Hedvábník

Hedvábník https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240037/bmid_hedvabnik-240037.jpg 4 3406 640

Hedvábník, druhá kniha z řady vysoce oceňovaných detektivních románů s Cormoranem Strikem a jeho energickou mladou asistentkou Robin Ellacottovou je strhující a čtivý příběh. Když zmizí spisovatel Owen Quine, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Zpočátku se domnívá, že se na pár dní někam vypařil – už to v minulosti párkrát udělal –, a po Strikovi jen chce, aby ho našel a přivedl domů. Jenže Strikovi během vyšetřování začíná být čím dál jasnější, že za Quineovým zmizením se skrývá větší tajemství, než si jeho žena myslí. Romanopisec právě dokončil rukopis, v němž s jízlivou zlomyslností vykreslil téměř všechny své známé. Kdyby se román zveřejnil, zničil by leckomu život. Existuje tudíž spousta lidí, kteří ho mohli chtít umlčet. A ve chvíli, kdy je Quine nalezen brutálně zavražděný za bizarních okolností, začíná souboj s časem, v němž je třeba porozumět motivaci krutého vraha; vraha, který se nepodobá žádnému z těch, s nimiž se doposud Strike setkal…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Silkworm , 2014

levac
01.03.2016 4 z 5

Po prvním díle jsem už měla správně nastavená očekávání, že kniha člověka nijak neobohatí o fakta či zajímavosti z historie či současnosti, zato si u ní skvěle odpočine. Výborná kniha na dovolenou či večery po náročném dni, nijak jsem nepátrala, kdo byl vrah, prostě jsem se nechala příjemně unášet poutavě napsaným vyprávěním.

esussi
25.02.2016 5 z 5

Krása. Komplexní příběh, který se vyrovná prvnímu dílu. Ale abych se pochválila, já tušila, kdo bude vrah! Mezi novodobými detektivkami je to rozhodně top.

haWranka
24.02.2016 4 z 5

Mnooohem lepší než předchozí díl. Odpadlo zdlouhavé seznamování s postavami, vážně jsem to neprokoukla - a teorií jsem neměla málo! Neskutečně se těším na to, až u nás vyjde další díl? Kdy? Kdy?!

šipek
24.02.2016 4 z 5

Detektiv Cormoran je hrozně fajn postava. Takové klidné inteligentní čtení. O jednu hvězdičku dávám méně jelikož se mi kniha zdá chvílemi dost zdlouhavá.

iveta3315
24.02.2016 5 z 5

Hedvábník opět nezklamal. Napínavý děj, postavy se dále vykreslují a získávají třetí rozměr a tentokrát mě opravdu nenapadlo, že vrahem je ten, kdo to nakonec byl (v kukačce jsem totiž ke konci už měla podezření)

teresinha
23.02.2016 4 z 5

Tak jo, tohohle vraha jsem si netipla. Ale on to vlastně mohl být kdokoliv. Nevím, jestli je to pro detektivku dobře, nebo špatně, ale každopádně musím říct, že se mi Hedvábník četl ještě o maličko líp než Volání kukačky. Má trochu víc spádu a akce a hlavně mě prostě moc baví Cormoran Strike a to úplně stačí :)

haski
22.02.2016 4 z 5

Mně se kniha líbila, připomínala mi klasickou anglickou detektivku. Má svoji inteligenci a dobře se čte. Nepospíchala jsem na ni a v klidu jsem si ji vychutnala

Marčullkas
21.02.2016 2 z 5

Pro mě bohužel zklamáním :(
Konec se zbytečně moc protahoval a celkově některé pasáže o ničem, často jsem se ztrácela a měla jsem problém se ke knížce vrátit. Nakonec přečteno, ale Volání kukačky je o mnoho vydařenější. Škoda . . .

Alysa
21.02.2016 4 z 5

J.K. Rowling píše bezpochyby skvěle, ale já měla velký problém se do Hedvábníka začíst. Celkově mi přečtení knihy trvalo déle, než je u mě obvyklé.

Kniha se na můj vkus docela dost táhla, k samotné vraždě se dostalo až po dosti stranách a pasáží, které mi přišly trochu zbytečné, nebylo zrovna málo. Navíc se dalo předvídat, kdo je vrah. U čtyř hvězd zůstávám jen proto, že posledních sto stran se mi četlo o poznání lépe.

Navíc mě docela mrzí, že se vztah Robin a Strika nevyvíjí jinou cestou.

maxihrosik
21.02.2016 5 z 5

Soukromý detektiv Cormoran je vysloužilý voják bez nohy, bez kondice, s desetikilovou nadváhou a chlupatým, trochu povislým břichem. Přesto ani na chvilku nepochybujeme, že to je pravej chlap s úžasným charakterem a charismatem, se kterým bychom se rády všechny seznámily. Snoubenec jeho asistentky je hezký muž, za kterým se v hospodě ohlédne každá ženská, ale stačí pár nenápadných náznaků a víme, co si o něm myslet a potkat ho zas tak moc nechceme. Možná se mi to jen zdá, ale asistentka Robin je podle mě další verzí Hermiony - inteligentní, sympatická, hodně výkonná, trochu nedoceněná, nenápadná rebelka.

