Ve službách zla

Ve službách zla https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269313/bmid_ve-sluzbach-zla-xCu-269313.jpeg 4 2677 524

Zatímco ve Volání Kukačky soukromý detektiv Cormoran Strike vyšetřoval smrt modelky Luly Landryové, v románu Hedvábník zkoumal záhadné zmizení spisovatele Owena Quinea. Obě díla čtenáře zaujala nejen propracovanou zápletkou, ale také přesvědčivým vykreslením života obyčejných lidí. V knize Ve službách zla se ve smrtelném nebezpečí ocitne sám Cormoran Strike a čtenáři se můžou těšit nejen na ďábelsky rafinovanou zápletku plnou nečekaných zvratů, ale také na poutavý příběh o vztahu muže a ženy na křižovatce jejich osobních i profesních životů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Career of Evil , 2015

lištička123
19.11.2021 5 z 5

Vůbec mi nevadila obsáhlost, knížka se mi líbila stejně jako předchozí díly.

kristie
13.10.2021 5 z 5

Po skvělé Kukačce následoval Hedvábník, který byl také skvělý, ale měla jsem v jeho případě pár menších "ale". Ve službách zla opět hodilo laťku o kousek výš a opravdu se těším na Smrtící bílou. Díky zajímavému prostředí a tématům, kterým se tento díl věnuje a také díky dobře udržované rovnováze mezi vyšetřováním a osobním životem Robin a Strika, se tento díl zatím stává mým nejoblíbenějším. Tato série je rozhodně můj šálek kávy. První díl mě nadchl a po 2. dílu se zařadila mezi mé oblíbené krimi série. Jsem zvědavá jak se J. K. podaří další knihy v sérii a v budoucnu také na to, zda ji zvládne úspěšně zakončit. Takže ano, rozhodně doporučuji.

anája
28.09.2021 1 z 5

Zezacatku se kniha četla dobre , pak mi to všechno přišlo moc zdlouhavé a přestalo mě bavit. Preskakala jsem narychlo. Pro mne obyčejná moc dlouhá detektivka.

tinka1974
05.09.2021 5 z 5

Řekla bych, že díl od dílu lepší. Tento díl načetl pan Rímský, a byl to skvělý poslech. Mělo to spád, do posledka jsem netušila kdo je vrahem. Autorka to měla propracované. S každým případem se dostáváme i do minulosti, myšleno tím dřívějších životů Cormorana a Robin. Tento díl byl na tom přímo postavený. A stále jsem čekala nějaký posun ve vztahu těch dvou. Snad příště. Dle zvyku si teď pustím zfilmovanou verzi a už se těším na další díl a na to co Robin hodlá udělat s Matthem

Sahir
20.08.2021

nelíbila , odložil jsem

evvva
26.06.2021 5 z 5

Pořád čekám na tu nezbytnou dávku romantiky a zas akorát kriminálka....ale nevadí, já si počkám, v nejhorším sáhnu do červené knihovny...nicméně,kdo by chtěl vědět,jestli tenhle díl ano,či ne...pak rozhodně ano! Jděte do toho, nelekněte se množství stránek,uteče to jako nic .

Iva B.
23.06.2021 5 z 5

Možná trochu zdlouhavé, ale přesto výborné čtení, které mě moc bavilo. Líbí se mi jak je každá postava dobře vymyšlená. Fandím Cormoranovi a Robin, nechápu jak může být s tím svým snoubencem, takový hňup :).

Nudlesmakem
19.06.2021 3 z 5

Nejprve se mi zdálo, že to bude proti druhému dílu zábava. Pravda, je to taková holčičí vztahová věc, člověk trochu doufá, že Robin a Strike se dají dohromady celou knihu, takže detektivka je na pozadí. Ale spousta zbytečného opakování věcí, co se již udály. Spousta natahování příběhu. Trochu nuda. Podle mě se to dalo napsat bez těchto vycpávek na mnohem méně stránkách.
Ale konec se mi líbil, takže vytrvám a půjdu i do další knihy.

HelenBarbora
16.06.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, fandím Strikovi a Robin :)

Tavarille
01.05.2021 4 z 5

Kombinace detektivky a románu pro ženy. Ve verzi audioknihy s p. Rímským a jeho podmanivým hlubokým hlasem nemá chybu. Řekla bych, že muže nezaujme, pro ně bude hodně rozvláčná a zaměřená na osobní život postav. Mi to ale vyhovuje.

