Désirée

Désirée https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11598/bmid_desiree-VQx-11598.jpg 5 464 98

Román zpracovan podle historických pramenů vypráví o osudech Désirée Claryové, první Napoleonovy lásky. Désirée byla osudovou ženou dvou z nejmocnějších mužů napoleonské doby.

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , KPK - Knižní podnikatelský klub

Désirée , 1951

Moniak66
06.04.2018 5 z 5

Období napolenských válek popsané formou deníkových zápisků pozorovatelkou a také přímou účastnicí a někdy i hybatelkou klíčových okamžiků popisovaného období. Znovu přečteno po 25 letech - stále stejně skvělé. Velmi čtivé, v některých pasážích je velmi těžké četbu přerušit.

madem
01.04.2018 5 z 5

Moje nejoblíbenější.
Četla jsem ji několikrát a vždy tam najdu něco nového, co mě osloví.

85098211
28.03.2018 5 z 5

Nádherná kniha, která se čte sama! Jedná se o rozsáhlou historickou fresku, která vás zaujme svým strhujícím způsobem vyprávění. Vzpomínám si, že jsem knihu kdysi před mnoha lety už četla, ale tenkrát se mi moc nelíbila. To zpětně nedokážu pochopit, protože teď jsem byla příběhem doslova nadšená ;-). Čtenář se dozví mnoho známých i neznámých skutečností z doby vzestupu i pádu Napoleona - takže pro toho, kdo miluje (nejen) historii jako já, je tedy kniha to pravé ořechové :-).

Hayley_Wilson
12.11.2017 5 z 5

Moc pěkná kniha, děj mě velice bavil, přestože jsem to nečekala. Velice mě bavilo se dozvídat, co se v té době dělo, a jak se utvářely evropské dějiny. Je to pěkně napsané a postavy v knize jsem si oblíbila. Ke knížce se určitě vrátím. Krásné!

irca3468
12.11.2017 5 z 5

Jedním slovem nádhera! Budu se k ní často vracet:)

Mindy
12.10.2017 5 z 5

Krásná kniha, četla jsem ji už dvakrát a myslím že ne naposled

slimáčik
24.08.2017 5 z 5

Aj túto knihu som čítala na internáte v noci pod paplónom.
Pred rokom som si na ňu spomenula a poctivo prehľadávala e-kníhkupectvá a antikvariáty. Úsilie stálo za to a ja sa znovu vytešujem!
Desiréé Claryovú a Jeana-Baptista Bernadotta vnímam ako rozumných, sympatických hrdinov skutočnej rozprávky = kráľovstvo za odmenu. (Mne sa to zľahčuje, ale obdivujem ich, že toľkú zodpovednosť prijali a aj zvládli.)
Na druhej strane Napoleon Bonaparte, ktorého nič nedokáže uspokojiť. Až mu na záver zostane vyhnanstvo a samota na Sv.Helene.

janarzk
23.08.2017 5 z 5

Nádhera! Po dočtení ve mně ještě stále doznívá poutavý příběh francouzské dívky Eugénie (Désirée), pozdější královny Švédska a Norska, díky kterému se moje hluboké mezery v oblasti historie zase o trošičku zcvrkly. Škoda, že nám podobným způsobem nevykládali dějepis ve škole, to by bylo jiné kafe. Pomocí příběhu se obeznámíte se spoustou důležitých historických událostí i osob. A že si autorka občas pomohla fikcí, není myslím, vůbec na závadu. Zásadní fakta zůstávají. Kontrolovala jsem si s wikipedií. Objevila jsem pouze, že Désirée neměla pouze sestru a bratra, jak je zde popisováno, ale 4 nevlastní a 8 vlastních sourozenců.

evask
05.08.2017 4 z 5

Knížka se mně líbila, ale místy se mně zdála trochu zdlouhavá.

andel78
29.07.2017 3 z 5

Velmi prijemne a pohodove cteni

Michaello
24.07.2017 4 z 5

Výše uvedený popis knihy může být poněkud zavádějící (nemotivoval by mne k přečtení), proto přidám pár doplňujících bodů.
Kniha vedle osudů Désirée Claryové popisuje také cestu, kterou se Jean-Bapttiste Bernadotte dostal na švédský trůn (přestože byl Francouz a nebyl královské krve -
začínal v královské armádě, poté byl generálem Napoleonovy armády). "Nikdo neudělal takovou kariéru jako já," řekl prý před smrtí.
Désirée je podle mne skvělou vypravěčkou, má vtip.
Kniha popisuje nejen život Désirée a jeji vztah s Bernadottem, ale také život a události v období Velké francouzské revoluce a v období, kdy byl Napoleon císařem.
Vhodné pro milovníky historie, silných příběhů, vtipných žen ... a je tam i ta láska (přesto to není červená knihovna).

Barbora95
11.07.2017

Ahoj :) nevíte, kde se dá Desireé koupit jako nová kniha v českém jazyce? Chci ji dát babičce jako dárek a bazarová mi přijde trošku nevhodná, když je to přece jenom dárek.. ať hledám, jak hledám, buď to je v angličtině, němčině, nebo je ošoupaná :(

gigi77
17.06.2017 5 z 5

Ráda brouzdám v historii a obzvlášť, když je tak elegantně a čtivě psaná.

Atanone
27.04.2017 5 z 5

Kniha,kterou jsem v průběhu pár desítek let četla několikrát a určitě se k ní ještě vrátím. Do hlavní postavy jsem se okamžitě "zamilovala" a jí se vůbec nedivím,že se zamilovala do svého Jeana-Baptista. Krásnému příběhu dodává ještě "korunku" fakt,že potomci Desiréé Claryové a Jeana-Baptista Bernadotta ve Švédsku vládnou dodnes.
Při svatbě princezny Viktorie se její civilní jméno uvádělo a pro mě to byl signál udělat si poznámku,že jsem tuto krásnou knihu už zase dlouho nečetla.
Trochu škoda rádoby velkolepého zfilmování,které dalo spíš na hvězdné obsazení,než na příběh sám.

Ortie
13.04.2017 5 z 5

Kniha mě vtáhla do děje a nechtěla pustit, román byl nádherně napsán.
Líbilo se mi jak tam byl popsán Napoleon, když ještě nic nedokázal a vypadalo to, že je věrně zamilovaný, později jeho vzestup, až nakonec i jeho pád a to vše pohledem ženy, pohledem ženy, která ho milovala...
Po přečtení jsem si sedla k počítači a vyhledávala a ověřovala zda se dané události doopravdy staly... Samozřejmě vše nesedělo, ale autorce se skvěle podařilo skloubit realitu a fikci a i přes historické nedokonalosti jsem si odnesla hodně...

EvaEmma
17.01.2017 5 z 5

Krásná kniha, několikrát přečtena. Mohu jen doporučit.

Tesssay
02.12.2016 5 z 5

Má oblíbená, která už sídlí řadu let v mé knihovničce a ráda se k ní čas od času vracím a znovu prožívám slávu i pád Napoleona, který je vyprávěn pohledem jeho první lásky Désirée.

adorjas
21.10.2016 3 z 5

Historický román (jemne ženský), ale aspoň pritiahne osoby nežnejšieho pohlavia k záujmu aj o Napoleona. Číta sa to príjemne, až sa pristihnete, že overujete fakty, či sa to naozaj stalo...

martina3534
22.09.2016

Moc pěkná knížka,historické romány miluji

AllyKumari
16.07.2016 4 z 5

Velmi příjemně napsaný román, který se snaží vycházet ze skutečnosti, což se vždycky musí ocenit.