Strašliví Egypťané

Strašliví Egypťané https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2138/straslivi-egyptane-2138.jpg 4 183 20

V knížce o strašlivých Egypťanech se dočtete spoustu neuvěřitelných a děsivých věcí ze života slavných faraonů a jejich ubohých poddaných. Dozvíte se například, který faraon měl na tvářích nejvíc beďarů, proč museli někteří faraoni nosit umělé vousy nebo jak léčili Egypťané slepotu. Při čtení narazíte na nechutné příběhy plné mrtvol a dozvíte se také něco málo z vražedné egyptské matematiky. A to není vąechno: naučíme vás ještě mumifikovat a péct nepoživatelné cukroví podle originálního egyptského receptu starého několik tisíciletí. Dějiny zkrátka nikdy nebyly tak děsivé!!!... celý text

Literatura naučná , Historie , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Awesome Egyptians , 1993

DK197
03.09.2021 4 z 5

KNIHA: Na zpracování je cítit cílovka. Jako mladší bych si to asi zamilovala. Dnes jsou mé pocity střízlivější. Ale i tak oceňuji informace. Hlavně ty, co se netýkaly jen mumií a pyramid, protože Egypt není jen o tom. Mohlo jich být i víc. Se sérií jsem určitě neskončila.

inachisio
28.08.2020 5 z 5

Výborná knížka se spoustou zajímavostí, které se prostě jinde nedozvíme. A už vůbec ne ve škole.

sgjoli
12.02.2020 3 z 5

Série Děsivé dějiny byla v době mého dětství děsně populární, akorát mne osobně z nějakého důvodu úplně minula. Tak jsem ji teď, v dospělém věku, chtěla trošku prozkoumat a sáhla jsem v knihovně po tématu, které mi přišlo nejlákavější. Asi takhle - téma super, zpracování rozhodně zábavné a vcelku originální, ale pro dospělého člověka, co to čte poprvé v životě, asi příliš jednoduché. Být děcko, budu tohle hltat se vším všudy a přečtu všechny díly během krátké doby. Jako dospělá to asi neumím už tolik ocenit. Ale ten nápad se mi moc líbí - i způsob pojetí mi přijde pro mladé publikum vcelku adekvátní, nicméně já asi lépe než 3 hvězdy dát nemohu, protože už nejsem cílovka a od populárně naučného textu žádám o trochu víc.

Venny345
05.03.2018 4 z 5

Knihy z této série se mi líbily:)
Poučné a čtivé.

Vidlička
17.10.2017 4 z 5

Dle mne gradiózní počin, jak spráťatům přiblížit historii skutečně, ale skutečně fťypnou formou. Gratulace.

Někdošťastný
25.09.2017 4 z 5

Komiksové a vtipné zpracování této knihy je úžasné. Po přečtení se můžete cítit jako (divný) expert na Egypťany ♥.

Dakarianna
12.04.2017 5 z 5

Další skvělá knížka. Deary to umí.

martas006
09.01.2017 4 z 5

Zábavné a poučné. Takové knížky by měly být místo učebnic.

dominika2585
05.12.2016 5 z 5

Zábavné ale poučně knížky, to Deary prostě umí.

ziggrrl
07.10.2016 4 z 5

Má první knížka ze série Děsivých dějin. Super zábavná a poučná, téměř jako všechny ostatní od Dearyho, co jsem četla :-)

Papik.21
16.01.2016 5 z 5

Kniha je určená primárně pro děti, nicméně i dospělí si přijdou na své. Já se u knihy náramně bavila a to jsem už dááávno ze školy :) Kniha je psána vtipnou formou, takže se čte skoro sama.

Ajaiwik
27.11.2014 5 z 5

Úžasnééé! V dějepise toho můžu vyprávět více než profesorka, která nám knihu doporučila! Vážně vážně vážně dokonalé.
Informací tak akorát, člověk se dozví co potřebuje, ale není zahlcen (nebo znuděn) ještě zbytečnými žvásty okolo. Prostě skvělé.

Ivinka.S
17.01.2014 5 z 5

Moje neoblíbenější z série Děsivé dějiny!

Dep8
14.12.2012 3 z 5

Já tu sérii Děsivých dějin prostě miluju.

TessDragon
09.09.2012 5 z 5

Děsivé dějiny - zajímavá a vtipná knížka v 1.Celou sérii jsem si zamilovala. ;D

Lady_Ef
23.08.2012 3 z 5

Část, ve které je popisována mumifikace, jsem si kdysi připravila jako referát a tím jsem odstartovala lavinu Děsivých dějin ve své třídě.

oolinkaa
14.06.2012 5 z 5

super knížka.. pamatuju si, jak na poslední stránce je Kleopatra a had..a had: já néé, já ji nezabil :-D

Dandulka
10.06.2012 5 z 5

Miluji dějiny a tyhle jsou moc zajímavé..... :-)

RouZuše =P
30.11.2011 4 z 5

hezká knížka ! :)) .... docela mi pomohla i v dějáku :)

Karter9899
28.09.2011 5 z 5

Miluju Egypt a tak to pro mně bylo velmi...?.....zajímavé

Egypt dějiny pro děti a mládež

Autoři knihy

Terry Deary