Drsná doba kamenná

Další díl z cyklu Děsivé dějiny humornou formou přibližuje dobu kamennou. Dozvíme se, jaká zvířata jedli tehdejší lidé nejraději, jaké rituály dodržovali a získáme i přehled o chronologickém vývoji člověka. Hlavně ale zjistíme ty nejzajímavější věci, které se v učebnicích běžně neobjevují - jako např. že místo toaletního papíru se používal mech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107403/drsna-doba-kamenna-107403.jpg 3.9121

Děsivé dějiny

Literatura naučná, Historie, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Savage Stone Age, 1999

Kniha Drsná doba kamenná

Taťka Hraboš
předevčírem

Jak už tady (asi nejednou) někdo zmínil, kniha má vlastně zavádějící název. O době kamenné je totiž vlastně jen první polovina. Další čtvrtina je o archeologii a ta poslední hlavně o Stonehenge, což je svým způsobem škoda (Že by autorovi došla materie? Tomu se mi moc nechce věřit). Ne že by ani ta poslední dvě témata nebyla zajímavá a docela pěkně pojatá, ale s první polovinou - plnou kromě hezky naservírovaných informací i spoustou výborných "kameňáků" (vida, že by se původ tohoto slova měl hledat právě v tomto období vývoje lidstva?) - se to nedalo srovnat. Proto jen ty čtyři hvězdičky.

Renncha
23.06.2020

Vtipná, oddychová kniha :)

Isew
08.02.2020

Na rozdíl od ostatních knih v edici, je Drsná doba kamenná průměrná. Informačně je velmi chudá. Zajímavá je časová osa. Pak už jsou informace tzv. balastové. Poslední třetina se zabývá historií Stonehenge a Sillsbury Hill. Tyto historky však nejsou z doby kamenné, ale z doby mnohem pozdější. Kdyby bylo samotné době kamenné v této knize věnováno více prostoru, možná by měla lepší hodnocení.

SugarComa
19.09.2019

Knížku jsme četla jako dítě, oddychové a zábavné čtení.

Tesinka_Laufey
28.06.2018

Úžasná knížky i ve chvílích, kdy si člověk potřebuje odpočinout od historických monografií a pomůže i při rychlém zopakování. Vtipy nejsou sice nějak hluboce promyšlené, ale když chce člověk vypnout...A určitě je to jedna z nejlepších knih, která dokáže navést ke studiu dějepisu.

Liliana2006
29.05.2018

Opravdu dobrá kniha, dost se mi líbila ale už ke konci. Ta první půlka knihy byla taková jak bych to napsala taková neučesaná. Jinak ale docela poučné a koho zajímají dějiny tak je pro něj tato kniha jako stvořená.

Vidlička
17.10.2017

Dle mne gradiózní počin, jak spráťatům přiblížit historii skutečně, ale skutečně fťypnou formou. Gratulace.

hroneczek
26.09.2017

Knihu jsem četla kdysi na základní škole, moc už si nepamatuji o čem byla, tím pádem pro mně neměla nějaký hlubší význam.