Desátý kruh

Desátý kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7892/bmid_desaty-kruh-krA-7892.jpg 4 600 150

Jodi Picoultová v jednom z rozhovorů prohlásila, že ráda zpracovává náročná témata, která je možno nahlížet z různých stran a která vzbuzují ve čtenářích mnoho otázek. Takovému tématu se věnuje i ve svém novém románu Desátý kruh. Stoneovi žijí na malém městě a nijak nevybočují z průměru. Čtrnáctiletá Trixie studuje na střední škole, otec Daniel je malířem komiksů a matka Laura profesorkou filozofie. Jejich poklidný rodinný život však končí v okamžiku, kdy Trixie oznámí, že ji její bývalý kluk znásilnil. Roztáčí se kolotoč událostí, který kromě ničivého vlivu na vzájemné vztahy všech zúčastněných přináší i spoustu otázek. Proč Trixie Jasona udala, když ho tolik milovala? Skutečně ji Jason znásilnil, nebo si vše jen vymyslela, aby se mu pomstila? Proč Daniel nikdy nemluvil o své minulosti? Jakého démona v sobě ukrývá? Proč Laura nebyla doma, když ji její dcera nejvíc potřebovala? A opravdu si každý musí projít všemi kruhy pekla? Organickou součástí Desátého kruhu je komiks, jehož fiktivním autorem je jedna z hlavních postav románu Daniel Stone a autorem skutečným pak Dustin Weaver. Angličtináři mohou v kresbách objevit vzkaz, který tam Jodi Picoultová spolu s Dustinem Weaverem zanechali, a na internetových stránkách autorky si ověřit jeho znění.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Tenth circle , 2006

postrach
24.09.2017 3 z 5

Souhlasím se všemi,kdo si myslí,že tato kniha,patří k dějově nejslabším.Začátek,mě zklamal.Otec,který je na dceru sám.Puberťačka,která neví,jak dál.Takových případů,je spousta.Ke knize,se vracím po kouskách.Ostatní knihy autorky,jsou mnohem líp napsané.

Klára2216
13.08.2017 5 z 5

Přes počáteční chutě knihu nedočíst, jsem se do ní ponořila a musím hodnotit velmi kladně. Rozhodně nedosáhne kvalit Vypravěčky a Čas odejít, ale určitě stojí za přečtení. Picoultová umí naprosto skvěle psát psychologické romány s těžkými rozhodnutími.

DasaN
03.08.2017 4 z 5

Kniha má pěkný námět a dobře se čte, ale když jí porovnám s ostatními knihami Jodi Picoult, tak patří mezi ty slabší.

Princezna22
09.07.2017 2 z 5

Nejslabší kniha od této autorky. Moc se nepovedla.. Zápletka a dej mohl být napsaný jinak. A ten komiks,abych byla upřímná tak ten mě nějak bavil s knihy nejvíc.. Tohle se autorce nepovedlo. Knihu jsem jen prolistovala, něco málo přečetla a marně hledala nějaký náboj knihu číst a zacist se do ní.. Nic nepřišlo, takže jsem přečetla komiks pár stránek a odložila do knihovnický.. Škoda a takovéhle téma zrovna no nevím.. Spojitost s komiksem a dej tam nějak nechápu proč to tam je.. Kniha mohla mít opravdu jen 100-150 stran a dalo by se.. Protože tohle je asi tak všechno co se dalo v knize přečíst :-( škoda.. A to mám autorku a její styl psaní fakt ráda..

Kiki22
04.07.2017 4 z 5

Po Vypravěčce má druhá kniha od Jodi Picoult. Opět velmi čtivá a přemýšlivá, komiks příběh hezky doplňuje a paralela s peklem se mi velmi líbila - to mám koneckonců u autorky nejraději, její náhled na věc z vícero rovin. Jednu hvězdu ubírám jen za značně předvídatelný konec.

Danago
03.07.2017 3 z 5

Jodi Picoultová zpracovává náročná témata, která vzbuzují ve čtenářích mnoho otázek.
Takové téma se objevuje i v této knize. Čtrnáctiletá Trixie oznámí, že ji její bývalý kluk znásilnil. Skutečně ji Jason znásilnil, nebo si vše jen vymyslela, aby se mu pomstila? Součástí této knihy je komiks, jehož fiktivním autorem je jedna z hlavních postav románu . Autorka opět řeší závažné téma. Je to přesně styl Jodi Picoultová. I když na Vypravěčku nedosáhne.

