Déšť a jaguár: Pohádky brazilských indiánů

Déšť a jaguár: Pohádky brazilských indiánů https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16762/bmid_dest-a-jaguar-pohadky-brazilskych-i-xCT-16762.jpg 4 8 1

Svěží, zábavné i poučné příběhy brazilských indiánů sepsal Hernani Donato na základě záznamů cestovatelů, etnografů a antropologů, kteří je pořizovali mezi indiánskými kmeny v průběhu 19. a 20. století. Vypovídají o nejrůznějších stránkách života brazilských indiánů, o jejich tradicích a pohledu na svět. Důležitou úlohu v těchto vyprávěních hrají pochopitelně zvířata: jaguár, želva, opice, mravenečník, kondor, tapír a mnoho dalších. Brazilský prozaik, historik a etnolog Hernani Donato (nar. 1922) je autorem rozsáhlého díla, mj. průkopnického Slovníku amerických mytologií a stručné příručky Brazilští indiáni.... celý text

Mytologie Pohádky
Vydáno: , Argo

Contos dos Meninos Índios , 2005

Maanna
26.01.2017 5 z 5

Velmi zajímavý pohled do jiné kultury. Zahrnuté pohádky jsou velmi různorodé a líbily se mi i obrázky. Příjemná záležitost.

mýty a legendy Indiáni brazilská literatura Brazílie Amazonie indiánské pohádky jihoameričtí Indiáni

Autorovy knížky

Hernani Donato