Designérem vlastního života

Designérem vlastního života

Jak si vybudovat naplňující a radostný život. Ať už je vám dvacet, čtyřicet nebo šedesát let, mnozí z vás pravděpodobně stále hledáte odpověď na onu věčnou otázku: Čím jednou budu? Možná potřebujete pomoci zjistit, co chcete – a jak toho dosáhnout. Ve své fenomenální knize navazují Bill Burnett a Dave Evans na jejich mimo... celý text

Jak si vybudovat naplňující a radostný život.

Ve své fenomenální knize navazují Bill Burnett a Dave Evans na jejich mimořádně úspěšný kurz Life Design (pořádaný na Stanfordově univerzitě), který absolvovaly tisíce lidí – od studentů přes profesionály uprostřed své kariéry po důchodce – hledající novou budoucnost. Jejich jednoduchá metoda vás naučí, jak používat základní designérské nástroje k vytvoření života, jaký si představujete. Ne, nejde o to „následovat svou vášeň,“ jak radí mnozí: možná žádnou „vášeň“ zatím nemáte.

Designéři vytvářejí světy a řeší problémy pomocí designérského myšlení. Rozhlédněte se po své kanceláři nebo domě – podívejte se na tablet nebo smartphone, který držíte v ruce. Vše, co vás obklopuje, někdo navrhl. Každý design začíná problémem, který se snaží vyřešit designér nebo tým designérů. Autoři v této knize ukazují, jak nám designérské myšlení může pomoct vytvořit smysluplný a naplňující život, nehledě na to, kdo nebo kde jsme, čím jsme se živili nebo živíme nebo jestli jsme mladí nebo staří. Designérské myšlení odpovědné za úžasné technologie, produkty a prostory můžeme využít k designování a budování kariéry a naplňujícího a radostného života, jenž je kreativní a produktivní a stále skýtá nová překvapení.

Tato kniha nevyřeší vaše problémy. To musíte udělat sami. Bude k tomu zapotřebí mnoho dřiny. Věříme však, že tato kniha vás inspiruje k většímu úsilí při práci na lepším životě. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/312882/designerem-vlastniho-zivota-per-312882.jpg 411

Designing Your Life: How to Build a Well-Lived, Joyful Life (2016)

Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Jan Melvil
Počet stran:248
Překlad:Filip Drlík
Edice:Žádná velká věda
Vazba knihy:brožovaná
ISBN:978-80-7555-013-2

blankaa89

Knihu jsem přečtla za jeden den. Je opravdu velmi čtivě a poutavě napsaná. Prošla jsem si všechny úkoly a zaznačila pár pouček, které mne zaujaly.
Tato kniha vám neprozradí, jakou cestou jít a jak být ze dne na den úspěšným, ale pomůže vám otevřít oči. Sama jsem si uvědomila několik věcí a dozvěděla se o sobě něco nového. V jedné věci jsem sama sebe velmi překvapila...brala jsem se za extroverta a díky této knize jsem se dozvěděla, že při práci potřebuju být sama a pracovat v tichu.
Takže doporučuji přečíst ve chvíli, kdy si chcete tak nějak ujasnit věci v sobě :)

Jonny

Jak prožít šťastný život? To vám tahle kniha neprozradí, ale dozvíte se o nástrojích, které by vás ke šťastnému životu mohli dovést.
V knize je dost návodů a cvičení, každému určitě nesednou všechny. Ale věřím, že každému, kdo není ke svému životu lhostejný, má knížka co nabídnout.

Podrobněji jsem se rozepsal v recenzi:

Night

Pro mě skvělá inspirativní a pozitivní kniha, která Vás nakopne do života. Je potřeba, aby si člověk uvědomoval různé souvislosti a koukal vždy dále než jen na první krok. Autoři Vás zasvětí do všech různých oblastní, které určitě v budoucnu pro svoji kariéru využijete.

