Úžasní Řekové

Úžasní Řekové https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2137/bmid_uzasni-rekove-zR8-2137.png 4 159 12

Kniha Úžasní Řekové je doslova nabita zajímavými fakty ze života příslušníků národa, který hýbal antickými dějinami před pětadvaceti stoletími. Najdete v ní strašlivé osudy bájných hrdinů, drsných spartských válečníků, bláznivých filozofů i trpících otroků. Dozvíte se například, proč řecké dívky občas pobíhaly nahé a hrály si na medvědice, kdo vynalezl splachovací záchod nebo proč řečtí lékaři ochutnávali ušní maz svých pacientů. Ale to zdaleka ještě není vše! Jestli chcete, můžete s námi nakouknout do příšerné antické kuchyně, navštívit úžasné řecké olympijské hry, a pokud se nebojíte, předstoupit i před krutého boha, který pojídal své děti. Ano, nemýlíte se: dějiny nikdy nebyly tak děsivé!... celý text

Literatura naučná , Historie , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Groovy Greeks , 1996

beaudy
19.02.2023 5 z 5

Velmi naučná kniha.

Eeve
19.07.2021 4 z 5

Pre mňa to bola zaujímavá sranda :) A to doslova...knižka nás sprevádza množstvom informácií o Grékoch (ale napríklad aj o Rimanoch či Peržanoch), zabalených do minikomiksov, vtipných textov, rozprávaných jazykom blízkym teenagerom, takže pre mňa, keď som to čítala cca pred 20timi rokmi, presne akurát :) Dosť som sa na tom vtedy nasmiala, a je jedno, koľký krát som to čítala. Počet strán tak akurát na jedno jednohubkové čítanie.

knihomolkajanca
28.12.2020 4 z 5

Nedávno jsem si na sérii "Děsivých dějin" vzpomněla - jako malá jsem je hrozně ráda četla a hodně se u toho nasmála. Tak jsem si jeden díl z nostalgie půjčila z knihovny a musím říct, že se jedná opravdu o supr knihy pro mladší čtenáře. Nikdy jsem nepatřila mezi lidi, kteří by dějepis nenáviděli, ale na druhou stranu jsem jej ani nemilovala a tyto knihy mi jej dost přiblížily. Některá fakta z těchto knih si pamatuju do dneška i spolu s vtípky.
Možná zase za čas sáhnu po nějaké další. :)

Vidlička
17.10.2017 4 z 5

Dle mne gradiózní počin, jak spráťatům přiblížit historii skutečně, ale skutečně fťypnou formou. Gratulace.

dominika2585
05.12.2016 5 z 5

Opět velmi zábavná forma podání historie s krásnými ilustracemi, které pomohou představivosti :)

braunerova
14.09.2016 3 z 5

Kniha obsahuje faktografické chyby:
str. 43 - Thermopyly bránilo cca 7000 Řeků, v závěrečné fázi pak padlo kromě 300 Sparťanů také 700 Thespijských a Fókaiských spojenců
str. 59 - Alkibiada zavraždili až poté, co udělal dítě manželce spartského krále, zradil Sparťany, poté Peršany a rodné Athény ho odsoudili k smrti

"Ano, Alexandře Veliký, hrdino, milovníku poezie, vojáku a vrahu, takový byl tvůj život."

Kamiliana
04.03.2016 3 z 5

Nápaditě zpracované knihy, ale fígle a pestrost, která funguje v tv, v knize bohužel vůbec nevyzní.

Peter.Melon
30.03.2015 3 z 5

Hezká kniha plná potřebných informací!

Ivinka.S
17.01.2014 5 z 5

Naučná a přitom natolik vtipná, že jsem se často smála i nahlas :)

Dep8
15.12.2012 3 z 5

Další z mnoha skvělých polo-komiksových historických faktů přepsaných do příjemně čtivé podoby. Opět se autor zaměřuje spíše na netypické zajímavosti, za což dávám bod navíc.

TessDragon
09.09.2012 5 z 5

Děsivé dějiny - zajímavá a vtipná knížka v 1.Celou sérii jsem si zamilovala. ;D

Dandulka
10.06.2012 5 z 5

Řecká kultura je zajímavá sama o sobě, ale tahle je navíc i vtipná.