Deset malých nadechnutí

Deset malých nadechnutí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232427/bmid_ten-tiny-breaths-deset-malych-nadec-BSE-232427.jpg 4 751 152

Deset malých nadechnutí série

Po tragické autohavárii, která ji připravila najednou o rodiče, přítele a nejlepší kamarádku, prchá Kacey se svou mladší sestrou Livií z Michiganu do Miami, aby tam začala nový život. Podaří se jí vybudovat novou existenci? Zbaví se trýznivých vzpomínek, které ji nepřestávají pronásledovat? A dokáže odolat záhadnému sousedovi z bytu 1D? Už sama skutečnost, že autorka K. A. Tucker vydala první knihu jako šestiletá, je zárukou poutavého a zajímavého čtenářského zážitku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Ten Tiny Breathes , 2012

Acquenta
28.03.2021 4 z 5

Krásný příběh, i když na začátku mi to přišlo jako Americká pohádka. Myslím, že by nebylo tak lehké se dostat do Miami a ještě k tomu do stejného bytu, kde Kacey bydlela, ale to je detail :-) Autorka mě doslova vtáhla, vnímala jsem každý pocit Kacey....co se týče Trenta, bylo mi hned jasné, co je zač. V tom nás mohla autorka déle napínat :-) Ale jinak opravdu krásná kniha, hlavně pro ty, co se učí odpouštět :-)

lihate
25.03.2021 5 z 5

Fíha. Tohle byla bomba. Emocionální, citová i knižní. Příběh se mi moc líbil, i když trvalo dýl, než jsem se začetla. Podezření kdo je Trent jsem pojala celém brzy. V knize nebyla hluchá místa a děj rychle odsejpal, takže přečteno bylo za chvíli. Knihu zhruba od třetiny nebylo možné odložit, stále se něco dělo a nabalovalo se dál. Bavilo mě číst všechny emoce a stavy, které se v Kace vařili, tvořili a prolínali. Chápala jsem jí, chápala jsem i jeho. Chyby děláme, ale jen někdy má jedna a táž chyba takové fatální důsledky. Je to šílené. Ale autonehoda je vždycky omylem a nikdy ne naschvál a přitom ta chvíle ovlivní tolik životů. A ze smrti není návratu. Je to smutný i veselí příběh, záleží jak na něho prohlížíte. Pokud se dokážete vcítit do obou pohledů, rozpolcí vás to. Ale kdo je sakra Nora? Rozhodně si ji někdy přečtu znovu.

"Je to úplně jednoduché. Panebože, je to kurva úplně jednoduché.

Raz... Dva... Tři... Čtyři... Pět... Šest... Sedm... Osm... Devět... Deset...

Držím ho. Vnímám ho. Miluju ho."

Pajina324
05.03.2021 5 z 5

Tahle kniha chytne za srdce,, střídal se smích a pláč. Vím, že u spousty čtenářek klišé s těžším podtextem,,ale přiznejme si to, potřebujeme tyhle příběhy, které donutí tep zrychlit a trochu se zasnít, ale i prožít smutek. Pěkně napsané, vyzkouším další knihu od autorky.

adela_02
13.01.2021 5 z 5

Paráda! prostě paráda! knihu jsem četla několikrát a rozhodně musím doporučit. Ke konci jsem už nemohla s dechem. Děj byl neobvyklý něco úplně jiného než jsem doteď četla.

tittanie
18.10.2020

Nevím, asi nebudu tak nadšená jako ostatní. Kniha byla fajn, dala se přečíst, ale vůbec nevím, jestli se pustím do dalších dílů.

Pulp_catastroph
15.08.2020

Další vcelku povedený román inspirovaný filmy a televizními pořady. Kacey je pěkně od rány (Katniss), Livie je Prim, sexy soused je naprosto dokonalý a neodolatelný bojfrend, dokonce má i temné tajemství, které vážně souvisí s minulostí protagonistek.

majavcelicka
06.08.2020 5 z 5

Wauu... Kniha mě bavila od samého začátku až do konce. Všechny osoby z této knihy jsem měla ráda. Určitě si od této autorky přečtu i něco dalšího!!!

Elčokča
28.07.2020 4 z 5

Poselství super. Jak píše autorka v poděkování - kéž by kniha zabránila alespoň jednomu člověku sednout za volant pod vlivem!
Co mě ale místy vytáčelo, bylo to, jak jsou všichni krásní, úžasní, dokonalí, přejícní, pomáhající, nezištní... Trochu kontrast k příběhu.

JanaSustr
10.07.2020 5 z 5

Moc hezký a silný příběh.

Myška43
19.06.2020 5 z 5

Já nevím, jak začít. Teď jsem knihu dočetla a jsem totálně psychicky vyšťavená, ubulená a vysmátá. Ve svém životě jsem si též sáhla až na dno, ale oproti tomuto příběhu, je to procházka růžovou zahradou. Jsem šťastná za Trenta a Kacey, za Storm a Dana a doktora Staynera bych ráda poznala osobně. Tato kniha mě naprosto odrovnala, je skvěle napsaná, autorka to opravdu umí a těším se na její další příběhy.

Ketfl
29.05.2020 4 z 5

Za mě opravdu dobrá kniha. Nedokážu si vůbec představit, že by se mi něco takového přihodilo. To opravdu musí člověka dost "pošramotit". Postavy byly jinak moc sympatické, hezky se to četlo. Opravdu pěkné.

