Desátá symfonie

Když věhlasný dirigent Ronald Thomas uvede na soukromém koncertu v rezidenci údajnou rekonstrukci první věty Beethovenovy mytické Desáté symfonie, je to pro svět vážné hudby převratná událost. Mladého muzikologa Daniela Paniaguu, který se koncertu zúčastní, však přepadnou při poslechu nádherné hudby pochybnosti, zda Thomas dokázal vytvořit tak dokonalou skladbu jen na základě několika skladatelových náčrtků. Co když originální partitura Desáté existuje a dostala se Thomasovi do rukou? Co když sám Beethoven, geniální bonnský rodák, zvítězil nad údajnou kletbou, podle níž každý skladatel zemře, pokud se mu podaří dokončit desátou symfonii? Poté co je Thomas krutě zavražděn, začíná nebezpečná hra. Daniel, který jako hudební znalec pomáhá při řešení případu, se střetává s celou řadou vlivných lidí, od podivínského milionáře až po Napoleonovy potomky - ti všichni jsou do případu nějakým způsobem zapleteni. A nikoho nenapadá, že odpověď na všechny otázky lze najít v Beethovenově bouřlivém milostném životě, v němž se znenadání objevuje zapovězená, do té doby utajená láska Podaří se Danielovi rozšifrovat fragment záhadné partitury, vytetovaný na hlavě oběti, přispět k odhalení vraha a získat Svatý grál" vážné hudby - neznámou Beethovenovu symfonii?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47407/big_desata-symfonie-uqv-47407.jpg 3.736
Literatura světová, Romány, Hudba

Vydáno: , Knižní klub

La Décima sinfonia, 2008

Kniha Desátá symfonie

Jordanka9
02.09.2021

Kniha mě zaujala, zejména její hudební linie, je znát, že autor je hudební vědec. Inspirovala mě k tomu, abych si poslechla po delší době některé Beethovenovy symfonie. Detektivní zápletka je originální , děj byl napínavý. Nejvíce mě zaujaly hlavolamy s použitim notových záznamů známých pasáží hudebníkova díla.

verense
28.03.2019

Není to špatné, ale musela jsem si celou dobu připomínat, že jde o autorovu prvotinu, tak ať přimhouřím své kritické detektivkymilující oko. Navíc překlad taky nepatří mezi ty zářné, a tak tu máme dílo sice se zajímavou zápletkou, leč z řemeslného hlediska zcela průměrné.

ber-tram
20.11.2015

Opravdu spíše hudební vědec nežli detektivkář je tento spisovatel, to mu nelze upřít. Po kompoziční badatelské stránce jeho styl skoro zvoní, div nevzbuzuje touhu zajímat se více o Beethovena a múzy obecně, jenomže lidská zápletka, jaksi doprovodná a kolemjdoucí, na závěr poněkud zaskřípe. Obzvláště finální rozuzlující kapitoly totiž jakoby autor smolil na koleně v předsíni nakladatelství, jsa asi tlačen urgentním termínem odevzdání rukopisu. 36/15

jarin58
25.10.2015

Ač nerozumím vážné hudbě,ani ji ji neposlouchám tak tato kniha mne nadchla.

katerina7788
12.09.2015

Kniha se mi moc líbila. Obyčejně detektivky nečtu, ale tato mi jakožto hudebníkovi nedala. Co jsem navíc ocenila je fakt, že je to kniha španělského spisovatele a děj se odehrává ve Španělsku- miluji Španělsko. Takže už jen proto pro mne *****
Děj se mi také líbil, dobře a rychle se to četlo a člověk se v tom vyznal.

verulaj
26.02.2014

Kniha mě během čtení velice bavila a to z několika důvodů. Líbilo se mi zasazení románu do světa vážné hudby, v knize bylo dost zajímavých informací jak o skladatelých, tak jejich některých dílech. Velice oceňuji nepředvídanost děje a žádné přehrané a jako pěst na oko působící scény.
Desátá symfonie pro mě byla daleko podařenější, čistčí, ale zároveň propracovanější než Ďáblovy housle.

bbara155
26.06.2013

Docela dobrý akční thriller.