DvěTéčka
19.03.2021 5 z 5

Třetí díl nezklamal! Ještě lepší než druhý! S očekáváním se vrhám na čtvrtý díl!

silviczka
24.02.2021 4 z 5

Prijemny oddych pri posluchu, detektivka pre zeny. Autor/ka sa s kazdym novym dielom viac sustredi na osobny zivot hlavnych postav, co vytvara pocit, ze ich dobre pozname, obcas ma ale uz unavovali niektore pasaze.

MonikaV
23.02.2021 5 z 5

Pecka!

Ibanez
20.02.2021 3 z 5

Sestupná tendence této série s Cormoranem. Předvídatelný děj s ještě předvídatelnějším červeným koncem a k tomu spoustou berliček a nečekaných náhod. Myslím si, že v dobrém krimi je třeba, aby autor něco obětoval ze svého stvořeného světa. Kukačka výborná, Hedvábník chvalitebný a Ve službách zla dobrý (s mínusem).

michalmatousek
11.02.2021 5 z 5

Bože, jo! Tohle byla jízda, na kterou jsem čekal od prvního dílu. Přečteno na jeden dlouhý nádech. :)

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Musím dať plný počet, na každý ďalší diel sa velmi teším a nesklamal ani tento.

Bernnyska
16.01.2021 5 z 5

Další skvělé pokračování

Venny345
05.01.2021 4 z 5

Číst nebo nečíst? To jsem si říkala, když jsem si knihu donesla domů z knihovny. Po druhém díle, který mě příliš nezaujal, jsem se rozhodla dát této sérii ještě šanci, neboť vím, jakých kvalit autor dosahuje. A musím říct, že si série u mě reputaci napravila! Třetí díl byl pro mě zatím úplně nejlepší a jen díky němu si přečtu i díl následující.
Celkově je tato série zvláštní, Vymyká se klasickým dnešním detektivkám, které mají často podobnou strukturu. Galbraith má skvělý styl vyprávění a bohatou slovní zásobu, čímž pozvedne své dílo o level výše.

terimila
17.11.2020 4 z 5

Já mám k téhle sérii rozporuplný vztah. Hodně výstižný mi přijde RGJR doslov, že Strikeova kancelář vznikla, aby si bylo kde hrát. To funguje perfektně - když dobrého vypsaného autora baví psaní, je to pak na výsledku znát.

Z dosavadní série mi tento díl sedl asi nejvíc, stupňuje se jak závažnost zločinů, tak nasazení postav... a to je dobrý. Je to perfektně odvyprávěné a dobře promyšlené. Detektivní linka je super, i když občas až moc spletitá a mezi trojicí podezřelých, respektive jejich rodinami a vztahy, se čtenář může celkem snadno ztratit. Všemu pak vévodí napínavost, v některých chvílích pro mě to napětí bylo až nepříjemné až hororové. Občas trošku přehnaně nechutná, nicméně mně tohle spíš sedí, takže fajn. Rozuzlení se taky celkem povedlo, i když jsem možná čekala o chloupek víc. Ale to by nevadilo.

Pět hvězd však dát nemůžu, a to kvůli té osobní lince. Já mám oba hlavní hrdiny fakt ráda. Fakt hodně. Robin je skvělá (až na to, že prostě nechápu její motivaci být s tím hezounským nudným a hádavým blbečkem, když se tento takhle kokotsky chová už od prvního dílu... buď ostrej řez, anebo pořádný vysvětlení, proč to Robin dělá, ale ne tohle lavírování, který k tý odvážný a originální holce fakt nejde!) a Strike možná ještě víc. I to napětí mezi nima je přijatelný (i když v jinejch knihách to moc nemusím).

Jenže já fakt nevím, jestli je to dobrej nápad. Napětí se nedá stupňovat donekonečna a nutí přemýšlet, kam to jednou povede... a ani jeden směr mi nepřijde dobrej. Buď zůstane na úrovni napětí a stane se z toho parodie... nebo to vyprchá a zůstane smutek po ztracené blízkosti a knihy tím ztratí kouzlo... nebo to pospěje tam, kam to všichni tušej... a co krucinál potom. Já prostě fakt nevím. Ale jo, nechávám to na autorce, ať si hraje dál... ale doufám, že mě to její hraní jednou nezhnusí a celou tuhle fajn sérii mi neotráví. Protože víme, že vyvrcholení zápletek ohledně vztahů... to RGJR možná moc neumí, jak jsme viděli v jiné sérii. Bohužel. A tak mi ta nedůvěra k autorským záměrům nedovoluje položit se do těch detektivek s plným nadšením, což je škoda. Ale nenadělám nic.

pavel9410
17.11.2020 4 z 5

Slusna detektivka, jenom ty vylety do romantiky mi tam moc nesedi.