Deset malých nadechnutí

Deset malých nadechnutí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232427/bmid_ten-tiny-breaths-deset-malych-nadec-BSE-232427.jpg 4 751 152

Deset malých nadechnutí série

Po tragické autohavárii, která ji připravila najednou o rodiče, přítele a nejlepší kamarádku, prchá Kacey se svou mladší sestrou Livií z Michiganu do Miami, aby tam začala nový život. Podaří se jí vybudovat novou existenci? Zbaví se trýznivých vzpomínek, které ji nepřestávají pronásledovat? A dokáže odolat záhadnému sousedovi z bytu 1D? Už sama skutečnost, že autorka K. A. Tucker vydala první knihu jako šestiletá, je zárukou poutavého a zajímavého čtenářského zážitku.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

Ten Tiny Breathes , 2012

machrus
11.04.2016 4 z 5

Mám trochu smíšené pocity a nevím jak ohodnotit knihu. Ač klasická a tuctová romanťárna, tak přesto tam byla světlá a zábavná místa. Dokonce jsem celou dobu tak podvědomě tušila o co tam opravdu jde, ale stále jsem si říkala snad autorka neudělá takovou chybu a nebude to tak jak myslm. SPOILER: Já si prostě opravdu celou dobu říkala, že kdyby Trent byl opravdu tím kým byl, že by mu to Kecey snad nikdy nemohla odpustit...nebo zpět ...odpustit se to dá, protože to jak to Kacey posléze psychiatr podal je pravdivé...Cole za nic nemohl jen udělal chybu za kterou zaplatil posléze.Ale já si říkala, že i kdyby mu to teda Kacey odpustila tak by ale zbytek života nemohla být s člověkem, který udělal...nebo spíš špatnou volbou zapříčinil...nevím není reálné, že by se tohle mohlo stát...Ale je to kniha, vím. Asi proto dám o něco lepsí hodnocení, protože jinak kniha měla pěkný námět. Postavy byly sympaťáci. Trent, Kacey, Livie, Storm i Ben. Děj byl pěkný, nenudila jsem se, ale kdybych si mohla vybrat jiný konec...brala bych ho jiný.Buď katasrofický, jako že by zemřel buď Cole nebo Kacey a nebo by Trent nebyl kdo byl a prostě jen Kacey pomohl překonat životní trauma. Asi tak.

evelýny
06.04.2016 4 z 5

V knize je opravdu několik hluchých míst, které vás nudí. Souhlasím, že je napsaná strohým způsobem - i já bych si přála trochu rozvinutější dokreslení příběhu. Přesto se mně četla dobře. A konec této knize u mě přičaroval jednu hvězdičku navíc, takže u mě 80% ( ale jenom proto, abych si nechala rezervu pro druhý díl)

kika 13
29.03.2016 5 z 5

Román mě zaujal z pohledu toho co něco zavinil a má výčitky svědomí.
Konec mě přišel trošičku moc růžový,ale vlastně jsem si ho takto přála.

SelkaNika
03.03.2016 5 z 5

Sama mám nějáké zkušenosti s postraumatickou stresovou poruchou, a proto mi byla kniha a chování hlavních hrdinů svým způsobem blízké, a myslím, že autorka se s tím poprala víc než slušně. Dokázala nakousnout hlavní témata jako je důvěra, odpuštění i pocit viny, i když tomu samozřejmě nechybí trocha klišé, s kterým ale člověk u takových knih musí počítat.

Janičta
22.02.2016 3 z 5

Budu opakovat předchozí komentáře, ale je to vážně čtení pro náctky. Většinou se taková díla dají zvládnou a tohle se mi hodí do čtenářské výzvy.
Ovšem nebyla jsem ani na stovce a už jsem to chtěla zahodit... Hlavní hrdinka drsně nedrsná. Její chování jsem jí prostě nevěřila. Navrch do toho kluk který jí okamžitě "odzbrojí" jen co ho uvidí... už je to tu zas...
Ke konci už se mi to líbilo víc, minimálně tam je zajímavý zvrat. Ale úplné finále bylo tak přeslazené že z toho i cukru trnuly zuby....
Zkrátka... mělo to pár nádechů k zajímavosti, ale nakonec zůstalo toto dílo průměrné.

iva23
18.02.2016 odpad!

V diskuzi nadšené komentáře, v knihovně nutná rezervace.. čekala jsem minimálně dobrou klasiku, ale hned od začátku se mi to nelíbilo. A když jsem dočetla na str.20, k otázce: "Pardon, můžete to konkretizovat - co se ve státě Florida označuje jako orgie? Švédská trojka se smí? A co když je u toho orál, protože víte..." Tak jsem věděla, že tohle není můj typ čtení. Zítra vrátím zpátky do knihovny, protože někdo další na ni čeká....

myskula
12.02.2016 odpad!

Ani jsem to nedočetla.Jak zde již bylo zmíněno,kniha mi přišla hloupá.Román pro náctileté,pro mně rozhodně ztráta času.