Blueberry.hd
05.05.2020 4 z 5

Zajímavá knížka, nevím, jak bych se chovala v této situaci já a upřímbě, mne jen pouhá myšlenka na to děsí

Jen dýchej, Kacey. Deset malých nadechnutí. Drž je. Vnímej je. Miluj je

Ella161
04.05.2020 5 z 5

Tahle kniha je.. ani nevím, jak jí popsat. Můžu se o to ale pokusit. Opravdu mě zasáhla a donutila mě přemýšlet nad životem, druhou šancí a hlavně odpuštění. Odpuštění... není to jen slovo, kterým chcete někoho uchlácholit, že jste v pohodě a že vás jeho zrada nebolí. Hodně lidí podle mě odpouští automaticky, aby jsme se s danou osobou (kterou určitě milujeme) usmířili. Jenže je to mnohem víc než slovo a pokud té osobě opravdu neodpustíme, nikde se neposuneme dále. Stále na tu věc, co se stala budeme myslet a tím, se v životě zastavíme na mrtvém bodě. V knize máme nádhernou ukázku odpuštění. Když odpustíme, opravdu odpustíme, bude nám lépe. Dám příklad. Váš dlouholetý přítel jde na skleničku s kamarády. Jenže nezůstane jen u jedné skleničky a přežene to. Pak se vyspí s nějakou slečnou, která to na něho zkoušela, aniž by si uvědomil, co tím způsobí. Druhý den je mu mizerně a je mu jasné, že se v jeho vztahu s přítelkyní všechno změní, nejhůř dostane kopačky. Přizná se jí a jelikož opakuje, že nevěděl co dělá a že to pro něj nic neznamenalo a miluje jen jí, ne někoho jiného. Myslí to upřímně a přítelkyně mu “odpustí”. Každopádně už ztratí tu důvěru a pak ho stále bude podezírat, jestli to neudělá zase. V hlavě jí stále dokola bude přemítat, jestli je to její vina. Jestli neudělala něco špatně. To není odpuštění. Kdyby bylo, nic by nás netrápilo a posunuli jsme se dál. Přítelkyně ho opustí, protože to není vztah a pak, potom co si všechno promyslí, mu doopravdy odpustí. Jenže se k němu už nevrátí ale zůstanou spolu třeba v kontaktu a najde si někoho, kdo jí bude milovat stejně tak, jako ona jeho. To je odpuštění. Dobře, to jsem zase moc uvažovala. Nicméně kniha je velmi pěkná a nemám tušení, proč nemá větší hodnocení, jelikož si ho zaslouží! Je to ten typ knihy, která vám uvízne v hlavě i srdci. Moc doporučuji a postavy si zamilujete, to se nebojte!

Arsinoe_06
28.03.2020 3 z 5

Jako zacatek - dobry, konec - dobry, ale tech 80 % uprostred a ty neustaly popisy toho jak je Trent desne sexy a co vsechno by s nim Kacey chtela delat...(facepalm)...proc me proboha nekdo nevaroval, ze to je pubertalni cervena knihovna..a tech 80 % by se podle me dalo shrnout tak do dvou kapitol maximalne a i tak by to bylo porad moc dlouhy...hvezdu navic davam jen za ten zaver, kterej byl alespon zajimavej a bez explicitnich popisu ala 50 odstinu...(ktery sem teda taky necetla, ale nejak tak si to predstavuju). Budu hodne rozmejslet jestli dat sanci dalsim dilum...

tanja
27.02.2020

Hodně, hodně emotivní. obrečela jsem to a jsem ráda, že dali na konci hapy end. Celá serie top

jinbr
19.02.2020 4 z 5

Po knize jsem sáhla i podle velice dobrých komentářů. Téma super, včetně pohledu"chyby děláme, ale jen někdy má jedna a táž chyba takové fatální důsledky". Co mi však vadilo bylo, že kniha byla psáno hodně formou velmi krátkých, 3-5 slovných vět, které působily v celku pak trochu disharmonicky. Ale jinak dobré.

Ouninka
28.01.2020 3 z 5

Příjemná kniha...s hodně předvídatelným dějem....cca v polovině mi to všechno začalo zapadat a tušila jsem :-). Čekala jsem trošku nějaký větší zvrat nebo akci, ale nic ,,velkého,, se tam pro mě neodehrálo....byly momenty, kdy se mi trošku hůře četla, některé věty mi přišly malinko kostrbatější...nicméně i přesto to byla hezká kniha s trochou sexu :-)

zweedy
21.01.2020

Nejlépe shrnute přímo od spisovatelky. Téma řízení pod vlivem alkoholu........ Ztráta životů,zničená budoucnost a zlomená srdce jsou na denním pořádku.
Každý den přichází někdo o své blízké a nese si jizvy na těle, duši i srdci. A všem těmto lidem preju doktora Staynera, aby je vrátil zpět do života. Stejně jako v tomto příběhu. Samozřejmě on je ten dokonalý, ona ta krásná a mají spoustu úžasných kamarádů jak to v těchto knihách bývá, ale fakt mne ty jejich hlášky bavily :) I KDYŽ.... kdo strká koťátka do bankomatu :)))

Lenadre
24.10.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha a těžké a stále aktuálnější téma. Následky řízení pod vlivem alkoholu.Stačí jedna hloupá a nenapravitelná chyba a vše se zhroutí.Vážné téma, bolest,výčitky, naděje, romantika a šťastný konec.Co víc si přát od příběhu ,snad jen doufat v naději pro ty, kteří s tím musí žít.Za mě plný počet bodů.

ivzu77
15.10.2019 3 z 5

Kniha se přečetla celkem rychle, ale už od čtvrtiny jsem si říkala, jak se tohle asi bude vyvíjet a tušila jsem ....