Ve službách zla

Ve službách zla https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269313/bmid_ve-sluzbach-zla-xCu-269313.jpeg 4 2672 524

Zatímco ve Volání Kukačky soukromý detektiv Cormoran Strike vyšetřoval smrt modelky Luly Landryové, v románu Hedvábník zkoumal záhadné zmizení spisovatele Owena Quinea. Obě díla čtenáře zaujala nejen propracovanou zápletkou, ale také přesvědčivým vykreslením života obyčejných lidí. V knize Ve službách zla se ve smrtelném nebezpečí ocitne sám Cormoran Strike a čtenáři se můžou těšit nejen na ďábelsky rafinovanou zápletku plnou nečekaných zvratů, ale také na poutavý příběh o vztahu muže a ženy na křižovatce jejich osobních i profesních životů.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Plus

Career of Evil , 2015

kulibunda
19.07.2022 3 z 5

Volání Kukačky bylo skvělé, druhý díl byl - nudáááá, a toto se zase vydařilo. Ale nedám plný počet, je to čtivé, člověk chce vědět jak to dopadne, ale místy se to natahuje úplně zbytečně, stále dokola Strik nemá nohu, bolí ho, nemá peníze, atd. atd. atd., to stejné s Robin, některé stále dokola omílané situace, mít to o sto stran méně, má to ode mně plný počet hvězd a není co vytknout. Další díl si zase vypůjčím, i když mě děsí že to má zase víc stránek než toto.

Mája777
18.07.2022 5 z 5

Perfektní díl. Tak to vypadá, že část prázdnin budu trávit s Cormoranem a Robin. A jedeme dál:)
(18. 7. 22 - 14 729 - 32)

Dominique27
16.07.2022 5 z 5

Tento díl se Rowlingové obzvlášť povedl. Po atraktivním prostředí modelingu a spisovatelů přichází neméně zajímavá scéna rockového undergroundu. Tentokrát se okruh podezřelých zužuje hned od začátku na tři muže ze Strikovy minulosti. Některé kapitoly jsou psané z pohledu vraha, přičemž odhalené indicie sedí na všechny tři muže, takže si čtenář musí počkat na odhalení skutečně až do konce.
Mě osobně trochu ruší přílišné řešení vztahu mezi Strikem a Robin, zbytečně to sklouzává do telenovely a zřejmě se dá očekávat, že s dalšími díly toho bude víc a víc. Jinak je to velmi povedený, zábavný a napínavý díl.

Andynka
13.07.2022 3 z 5

Konečně se dostávám k napínavému dílu téhle nudné série.
Ten to díl mě opravdu bavil. Bylo to zamotané, napínavé, dramatické.
Nemohu ho hodnotit více než 3 hvězdičkami, protože znám mnohem lepší detektivky. Ale když porovnám s předchozími díly , je rozhodně nejlepší.
Každopádně se i zde pořád motáme kolem Strikovi minulosti. Bože! A že to je už ohrané ! Ale dejme tomu, že v tomhle díle je to celkem potřeba.
Jako jsou úseky, které bych mohla snad i recitovat nazpaměť, jak se opakují stále dokola, v každé knize.

animovanej medv
18.06.2022 5 z 5

Super! Je pravda, že některé části mi přišly rozvleklé, i tak jsem se nemohla odtrhnout. Doufám ale, že v dalším díle už nebude téma toho, že Strike nemá peníze a podnik je na dně... Tohle téma už mě moc nebaví...

Ishir
24.05.2022 4 z 5

Opět skvělé čtení. Robin a Cormoran se pouští do nebezpečného vyšetřování.

janina66
18.05.2022 5 z 5

Tato kniha se mi hodně líbila. Předešlé, zejména druhý, Hedvábník, byly dosti nezáživné a zdlouhavé. Naopak v této knize oceňuji výbornou zápletku a více podezřelých. Na konci gradující napětí a skvělý konec. Kniha se mi líbila, že jsem ji poslouchala audio s mým oblíbeným hlasem Pavla Rímského. Už se těším na pokračování.

Čmeláček
13.05.2022 5 z 5

A zase hodně dobrá kniha. Strike je skvělej chlap, klidně bych s ním zašel na jedno :))).

tami1
12.04.2022 5 z 5

Detektiv Cormoran Strike zraje jako víno. Stejně tak detektivky vyprávěné paní Rowling. Baví mě pomalé tempo, které k závěru graduje. Uvěřitelná zápletka a charaktery postav jsou příjemným bonusem.