TiNNA5599
10.02.2016 5 z 5

Musím sa priznať. Najprv som čítala poslednú knihu tejto série, a až neskôr som sa dostala k 10 malým nadýchnutiam. Nemôžem sa však sťažovať. Autorka ma dejom uchvátila hneď na začiatku. Milé prekvapenie bolo, že zo začiatku sa to na prvý pohľad zdalo ako bežný scenár. Opak bol však pravdou. Kniha mala postupne sa rozvíjajúcu zápletku, ktorá sa rozuzlila až na konci. Dej bol plne nabitý emóciami, charakteristickými postavami, a zaujímavými pohľadmi na problémy. Fuuu.... dávno ma nič, tak nedostalo.

trynitrix
30.01.2016 5 z 5

Čtenářská výzva 2016: 15. Kniha s číslem v názvu

Kniha a příběh vás nadchne, chytí a nepustí, byla jsem zvědavá jak to vše dopadne tak jsem četla a četla :-D Vřele doporučuji ;-)

Knihu jsem začala číst opět na doporučení recenze od Aracely ;-) Děkuji

Leniiis
19.01.2016 3 z 5

Knížka se četla dobře, určitě zkusím i druhý díl, ale čekala jsem víc.

muchomurka
17.01.2016 4 z 5

(Obsahuje spoilery).
Od této knížky jsem očekávala klasický YA. ale dostalo se mi o něco víc. Obvyklá roztržka, kdy ona uteče z úplně pitomého důvodu se zde naštěstí nekonala. Nejdřív jsem se s Kacey nemohla sžít, byla mi protivná a příliš tvrdá. Ale postupně jsem jí přicházela na chuť a ke konci fandila, ať najde štěstí a mír. Právě vývoj Kacey se mi na knize moc líbil, to, že se uměla postavit čelem i tomu nejhoršímu a nakonec, že si nechala pomoci. Škoda, že období její léčby bylo v knize shrnuto tak krátce, ale zase lepší než natahovaná nuda.
Přes celkem těžké téma se mi líbila lehkost příběhu a hlavně jeho humor. Kacey měla ostrý jazýček a neváhala ho použít, u čehož jsem se i dost nasmála :-)
Jsem ráda, že knížka dopadla dobře, doufala jsem, že k sobě Kacey a Trent naleznou cestu i přes prožitou hrůzu. Mrzelo by mě, kdyby nebyli spolu. Děkuji autorce za epilog. Že spousta věcí byla téměř dokonalá (sousedky a zaměstnavatelé či zaměstnanci v klubu pro dospělé), neproblémová a sladká mi nevadí, mám ráda, když knihy dopadají dobře :-)

martiiinkajjj
08.01.2016 5 z 5

Když jsem začala tuhle knížku číst vůbec jsem nevěděla do čeho jdu :) myslela jsem si, že to bude nějaká romantické knížka - ale tento děj a hlavně konec jsem fakt nečekala....dlouho se mi nestalo, že bych takový konec nečekala a byla jsem fakt šokována. Byl to moc hezký příběh plný lásky :) za mě určitě doporučuji: * * * * * .

Aracely
06.01.2016 5 z 5

Krásný a zároveň velmi tragický příběh. Během četby se mi občas tajil dech a cca 50 stran před koncem se o mně dokonce pokoušel infarkt , ale rozdýchala jsem to. Opravdu silná kniha , o emoce tu není nouze a to jak hlavních hrdinů, tak těch vašich ...

Určitě doporučuji k přečtení !

Recenze v záložkách :-)

Sabča92
02.01.2016 5 z 5

Zprvu jsem si myslela, že se bude jednat o klasický příběh, po pár stranách jsem se neskutečně začetla a přběh se mi zalíbil. Druhá polovina knihy mě velmi překvapila a ta psychologická strana knihy mě dost zasáhla. Autorka napsala skvělou knihu a už se těším na další díl.

martina4041
01.01.2016 5 z 5

Knihu jsem koupila kvůli obálce,ale hned jak jsem ji četla, jsem ji nemohla dát z ruky a musela ji pořád číst. Kniha samotná je poučná a dala bych ji přečíst každému, kdo někdy usedla za volant a měl upito. Vřele doporučiji.

Kaenna
29.12.2015 2 z 5

Nechápu vysoké hodnocení.Hlavní hrdina je stolker a hlavní hrdinka tupá mlátička a drsná je jak hladká mouka a je prostě a jednoduše hloupá.krásné jak se jejich cesty nakonec zase protnou v blázinci.

Odehnalka
22.11.2015 3 z 5

Přiznám se, že moc nechápu tak vysoké hodnocení. Jasně, autorka píše dobře, čte se to vlastně samo, ale u příběhu je vám jasné, jak to vlastně skončí, navíc to působí chvílemi velmi uspěchaně a naivně, konec naopak táhlý. No, řekla bych, že na podobné téma jsou i lepší knihy.

Nel-ly
11.11.2015 3 z 5

Na jednu stranu hezký, na druhou stranu i přijde zvláštní, že když už se autorky New Adult tolik snaží napáchat hrdinkám a hrdinům všechna možná psychická a fyzická traumata, tak je vůbec nezajímá to řešení... nechci, aby konce byly depresivní, ale proč uspěchané a tak strašně naivní?
Přičtu-li si hrdinku, jejíž "mrchovství" poznám jen sprostými slovy v každé větě a celkově spoustu klišé (malých, ale víc jak deset), tak je to tak průměr.

Brunnetka
28.10.2015

Krásný příběh....:) Konec jsem odhadla dopředu,ale mamku to třeba vůbec nenapadlo....:)
Nasmála jsem se, ale i pobrečela....vřele doporučuju!!

Tejezka
25.10.2015 5 z 5

Krásná knížka s velmi silným příběhem. Pohltila mě hned od začátku až dokonce, a slzičky taky ukáply. Kacey, Storm i Trent jsem si oblíbila v samým začátku a ostatní postavy mi byli také moc sympatický. Nádherný příběh o lásce a odpuštění !!!