Denník Bridget Jonesovej

Bridget Jonesová je celkom obyčajná mladá žena, ktorá má jeden veľký problém - prekročila tridsiatku a ešte vždy je slobodná. Navyše fajči, pije ako dúha a svojimi bezočivými výrokmi vyráža každému dych. Každý deň sa úzkostlivo váži, zapisuje si prírastky na váhe, podrobne sa skúma v zrkadle a hľadá nové vrásky - jednoducho sa duševne mučí, lebo je presvedčená, že ju nikto nechce iba preto, že je tučná. Zo všetkých strán počúva dobre mienené rady. že ak si žena do tridsiatky nenájde partnera, zostane na ocot, a že slobodné ženy majú s pribúdajúcimi rokmi sklon poddávať sa zúfalstvu. Vydaté priateľky Bridget ubezpečujú, že vždy je lepšie byť osamelá ako vydatá za sexuálne neuspokojeného sukničkára. Bridgetinej matke a všetkým známym leží na srdci Bridgetina budúcnosť a dohadzujú jej Marka Darcyho. Keď sa s ním stretne na novoročnom večierku, pri pohľade na jeho krikľavý pulóver a ponožky s čmeliakmi ju prejde všetka chuť nadviazať s ním bližší vzťah. Zato sa postupne zbližuje so svojim šéfom Danielom, a nakoniec s nim skončí v posteli. Ako to všetko dopadne a či si Bridget nájde toho pravého, to sa dozviete z tohto svetového bestselleru, ktorý dosiahol veľký úspech aj vo filmovej podobe v hlavných úlohách s Renée Zellwegerovou a Hughom Grantom....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/197018/dennik-bridget-jonesovej-197018.jpg 3.81142

Bridget Jones (1.)

Vydáno:, Ikar (SK)

Briget Jone´s Diary (1995)

Kniha Denník Bridget Jonesovej

janesy

Z filmu jsem kdysi byla docela nadšená a tak jsem si pustila audioknihu...zklamání obrovské, jeden blábol za druhým, začátek každé kapitoly-dne o tom, co vypila, vykouřila a kolik váží mne silně vytáčelo, takže jsem tuhle fázi nakonec přeskakovala...další díly si asi nechám ujít :(
Také mi vůbec nesedl přednes Martiny Hudečkové, která knihu čte.

SelenaGomez

Oddychovka ☺️ Kdo rád film, knihu si jistě oblíbí.

šneki

Průměrná oddechovka, bohužel v tomot případě se mi více zalíbil film. 2.5*

Yorika

Při četbě této knihy do sebe liji litry vína a přejídám se čokoládou.
Večer usínám s kocourem v náručí.
Chodím na svatby svých přátel a rozplývám se nad fotkami z ultrazvuku.
Jen o tom nepíšu knihu.Protože by to jistě byl stejný blábol, jako ta, kterou právě držím v ruce.

palka452

Pro mě tato kniha není moc vtipná asi rozdíl v mentalitě nevím

Skalara
31.12.2018odpad!

To je prostě odpad :D Na každé straně je kolik vychlastala vína, vykouřila cigaret a zhubla či nezhubla. Tedy kolik váží. Film se mi strašně líbí ale knihy jsou odpad :D Dostala jsem celou sérii a nedočetla jsem ani tu první knihu :D

DuchDoby
15.12.2018

Byť jsem muž, tudíž pro tuto knihu naprosto necílená osoba, jsem z té knihy nadšený. Jedná se o humorně napsaný románek. Lehce feministický nadhled z této knihy dělají zábavné, lehké čtení.
Dámy, tohle se vám prostě bude líbit.
Pánové, neohrnujte na tím nos, naopak, pronikněte do myšlení žen, které je nám tak často ma míle vzdálené.

Alex_Jura
02.12.2018

Solidní oddychovka. Četla jsem ji dávno předtím, než jsem viděla film, což obecně je vždycky asi ta lepší varianta. V celé řadě scén se člověk více méně pozná. Vtipné bez nutnosti šroubovat tu vtipnost nad hranici únosnosti. Rozhodně stálice knihovny, vždycky mi zlepší náladu.