Eldar80

Dalo by se říct, že stejně tak jako jsem se na knihu těšil, tak stejně tak mě kniha zklamala. Sleduju nakladatelství Jan Melvil na facebooku a tak jsem o knize věděl dlouho před vydáním a jakmile kniha vyšla, hned jsem si ji koupil.
Z původních informací na facebooku jsem měl totiž dojem, že kniha je přesně to, na co zrovna čekám. Celá kniha vychází z volitelného předmětu na univerzitě ve Stanfordu, který se zabývá designováním života. Protože o tento předmět projevovalo zájem hodně lidí, kteří se jako nestudenti nemohli předmětu zúčastnit, padlo rozhodnutí zužitkovat zkušenosti kantorů knižně. Autoři se opírají o zkušenosti tisíce studentů, kteří jejich předmětem prošli.
A začátek knihy je skutečně perfektní. Jenže jen 40 stran. Zatraceně. Prvních 40 stran totiž odpovídá přesně tomu, co jsem si od knihy sliboval. Pak následují cvičení a ohromný kámen úrazu. Mimo úvodu totiž prvních 6 kapitol končí cvičením, kterému se celá kapitola věnuje. Problém však je, že autoři nic neříkají k tomu jak vám cvičení dopadlo. Tak nějak se spoléhají, že cvičení zvládnete "dobře" a vůbec neřeší pokud se tak nestane.
První cvičení nelze pokazit, ale už u druhého se objevuje problém. Tohle cvičení se zabývá vaším pohledem na práci a pohledem na život. Autoři se spoléhají, že naleznete mezi těmito dvěma pohledy určité souvislosti, které vás posunou dál. Vůbec se neřeší situace, kdy se vaše pohledy na práci a život tváří jako zcela oddělené světy, které nemají nic společného.
Kámen úrazu je podle mě v tom, že s něčím takovým se autoři museli zákonitě setkat u svých studentů. Asi pak proběhla nějaká konzultace, ale vy jako čtenáři máte prostě smůlu.
Přestože jsem se snažil udělat všechna cvičení, tak jejich zvládnutí mi nijak nepomohlo. Musím však říct, že se jedná čistě o můj osobní problém. První 2 cvičení mě docela dost bavily a uznávám, že i ostatní cvičení mají svůj smysl, ikdyž už šly mimo mě. To se týká 5 cvičení, které můžete zvládnout sami. Kniha se mi tak jeví do 130 stránky extrémně přínosná a užitečná. Bohužel na poslední cvičení již potřebujete tým.
Druhá část knihy už byla dost průměrná a ehm. Nic moc. Komu knihu doporučit?
Tak rozhodně pokud patříte mezi lidi, kteří čtou podobnou literaturu o osobním růstu a neděláte cvičení v těchto knihách (poznáváte se?), tak můžu říct, že vám kniha bude k ničemu. Bez motivace si udělat cvičení, čtení knihy postrádá smysl.
Pokud patříte mezi normální lidi, jste motivovaní a cílevědomí, kniha vám může velmi pomoct váš už tak dobrý život ještě více zlepšit. Pokud jste však ztracení, nevíte kudy kam, nemáte tušení co chcete od života, mám špatnou zprávu: v tomto vám kniha nepomůže. Máte-li psychospirituální krizi, hledáte svůj smysl života, máte-li Aspergerův syndrom a nebo pokud jste ztracení intelektuálové, musíte nejdřív vyřešit své životní směřování. Dalo by se říct, že čím více jste ambiciózní, tím více vám kniha pomůže. Já se však domnívám, že knihu budou číst spíše lidé, kteří se hledají a těm bude vadit chybějící zpětná vazba ke cvičením.
Úplné maximum vytěží z knihy ten, kdo se do designování života pustí se svými přáteli. Ikdyž mě kniha nesedla, určitě se k ní hodlám vrátit až si vyřeším co vlastně bych chtěl v životě dělat. Knize nemohu dát lepší hodnocení, protože pro cílovou skupinu lidí je nedostatečná a podle mého názoru se nedá doporučit všem. 75%