Kerberos
17.06.2017 4 z 5

Zase dobře zpracované závažné téma.

maličkán
08.06.2017 3 z 5

Tak za mě teda nic moc. Hrdinka nesympatická, rozčilovalo mě tam to Dantovo peklo, komiksy jsem úplně vynechala. Prostě zklamání. O hodně víc se mi líbila kniha od autorky Až na konec všech dní.

hanča34
29.05.2017 5 z 5

Možná zatím nejlepší kniha co jsem od Jodi četla. Nic bombastického, ale to se mi na ní právě líbilo. Na rozdíl od jiných čtenářů, kteří asi čekali něco převratného.

syskas
21.04.2017 5 z 5

Ďalšia skvelá kniha od tejto autorky. Detektívka aj psychologický román. Nikto nie je iba dobrý alebo iba zlý. Nikto nie je iba vinník a nikto iba obeť. Každý má svoj podiel viny na tom, čo sa stalo.
Páči sa mi, že príbeh opisuje z pohľadu všetkých účastníkov a postupne zisťujeme, čo sa naozaj stalo.

mschmidtova
17.04.2017 5 z 5

Podle mě je kniha stejně dobrá jako ostatní od této autorky. Já jsem se rozhodně nenudila, přečetla jsem knihu jedním dechem. Líbí se mi opět pohled na situaci očima všech postav. Nic není černobílé a dozvídáme se motivy každého a opět zjišťujeme, že ani jedna z postav není taková, jak jsme si mysleli na začátku. Příběh je poučný, pro mě tedy hodně, a jsem ráda, že mě v životě nic takového nepotkalo.

VeronikaNikMat
10.03.2017 3 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst. Vadilo mi stálé přebíhání do minulosti. Jinak se mi kniha v celku líbila. Těžké téma znásilnění a dopady na život hlavních hrdinů.

Lenka.Vílka
16.01.2017 5 z 5

Když jsem tehdy viděla film, o nějaké Jodi Picoult jsem nikdy předtím neslyšela. Až od Vypravěčky, potom jsem její všechny knihy načetla s chutí. Až při opakovaném čtení Desátého kruhu jsem se do knihy zamilovala. A dnes zvedám hodnocení ze tří na pět. Kniha si to zaslouží.

Safrika
24.11.2016 2 z 5

Čekala jsem od knihy více... neměla ten správný šmrnc, aby člověka pořádně chytla. Škoda.

barbora.kr
05.09.2016 3 z 5

I když mám tuhle autorku velmi ráda, v této knize mi něco chybělo. Děj mi přišel úplně o ničem, žádný moment, který by mě překvapil. Dokonce ani konec nebyl nic extra. Za mě 3*.

Ankavi
27.06.2016 5 z 5

Po přečtení prvních stran by se mohlo zdát, že půjde o příběh dospívajících, kteří řeší jeden problém - znásilnění, ať již z jednoho úhlu pohledu skutečné, nebo z druhého úhlu pohledu domnělé. Nicméně autorka se zhostila hned několika témat - kromě znásilnění je ve hře i nevěra, lež a pravda, vyrovnání se se smrtí, kariéra versus rodina, v neposlední řadě oddanost milovanému člověku a ochota se obětovat, traumata z dětství a mládí... Od knihy jsem nečekala příliš a byla jsem příjemně překvapena. Příběh sám o sobě je napínavý a krimi zápletka je pěkně propracovaná, nicméně mě zaujala hlavně témata k zamyšlení, která se nesou na pozadí Danteho světoznámého Pekla. Komiks tam být sice nemusel, ale dal knize svérázný náboj.

Veve131
21.06.2016 5 z 5

Moc nadšená jsem z knihy nebyla. Zdálo se mi to zdlouhavé, hlavní hrdinka mi nebyla od začátku sympatická...

weberda
20.06.2016 4 z 5

Moje třetí knížka od Jodi, ale Vypravěčku asi nepřekoná, líbila se mi nejvíc.

Kočičáci
15.05.2016 4 z 5

Mám moc ráda Jodiin styl psaní, proto přivírám oči nad menšími nedostatky a raději budu chválit, co se povedlo. Líbilo se mi propojení příběhu a komiksu, ruku v ruce s Dantovým Peklem, jehož námět se prolíná celým dějem knihy. Danielův život se rozděluje na dvě kapitoly. Tou světlejší je rodina a hlavně jeho silné pouto k dceři Trixie. Tou stinnou je jeho život na Aljašce, kdy nebyl žádný svatoušek. Otázka je, zda člověk může pohřbít svoje nejhorší já úplně, nebo ho časem dožene? A může něco z toho zdětit i jeho dcera? Nebo je to úplně jinak?
...dojděte na konec desátého kruhu a uvidíte.

krtek6
02.03.2016 3 z 5

Tato kniha nebyla špatná, ale vzhledem k tomu, že jsem již přečetla i jiné knihy této autorky, řekla bych,že byla na můj vkus moc rozvláčná.