Deset malých černoušků

Deset malých černoušků https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56191/bmid_deset-malych-cernousku-Mo4-56191.png 5 5804 1147

Na sídlo vybudované na ostrově v kdesi v devonském hrabství je pozváno deset lidí, kteří spolu na první pohled nemají naprosto nic společného. Snad kromě toho, kdo je pozval. Hostitel se však zatím neobjevil. Místo toho se při večeři ozve zvláštní hlas z gramofonu, který každého z hostů obviní ze zločinu. Nedlouho poté je první z hostů nalezen mrtev. Napětí začne sílit, neboť začíná být jasné, že vrah je zřejmě na ostrově a chystá se znovu udeřit - přesně podle dětské říkanky...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Odeon

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

AnneMaxe007
24.06.2016 5 z 5

Jak může někdo vymyslet (a ještě sepsat!) něco takhle geniálně zapleteného a rozpleteného, jakožto smrtelník asi nikdy nepochopím.

skableska
22.06.2016 5 z 5

Detektivky jsem nikdy moc nečetla, ale asi začnu... nebo aspoň od Agathy Christie... :) Takhle knížka mě fakt dostala! A konec ze všeho nejvíc... xkrát jsem měla husí kůži a soucítila s "černoušky" ... no hodně dobrý!

swayno
19.06.2016 5 z 5

Perfektní knížka, přečtená jedním dechem, ke konci knihy jsem byla napnutá jak struna. Samozřejmě jsem vraha odhadovala naprosto špatně. Závěr přímo excelentní.

Allebith
20.05.2016 4 z 5

Velmi zdařila napsaná kniha. Nejsem příliš detektivkový typ a přesto mě kniha strhla už od prvních stránek.

chlo0opek
10.05.2016 3 z 5

No, na to, že je tato kniha v 20 NEJ, mě teda příliš nenadchla. Rozhodně jsem od ní čekal víc. V podstatě takové nijak převratné rozuzlení příběhu, který nabízel tak velký potenciál! Ve výsledku je to nakonec taková trošku lepší detektivka, ale že by to bylo vyloženě něco, co patří do TOP, to teda ne...

lucie5078
10.05.2016 4 z 5

Dobrá zápletka, svižný děj. Akorát bych potřebovala více času na poznání postav, občas se mi hlavně pánské osazenstvo pletlo.

Kíťovec
02.05.2016 3 z 5

Já byla napnutá jak kšandy ... ikdyž jsem už dočítala rukopisný document, pořád jsem nemohla uvěřit tomu, kdo a jak ty vraždy provedl. Moc se mi tato detektivka líbyla :)

Plútarchos
01.05.2016 4 z 5

Ano, tohle je knížka, kterou mohu milovníkům detektivek vřele doporučit. Propracovaná zápletka, dějová konstrukce, postupné gradování a vyvrcholení. Agatha Christie je detektivní klasika jako je Alfred Hitchcock klasikou hororu nebo Babička klasikou povinné četby. Motiv zamčeného pokoje - v tomto případě černochova ostrova - a uzavřená skupina hostů, z nichž jeden musí být vrah. Kdo z této různorodé společnosti je tím šílencem a jaký může mít motiv? Nebo je to přece jen všechno jinak? Záhada, která zaujme a pobaví...

janča06
23.04.2016 5 z 5

Skvěle napsaná knížka. Jedním dechem přečtená.

Bulda01
20.04.2016 5 z 5

Vyborné

barbarera
19.04.2016 5 z 5

Agatha Christie - královna detektivek! Deset malých černoušků to opět potvrzuje.

fruitbueno
19.04.2016 5 z 5

Agatha Christie je mistryně oboru a zachránila mi svými černoušky extrémně nudný pracovní den!

wildprincess
19.04.2016 5 z 5

čte se to samo :) až do poslední chvíle jsem přemýšlela, kdo je vrah :)

eLeR
18.04.2016 5 z 5

Klobúk dole! Toto napísať v 1939? A žena? Výborné. Nemám čo by som tomu vytkla. Príbeh zaujímavý, napínavý, knihu neodložíte z rúk. Dokonca aj odhalenie páchateľa v závere knihy bolo urobené výborným spôsobom. Teším sa na film!

sonroll
18.04.2016 5 z 5

Pro mě zatím jednoznačně nejlepší kniha, kterou jsem četl. Neuvěřitelně záhadné a napínavé čtení. Knihu jsem dočítal v době, kdy jsem se chystal odejít na narozeniny a musel jsem příchod o dvě hodiny posunout, protože jsem se zkrátka nemohl od čtení odtrhnout. Skvostné!

jisimi
14.04.2016 5 z 5

Detektivky jsou moje literatura, ale tohle byla první Agatha Christie. Autorka si pěkně se čtenářem hraje a neodhalí mu nic, podle čeho by mohl vytušit pachatele. Mnoho postav mi pěkně procvičilo mozkové buňky a průběh děje mne neustále nutil nad knihou přemýšlet.

Briv
13.04.2016 5 z 5

Tak tohle dílo mě vtáhlo natolik, že jsem od něj opravdu nedokázala odejít. Spisovatelka si naprosto skvěle pohrává se čtenářem, odhaluje přesně tolik, aby to člověka plně dostalo do děje, ale aby nemohl přijít na to, kdo teda vraždil. Naprosto chápu, proč má kniha tak vysoké hodnocení a proč je tak vysoko v žebříčku. Spisovatelka je mistryně! Byla to první knížka od Christie kterou jsem četla, ale určitě ne poslední. Rozhodně doporučuji.

Lahvacek
10.04.2016

super:)

KniSKov
06.04.2016 4 z 5

Moje první detektivka od Christie. Musím přiznat, že detektivky nejsou úplně mým šálkem kávy. I tak mě tahle kniha držela stále v napětí a nedalo se od ní odtrhnout. Brilantně vymyšlené zápletky. Konec překvapivý. Přesto dávám "jen" 4 hvězdy, protože to pro mě není kniha, která by ve mně zanechala nějaký hlubší dojem a zůstala mi ležet v hlavě - prostě mě "nepoznamenala".

gersie
31.03.2016 5 z 5

Také se musím přidat k těm , kterým se líbila jednoduchost stylu. Jednoduchá ale dokonalá...děkujeme autorce....