Desatero domácí ekologie

Nejde o vědecký text, ale spíše o osobní vyzkoušená doporučení a náměty pro ostatní. Tématem je ekologie a vše, co s ní souvisí.

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138933/desatero-domaci-ekologie-138933.jpg 510

Kniha Desatero domácí ekologie

Atisa
01.05.2019

Nemám, co bych knize vytkla. Člověk má vždy co zlepšovat, co se ekologického chování týče. Toto je ve zkratce nástin jak na to.

essterkaa
04.01.2019

Krátká příručka o tom, jak lze často jednoduše najít přírodní cestu jako řešení. Kniha mi dala velké množství námětů a mnohé z nich jsem si již během čtení vyzkoušela. Jsem moc ráda, že jsem se ke knize dostala, protože jinak bych se možná ani nedozvěděla, že např. deodorant lze nahradit kamencem, nebo že na úklid v domácnosti téměř vždy postačí soda a ocet.

whack
10.03.2015

Obal vyzerá ako z aktivistických brožúr 90-tych rokov (mám vydanie roku 2003), čo sa mi páči, ide o nezaujatú hodnotnú knižku plnú užitočných štatistík, faktov a hlavne rád, ako žiť šetrnejšie k prírode. Je rozdelená na 10 kapitol, kde sa rozoberajú najrôznejšie témy, od kompostovania na záhrade, či možnosti šetrenia vody doma, cez zdravú výživu a civilizačné choroby, až po problematiku pokusov na zvieratách (kapitola Sounáležitost s prírodou) a problematiku globalizácie. Faktická časť pracuje s údajmi z rokov 1990-2000, ale to nič neuberá na hodnote knihy, najmä keď taktická časť obsahuje rady a nápady, ktoré budú aplikovateľné vždy.

inikori
20.10.2013

Jasná, přehledná příručka, jak zachránit strom a nezabít bobra.