Fcelicka_maja
09.04.2022 4 z 5

Takový american style. Drsný jak šmirgl v základu, city jak ve vatě. Zdlooouhavý! Ale celkově asi dobrý.

_Knihomolka_
02.04.2022 5 z 5

Čím dál delší a čím dál lepší! Strike s Robin se mi tímto jejich třetím detektivním případem definitivně dostali pod kůži. Je až neuvěřitelné, jak autorka dokáže celý ten děj postupně stupňovat, až do samotného závěru, přitom barvitě vylíčit životy obou hlavních postav, zakomponovat do příběhu ještě myšlenky a předpoklady vraha a všechno to nakonec uzavřít tak, že to na sebe nádherně navazuje a dává to smysl. Opravdu jsem z tohoto dílu nadšená a nemůžu se dočkat, až budu mít v ruce další :).

branislav1814
23.03.2022 1 z 5

To byla katastrofální telenovela... Pro mně, zklamání. Bez těch omáček by knížka klidně měla o 200 stran méně a byla by čtivější. Začátek a konec celkem fajn. Většina toho mezi tím, úplně k ničemu.

petgona
15.03.2022 5 z 5

Rowling to jednoducho vie. Vobec som nemala pocit nejakeho zbytocneho natahovania, napatie bolo pre mna budovane efektivne a spravnym tempom. Vztahy sa tu deju a rozvijaju na pozadi a prijemne doplnaju kriminalnu zapletku a vobec s nou nesuperia o pozornost. Skutocne vyborne citanie.

Patapuf
11.03.2022 5 z 5

Udělám malou rekapitulaci.... První díl jsem přečetl, protože to bylo nový a nic moc.... dvojku jsem zkousnul, protože se to hodí do čtenářské výzvy a u trojky jsem rád, že jsem se na to nevykašlal, protože ta mě fakt bavila... nevím co se stalo, ale jsem za to rád.... super zápletka a hodně velký posun co se týče kvality knihy... jestli první dvě knížky nebyly nic moc, tak tahle to skvěle vynahradila.... a ten konec na svatbě mě rozsekal.. jdu hned do dalšího dílu, tak doufám že autorka udrží takhle vysokou laťku....

Hugoline
02.03.2022 4 z 5

Třetí díl byl napínavější a zápletka zábavnější než u předchozích dvou dílů. Těším se na pokračování.

Datr1
23.02.2022 5 z 5

Čím dál lepší! Opravdu napínavé až do konce, a závěr úplně pobízí k přečtení dalšího dílu.

Sarka25
19.02.2022 5 z 5

Další dil dočten. Je to až neuvěřitelné, že spisovatelka knížek pro deti může napsat pro mě tak skvělou detektivní sérii. Každou další knížkou se o hlavních hrdinech dozvídáme víc a pozorujeme jejich zvláštní vztah. Autorka nás zavede do mís a temat která nejsou tak častá a svím psaním nás umí přenést přímo do dějě. Kniha byla opět super. Cormoran Strike se mě začíná dostávat pod kůži .. Má neuvěřitelné charisma. Jediné ci mě trochu vadilo bylo, že se Robin vdala. U knížky jsem se nenudila, je to tak čtivé, že když jsem nemoha číst třeba kuli vaření tak jsem poslouchala audioknihu :D

Besa
20.01.2022 5 z 5

Ja mám tieto knihy zo série Cormoran Strike veľmi rada. Vôbec mi nevadí, že sú hrubé, práve naopak, teším sa z toho. Ani na chvíľu som nemala dojem, že sa dej ťahá a že by ma kniha nudila. Ve službách zla je podľa mňa ešte lepší ako Hedvábnik a Kukačka.

blackdarkness
14.01.2022 3 z 5

Jak mě začátek třetího dílu překvapil, četlo se to samo (oproti dvěma prvním dílům). Bohužel asi jen tak do poloviny. Pak mi kniha přišla natahovaná, zdlouhavá. No což dáme průměr.

janka2000
15.12.2021 5 z 5

Třetí kniha série bývá vždy kritická. Buď je perfektním koncem nebo příšerným pokračováním. Ale tato kniha, jelikož je příběh jinak koncipovaný, nejedná se o stejný typ vyšetřování a samotní hlavní hrdinové prožívají velké okamžiky, je perfektní a zároveň nechává mnoho prostoru na pokračování. Ten konec je tak nejasný, že máte nutkání si sehnat knihu čtvrtou.