Ničemní Normané

Ničemní Normané https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2154/nicemni-normane-2154.jpg 4 73 5

Dějiny plné krvavých masakrů a krutých trestů! V knize Ničemní Normané se dočtete podivuhodná fakta o strašlivém Vilémovi Dobyvateli a jeho brutálních družinících, kteří se podrobili Anglii, podnikali nájezdy po celé Evropě a účastnili se křížových výprav. Dozvíte se například: • proč normanští rytíři neusnuli bez panenky • který pirát pověsil své řemeslo na hřebík a stal se světcem • proč Normané chránili své lodě pomocí sudů s močí Tato knížka vám vysvětlí, co se vlastně dělo roku 1066, který navždy změnil Anglii,. Při četbě o strašlivém mučení a o doktorech, kteří sekali nohy zraněným, vám sice nejspíš budou vstávat hrůzou vlasy na hlavě, ale nebojte se. Poradíme vám, co dělat, když vás chtějí otrávit jedem nebo propíchnout mečem!... celý text

Literatura naučná , Historie , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Stormin

vvikingg
29.01.2023 4 z 5

tenhle díl se líbil i mně dědovi, půjčil vnuk :-)

ParallyShawy
04.05.2021 5 z 5

Tento díl jsem ze série četl nejvíc krát. Dokonce jsem si k němu v dětství vytvořil svůj soundtrack. Při čtení se dítě otrká, když zjistí, že ne vše bylo a je na světě růžové. A i kdyby nám to rodiče zakazovali (což kupodivu ne a dokonce nám tyhle knížky dobrovolně kupovali), tak většina z kluků mého ročníku by se k Děsivým dějinám stejně dostali.
Při čtení o Normanech Vám vlastně dojde, že ten Britský ostrůvek je ve finále směsice různých národností, které se přes něj občas přehnali a usadili se. A to platí ve finále o všech zemí světa.

Vidlička
17.10.2017 4 z 5

Dle mne gradiózní počin, jak spráťatům přiblížit historii skutečně, ale skutečně fťypnou formou. Gratulace.

Terisek99
21.07.2017 4 z 5

Úžasná kniha.

Dandulka
10.06.2012 5 z 5

Taky moc pěkná knížka, čte se jedním dechem.