strike vyřešil intuitivně.Kniha je obsáhlá a je v ní spousta postav,rozhovorů, událostí a to vše má pravděpodobně čtenáře mást a to se daří stoprocentně,čtenář je zmaten a je velmi náročné udržet všechny detaily pohromadě.Co ale udržuje celé dílo čtivé je dvojice detektivů a jejich vyvíjející se vztah.

martineknatasa

Krása, krása.., kdybych mohla, četla bych stále, den není dost dlouhý. Kniha se mi moc líbila. Jdu číst další díl. Doporučuji k přečtení. Nebudete zklamáni.