Děsivé přízraky

Městečko Laville je zvláštní tím, že jej od října do března pokrývá hustá mlha. Příběh začíná právě v době, kdy se město zahalí do svého oparu. Tehdy se změní život několika jeho obyvatel. Na scénu vstupuje policejní komisař Bertegui, kterého zavolají k tělu mrtvé ženy. První lékařské zprávy mluví o infarktu, ale inspektora zaráží strnulý výraz mrtvé, jako by ji před smrtí něco hrozně vyděsilo. Komisař Bertegui se začíná stále víc do případu zaplétat, zjišťuje, že zde dlouhá léta existuje jakási tajuplná sekta, která vymítá ďábla, jsou tu čarodějnice, věří se na temné síly. A jak to vypadá, tato tajná organizace si žádá každý rok oběť… Detektivní román s prvky hororu ocení zejména příznivci Stephena Kinga.

https://www.databazeknih.cz/images_books/58_/58166/desive-prizraky-WPP-58166.jpg 3.444
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Víkend

Un jour des choses, 2007

Počet stran464
Jazyk vydáníčeský
PřekladAnna Štorkánová
EdiceThriller
Vazba knihypevná / vázaná s přebalem
ISBN978-80-7222-635-1

Kniha Děsivé přízraky

jarin58
13.02.2018

Jestli tohle měl být horor a nebo thriller,či něco mezi tím nevím.Každopádně slabé.A přirovnání ke Kingovi moc odvážné.

Nuny
11.10.2017

Chtěla jsem dát knize pět hvězdiček, ale konec si to nezaslouží. Kniha je příliš zajímavá a dobře napsána, na to, aby neměla konec. Škoda.

MíšaS.
30.04.2017

Pořád jsem čekala, kdy se to rozjede, ale místo rozjezdu přišel konec. A srovnání s S. Kingem? Ne všechny jeho knihy jsou dobré, ale tohle se ani těm špatným nerovná...

ArwenAragorn
23.02.2017

Děsivé přízraky mě rozhodně neděsily. Autorovi hodně uškodilo srovnání se Stephenem Kingem, k němu má hodně daleko. Nebo lépe-je jiný. Kniha je tak trochu duchařina okořeněná satanisty, je podána čtivou formou s okamžiky napětí. Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Za (sice docela akční) ale "nicmoc" konec je hodnocení nižší.

LuthyLaura
25.12.2016

Napínavé, čtivé a děsivé. Laurent Botti mě svými Děsivými přízraky příjemně překvapil.

Devil-Ivet
22.10.2016

Díky této knize jsem si Laurenta Bottiho oblíbila. Protože tato kniha je hodně dobrá. Tajemná, zvláštní, děsivá.

sgjoli
06.08.2016

Musím se přiznat, že mne kniha Děsivé přízraky dost překvapila, a to mile. Rozjezd je možná trošku pomalejší, ale již od začátku nám Botti servíruje příjemné napětí a nechá nás obklopovat tajemnou atmosférou. S každou další stránkou nás pak nechává nořit se do spletitého temného příběhu a neskončí, dokud se neocitneme na poslední straně. Tato tíživá cesta do nitra lidské duše a nutkání po jejím uspokojení člověka vtáhne a lehce mu cuchá nervy naprosto neskutečným způsobem. Botti je rozhodně skvělý vypravěč, který čtenáře umí zaujmout a nenechá ho vydechnout. Doufala jsem, že bude tato kniha napínavá, strašidelná, plná nadpřirozených a mysteriózních úkazů a rozhodně jsem dostala to, co jsem čekala. Nenalhávejme si to, není to tedy žádná „velká literatura“, ale určitě podle mého ve svém žánru patří mezi to lepší a splnila má očekávání, která si u tohoto žánru představuju. Zasloužené čtyři hvězdy!

stafbul
02.08.2016

Střední cesta, ani nenadchne, ani neurazí. Chvílemi napínavé, chvílemi jen pohodové čtení, závěr všelijaký, ale jo, až budu starší senilní a můj mozek těžší témata nepobere, tak si ji ráda přečtu...pokud budu vidět na písmenka. Takže u mne zůstává, ale zřejmě ji vytáhnu až na stará kolena obalenou prachem ze spodní poličky mé knihovny, pokud mi při tom ohýbání nerupne ve hřbetu.

Laurent Botti
francouzská, 1968