Drsná doba kamenná

Drsná doba kamenná https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107403/drsna-doba-kamenna-107403.jpg 4 136 12

Další díl z cyklu Děsivé dějiny humornou formou přibližuje dobu kamennou. Dozvíme se, jaká zvířata jedli tehdejší lidé nejraději, jaké rituály dodržovali a získáme i přehled o chronologickém vývoji člověka. Hlavně ale zjistíme ty nejzajímavější věci, které se v učebnicích běžně neobjevují - jako např. že místo toaletního papíru se používal mech.... celý text

Literatura naučná , Historie , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Savage Stone Age , 1999

mia.com
01.02.2023 4 z 5

Knihy z této série mě jako školačku hodně bavily. Dozvěděla jsem se něco nového zábavnou formou a navíc jsem milovala to grafické zpracování a obrázky.

Taťka Hraboš
25.01.2022 4 z 5

Jak už tady (asi nejednou) někdo zmínil, kniha má vlastně zavádějící název. O době kamenné je totiž vlastně jen první polovina. Další čtvrtina je o archeologii a ta poslední hlavně o Stonehenge, což je svým způsobem škoda (Že by autorovi došla materie? Tomu se mi moc nechce věřit). Ne že by ani ta poslední dvě témata nebyla zajímavá a docela pěkně pojatá, ale s první polovinou - plnou kromě hezky naservírovaných informací i spoustou výborných "kameňáků" (vida, že by se původ tohoto slova měl hledat právě v tomto období vývoje lidstva?) - se to nedalo srovnat. Proto jen ty čtyři hvězdičky.

Renncha
23.06.2020 5 z 5

Vtipná, oddychová kniha :)

Isew
08.02.2020 3 z 5

Na rozdíl od ostatních knih v edici, je Drsná doba kamenná průměrná. Informačně je velmi chudá. Zajímavá je časová osa. Pak už jsou informace tzv. balastové. Poslední třetina se zabývá historií Stonehenge a Sillsbury Hill. Tyto historky však nejsou z doby kamenné, ale z doby mnohem pozdější. Kdyby bylo samotné době kamenné v této knize věnováno více prostoru, možná by měla lepší hodnocení.

SugarComa
19.09.2019 4 z 5

Knížku jsme četla jako dítě, oddychové a zábavné čtení.

Tesinka_Laufey
28.06.2018 5 z 5

Úžasná knížky i ve chvílích, kdy si člověk potřebuje odpočinout od historických monografií a pomůže i při rychlém zopakování. Vtipy nejsou sice nějak hluboce promyšlené, ale když chce člověk vypnout...A určitě je to jedna z nejlepších knih, která dokáže navést ke studiu dějepisu.

Liliana2006
29.05.2018 4 z 5

Opravdu dobrá kniha, dost se mi líbila ale už ke konci. Ta první půlka knihy byla taková jak bych to napsala taková neučesaná. Jinak ale docela poučné a koho zajímají dějiny tak je pro něj tato kniha jako stvořená.

Vidlička
17.10.2017 4 z 5

Dle mne gradiózní počin, jak spráťatům přiblížit historii skutečně, ale skutečně fťypnou formou. Gratulace.

hroneczek
26.09.2017 3 z 5

Knihu jsem četla kdysi na základní škole, moc už si nepamatuji o čem byla, tím pádem pro mně neměla nějaký hlubší význam.

TessDragon
09.09.2012 5 z 5

Děsivé dějiny - zajímavá a vtipná knížka v 1.Celou sérii jsem si zamilovala. ;)

Karter9899
28.09.2011 5 z 5

Nejlepší knihy jsou-děsivé dějiny a další

rusalka1
21.07.2011 4 z 5

skvelé spríjemnenie nudnej histórie.. celá edícia je vynikajúca :)