Příběh plyne (stejně jako ve Volání Kukačky) docela pomalu, atmosféra Londýna, zvláštní charaktery lidí, přirozené rozhovory a zajímavé situace nás vtáhnou do děje tak, až se zdá, že detektivní zápletka není v knize to nejdůležitější. To je asi u detektivky docela chyba, ale mě to vůbec nevadilo. Doufám, že Rowlingová bude v téhle sérii dlouho pokračovat. Mám pocit, že se jí podařilo vytvořit podobnou dvojici, jako byl legendární Perry Mason s Dellou Streetovou.

Netopyr07
20.02.2016 5 z 5

Mám za to, že se mi líbila víc, než ta první! Po delší době kniha, kterou jsem dokázala číst do noci opravdu se zájmem. Sice i zde jsou sem tam pasáže, které člověka uspávají, ale celkově je to výborné. Smekám! A těším se na třetí, která vyjde v březnu.

Michi.01
19.02.2016 2 z 5

Z prvního dílu Volání kukačky jsem byla nadšená a tak jsem se rychle vrhla na Hedvábníka.. Sama jsem překvapená, jak protichůdné pocity mám ke dvěma knihám stejné série.. Hedvábník mě nebavil, vůbec jsem se nechtěla ke knize vracet, jenom mi bylo líto ji po tolika stranách odložit nedočtenou. Hodně zdlouhavé, spousta pasáží a popisů mi přišla úplně zbytečných.. ale všechny ostatní knížky od této spisovatelky miluji :)

Manyna
17.02.2016 1 z 5

Absolutně nemůžu souhlasit s tak vysokým hodnocením...na to, že se mi celkem libila Kukačka, tak tuhle knihu jsem ani neměla síly dočíst. Byla absolutně nudná a nezajímavá. Děj mě nebavil a bylo mi celkem fuk, jak to dopadne. Možná kdyby Rowling vytáhla jen pasáže s Cormoranem a Robin a udělala z toho romanťák, byl by to větší vodvaz než tohle.

David_Vesely
15.02.2016 5 z 5

Velmi dobrá kniha!

Safira55
15.02.2016 5 z 5

parada, knižní serie mi byla doporučena a do netradicniho hrdiny Strika, jsem se zamilovala, Rowlingová nesklamala :)

DasaN
13.02.2016 5 z 5

Hedvábník je dalším skvělým pokračováním série. Kniha má podle mě i větší spád než ve Volání Kukačky, už těším se na další.

sewista
12.02.2016 3 z 5

\pro mne tato kniha byla zklamanim. Zbytecne se cely pribeh tahl a vrah byl jasný od pulky. A to rikam i přesto, ze ja většinou vraha tipuju spatne :-D Nejvic se mi libilo posledních 70 stran. To uz mělo aspoň trosku spad a zaclo mne to bavit. Ale jak pode mnou pise Runkyna......motivace pro vraždu veškerá žádná.

tandula
06.02.2016 2 z 5

Za mě jedno velké zklamání. A to jsem přitom byla nadšená z Prázdného místa i z Volání kukačky. Obě knihy jsem přečetla jedním dechem, ale Hedvábníka jsem četla snad tři týdny.
Vůbec mě to nebavilo, jediné, co mě opravdu zaujalo, je rozvíjení vztahu mezi Strikem a Robin, a také jsem zvědavá, jak to dopadne s Charlotte.
Všechny popisované knížky v Hevábníkovi - ty "bestsellery" - mi přišly jako šílený brak plný, ač nemluvím sprostě, tak sraček. Absolutně nezajímavé. Ani jsem se pořádně nesoustředila na všechny mužské postavy - přišlo mi jich až moc, takový pánský klub. Je to jako kdyby s tímhle tématem přišel nějaký začínající rádoby zajímavý autor, který umí dobře psát.

Magráta
04.02.2016 3 z 5

Je tady opravdu někdo, kdo nevěděl už tak od třetiny, kdo je vrah? Navíc mi tam přijde zbytečně moc vulgarit bez nějakého jiného účelu, než že "je to chlapácké". Ale úplný propadák to není.

reb
02.02.2016 5 z 5

Oproti Volání Kukačky je pro mě Hedvábník změnou k lepšímu. Zápletka je zajímavější, děj má větší spád a není tu tolik vedlejších postav, ve kterých by se čtenář mohl ztratit.
Co mě ale na Rowlingové fascinuje už od Harryho Pottera, je to, jak zvládá vykreslit jednotlivé charaktery. Ať už je to Severus Snape, Hermiona, Cormoran Strike nebo Robinin přítel Mathew, všichni jsou napsáni neskutečně uvěřitelně a "nečernobíle". Zatím jsem nepoznala příliš mnoho autorů, kteří by toto umění ovládali tak dobře.