Desátý dar

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Debutový román nadějné autorky, který obsahuje historické prvky, romantiku, dobrodružství i prvky nadpřirozena, se odehrává ve dvou dějových rovinách - v přítomnosti a v 17. století. V přítomnosti se setkáme s postavou Julie Lovatové, majitelkou malého krejčovského obchůdku, která má milostný poměr s manželem své nejlepší přítelkyně, Michaelem. Ten se však rozhodne aféru skončit, a na rozloučenou své milence věnuje starou knihu o vyšívání. Julia zjistí, že se mezi vzory skrývají ručně napsané poznámky, které představují deníkové záznamy mladé devatenáctileté dívky Catherine ze sedmnáctého století, která sní o kariéře umělkyně. Po nájezdu pirátů se spolu s dalšími vesničany stane zajatkyní na lodi směřující do Maroka, kde mají být prodáni do otroctví. Julie je příběhem mladé Catherine zcela fascinována a je rozhodnuta, že toho musí o jejím osudu zjistit více. Vydává se tedy do Maroka…....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/58_/58194/desaty-dar-58194.jpg 3.918
Série:

Moroccan (1.)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Plejáda
Orig. název:

Tenth gift (2008)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Desátý dar

Přidat komentář
Ana72154
06.11.2018

Kniha mě moc nezaujala, ale dočetla jsem jí. Překvapilo mě, jak to dopadlo s Cat, Julií a Annou. Už od začátku mi byl nesympatický Michael, což se postupně potvrzovalo v průběhu čtení.

Vanouska
13.12.2017

S snoubení minulosti a přítomnosti. Doporučuji

midlajs
01.02.2017

Ze začátku se mi kniha moc líbila, ale pak to spadlo do romance, kterou já zrovna nemusím. Takže se ten konec neskutečně táhl....ale jinak..oddychovka.

vlkove
15.07.2015

Piráti, deník a vyšívání
to všechno najdete v této knize. Velice zajímavě napsané.
Vše tu bylo napsáno bez okolků až mi z toho občas bylo úzko (scény z přepravy lodí)...
Hlavní postavy mi nijak zvlášť k srdci nepřirostly ale nijak protivné také nebyly. Občas mi vadilo příliš mnoho textu na stránkách ale to je věc názoru.
Prostředí je krásně až lákavě popsáno i když zrovna tyto oblasti (díky horku) nepatří mezi mé nejoblíbenější.
Obálka je krásná.
Knize dávám ★★★★ hvězdy už jen kvůli tomu originálnímu nápadu a knihu doporučuji.:)

DaPo
02.07.2014

Knížka je vcelku zajímavá.... trošku slabší začátek, některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé, konec nabral rychlý spád....

Vojslava
24.02.2013

V současnosti hodně oblíbená prolínačka minulosti a přítomnosti na bázi příbuzenství a nějakého předmětu... trochu rozvláčný začátek a hodně rychlý konec, koneckonců příběh Cat by vydal i za samostatnou knihu. Nicméně oceňuji, že oním předmětem nebyl ohraný a stokrát použitý amulet, medailon, prstýnek... ale knížka o ručních pracích - dává to příběhu přece jenom trochu jiný rozlet. :-) Příjemné počtení na zimní večery, doporučuji.