Deset žen

Deset žen https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166290/bmid_deset-zen-BcA-166290.jpg 3 194 55

Neúprosný obraz ženské duše. Devět žen, každá úplně jiná. Nikdy předtím se neviděly, a přesto spolu sdílejí své příběhy. Nataša, jejich terapeutka, se je rozhodla sezvat dohromady, neboť věří, že rány se mohou začít hojit jen tehdy, když se prolomí ledy mlčení. Není důležité, odkud pocházejí ani z jakých poměrů vzešly. Je jedno, kolik jim je let a čím se živí. Všechny si na bedrech nesou tíhu strachu, samoty, promarněných tužeb a nejistoty. Někdy za to může minulost, s níž se nelze vyrovnat, jindy přítomnost, jež nepřináší to, co by si člověk přál, nebo budoucnost, která děsí. Matky, dcery, manželky, vdovy, milenky. Hrdinky tohoto románu přijímají Natašinu výzvu, aby se pokusily pohlédnout na svůj život novýma očima. Kniha Deset žen je znepokojující a překvapivý román, hluboce dojemný a lidský. Odvážný a objevný pohled na mezilidské vztahy v dnešním světě.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Host

Diez mujeres , 2011

Jojohana
27.07.2014

kniha mě prostě nadchla, nádherně rozehrané a zpracované příběhy deseti žen. lze jen doporučit.

lucy.sankova
19.06.2014 5 z 5

Silné příběhy desíti žen. Každý příběh má své kouzlo - každý je jiný, přitom v něčem stejný. Doporučuji přečíst.

MartinaP
20.05.2014 2 z 5

Vím, že kniha se moc líbí, mně bohužel ne, nedočetla jsem ji.

dubakm
15.05.2014 4 z 5

10 žen, 10 osudů, 10 životných cest, 10 vítězství, 10 proher a ukrývají se v nich životy dalších milionů lidí.

Brambram
10.05.2014 3 z 5

Každá si neseme svůj kříž, každá máme svůj životní příběh, kdy se nám něco povedlo a hodně se ale taky pokazilo. Autorka nám tu ve zkratce představuje životy několika žen a problémy, které je přivedly až do ordinace psycholožky. Bohužel jsou vyprávění žen velmi osekaná a bez nějakého vyústění v řešení. Osoba A přijde, povypráví, co jí v životě potkalo a hotovo. Ano, některé osudy jsou těžké, incest v rodině, psychická onemocnění, samota ať už vybraná či vnucená. Ale nevím, je to popsané tak zvláštně, že jsem to jen pročetla a nic mě nenutilo se do žen vcítit. Stop to zanechalo pramálo. Takže knihu oceňuji spíše jako sondu do života v Chile ve všech společenských vrstvách. To jsem ale od knihy nečekala a ani jsem si jí proto nepůjčovala. Za mě kniha docela zklamáním.

Jodie
04.05.2014 4 z 5

Za mě je to tak na 3,5 hvězdičky, některé příběhy mě zaujaly, jiné tolik ne a nemohla jsem se přes ně prokousat. Nejvíc mě paradoxně zaujal až Natašin příběh. Trochu mi také vadilo to, že v knize nedošlo mezi ženami k větší interakci.

cace
23.04.2014 4 z 5

Pro mě prima. Mám ráda knihy s psychologickou tematikou, osudy žen......Není to nic převratného, ale čte se pěkně.

Ankavi
14.04.2014 4 z 5

Co kapitola - to příběh. Žádný povrchní příběh, ale pořádně komplikovaná životní peripetie - jako jsou problémy ve stáří, fyzická či psychická choroba, alkoholismus, homosexualita, vztahy v rodině, týrání...jihoamerické prostředí knihu určitě poznamenalo, proto mně místy (ale opravdu jen místy) připadala jak z jiného světa. Příběhy zaujmou citlivostí, s níž jsou čtenářům sdělovány, zajímavá je i relativita vnímání popisovaných životních peripetií (co se jedné ženě zdá banální, to druhé připadá jako pádný důvod k rozvodu) - a asi i proto se kniha velmi dobře čte. Na druhou stranu musím konstatovat, že odlišné prostředí celkový čtenářský dojem nenarušilo, neboť osudy žen mně byly blízké. Knihu mohu ráda doporučit, ale neodpočinula jsem si u ní tedy vůbec.

Kosmik
09.04.2014 4 z 5

Docela pěkné příběhy o životě :)

Tiffany
15.03.2014 4 z 5

Autorka byla velká neznámá, ale příběhy jednotlivých žen, se mě dotýkaly. Myslím, že byly s citem, srozumitelně a poutavě odvyprávěny osudy žen, které se sešly na terapii. Přesto, že se děj odehrává v Chile, myslím, že tomu porozumí všechny ženy , bez rozdílu kultury a zeměpisné šířky. Také samozřejmě záleží na věku čtenářky... a na odžitých zkušenostech.

petrzel
07.03.2014 5 z 5

Velmi zajímavá kniha.

mmmisulka.r
26.02.2014 3 z 5

Asi jsem od toho čekala trochu víc. Ano, bylo to pěkné, v pár příbězích se člověk najde, ale i přesto mě to trochu nudilo.

baida
23.02.2014 5 z 5

Velmi působivě napsané životní příběhy 10 žen, kniha, kterou bych si klidně přečetla i podruhé, rozhodně patří k těm, které po sobě zanechají stopy, nutí k zamyšlení a pamatují se i po létech ... člověk si uvědomí, že každá žena (muž) ma svůj životní příběh, kdekoliv na zemí a že "život je to nejtěžší" .... díky druhému příběhu jsem šla do divadla na představení "Tramvaj do stanice Touha" a prostě skvělý ....chtěla jsem vidět tu Blanche, o které Mane mluví ...líbí se mi ten přesah knihy do divadla, ta inspirace ...

MartinaF
09.02.2014 4 z 5

Deset žen, deset osudů. Každá má něco, co vám může připomenout samu sebe a s některou z nich se můžete ztotožnit....

Příběh napsaný s citem, přesto ukazuje realitu, ne jen přikrášlené pozlátko.

evasamankova
22.01.2014 5 z 5

Výborná kniha s velmi silnými ženskými příběhy. Měla jsem pocit jako to vyprávěly skutečné ženy z masa a kostí. Zlomené, smutné a nešťastné, ale přesto neuvěřitelně silné, protože ani jedna svůj boj se životem nevzdává. Jestli nějaký ženský román stojí za přečtení, tak je to určitě tento. Zcela opravdové a upřímné čtení.