Desať vecí, ktoré by každé dieťa s autizmom chcelo, aby ste vedeli

Desať vecí, ktoré by každé dieťa s autizmom chcelo, aby ste vedeli https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275725/mid_desat-veci-ktore-by-kazde-dieta-s-a-5ka-275725.gif 4 6 2

Nadčasová publikácia Ellen Notbohm prekypuje pochopením, súcitom a sviežim humorom. Opisuje desať charakteristík, ktoré pomáhajú objasniť – nie definovať – deti s autizmom. Toto rozšírené a aktualizované vydanie prináša širšie zamyslenie a obsiahlejšiu diskusiu týkajúcu sa komunikácie, sociálnej spôsobilosti a kľúčovej úlohy, ktorú pri vedení dieťaťa s autizmom k zmysluplnému, sebestačnému a produktívnemu životu zohráva postoj dospelého. V úplne novej časti skúma desať ďalších základných „vecí“, nútiacich k zamysleniu, spájajúcich sa s mladými ľuďmi počas ich prechodu do dospelosti a zasvätený dodatok ponúka vyše 70 otázok, vhodných na skupinovú diskusiu alebo sebareflexiu. Desať vecí, nestarnúci bestseller pojednávajúci o autizme, umožňuje čitateľovi hlbšie pochopiť potreby i potenciál každého dieťaťa s autizmom.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Európa

Ten things every child with autism wishes you knew , 2005

Alaglesia
10.02.2024 2 z 5

Jako maminka syna s PAS si občas něco o této problematice přečtu. Nejsem typ, co by problematiku PAS studoval a vyhledával si nové a nové informace. Myslím, že žít s někým, kdo má PAS je samo o sobě velmi náročné, nemám potřebu si "nakládat" ještě čtením o tom. Po literatuře na toto téma sáhnu, když si položím otázku, zda je ještě něco, co bych mohla pro syna ještě udělat. V této knize jsem odpověď nenašla. Informace v ní jsou velmi obecné, takový stručný přehled, od všeho něco. Kniha mi nic nového nepřinesla, ale myslím, že skvěle poslouží jako základní přehled pro lidi, kteří se o problematiku PAS zajímají.

hu_87
17.09.2021 4 z 5

Složení knížky je prosté. 10 kapitol, např. od senzorické přecitlivělosti, po sociální neohrabanost, která se týká do určité míry prakticky každého autisty. Není to příliš odborné, knížku využijí spíš rodiče nebo známí lidi s PAS. 4 hvězdy dávám hlavně proto, že nechci knížce kazit hodnocení, jinak spíš takový průměr. Knížka není špatná, ale že by to byl bestseller, to taky jakože spíš ne.

autismus psychologie pedagogika

Autorovy knížky

Ellen Notbohm
americká
2014  87%Desať vecí, ktoré by každé dieťa s autizmom chcelo, aby ste vedeli

Kniha Desať vecí, ktoré by každé dieťa s autizmom chcelo, aby ste vedeli je v