Denník Anny Frankovej

Denník Anny Frankovej https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31728/mid_dennik-anny-frankovej-Zik-31728.jpg 4 3326 553

Denník Anny Frankovej patrí k najtrvácnejším dokumentom dvadsiateho storočia. Prvého vydania sa dočkal roku 1947 a odvtedy ho milujú aj obdivujú milióny čitateľov na celom svete. Denník je považovaný za pomník nezničiteľnej povahe ľudského ducha a bol preložený do vyše päťdesiatich piatich jazykov. Trinásťročná Anna v ňom zachytáva obdobie, keď sa s rodinou dva roky schovávala pred hrôzami nacistickej okupácie v zadnej časti jednej amsterdamskej budovy. Kniha je určená malým i veľkým a oživuje mladú ženu, ktorá zažila najstrašnejšie hrôzy, aké videl moderný svet – a ktorá napriek svojmu osudu ostala neuveriteľne ľudská.... celý text

Literatura světová , Biografie a memoáry , Historie

Vydáno: , Ikar (SK)

Het Achterhuis / Anne Frank Tagebuch , 1947

Doemit
09.11.2016 4 z 5

Příběh jsem si hned zamilovala. Viděla jsem spoustu dokumentů a Anny život mě velice zajímá. Mým snem je se podívat do Domu Anny F. do Amstru :)

DasaN
01.11.2016 5 z 5

Zajímavá kniha, je zde patrný vývoj postavy, kde na začátku deníku je Anne vlastně ještě dítě.Během pobytu v úkrytu se z Anne stává žena a postupně si začíná uvědomovat co se v jejím okolí skutečně děje.

antonin0999
30.10.2016 3 z 5

Tato kniha budiž smutným odkazem na spousty zmařených životů za války. Deník je plný zápisků sebevědomé dospívající dívky, která prochází strastmi osobními i válečnými (o válce jako takové se příliš nedozvíme, ono z její situace se toho také příliš více popsat nedalo). Nejedná se o literární veledílo, nenabídne čtenáři strhující četbu. Pouze lítost. Přesto si myslím, že alespoň zběžná znalost těchto zápisků patří k základnímu vzdělání.

Eleanor-ka
27.10.2016 5 z 5

Jedna z těch miliónů knih, která vám skutečně něco dá. Během čtení vás pokaždé uhodí facka pokory, která vás donutí se zamyslet nad tím, jaké štěstí skutečně máme a že všechny problémy, kterým dáváme až příliš velkou váhu, jsou jen pouhými malichernostmi, co se vždy dají vyřešit. Anně se přece jenom splnil sen. Její jméno nepadlo a ani nepadne v zapomnění.

michalmatousek
26.10.2016 4 z 5

Cituji: "Ale, a to je velká otázka, budu schopna napsat jednou něco velkého, stane se ze mne někdy novinářka nebo spisovatelka? Doufám, tolik v to doufám!"

Unikátní dílo, které chytne za srdce.

bakjo95
26.10.2016 4 z 5

Famózní!
Oceňuji důkladné popsání ,,skrýše“ a také všech důležitých osob, ovšem po pár stránkách začala přicházet nuda v podobě každodenních stereotypních záležitostí, které jsem ovšem překousl a dostal jsem neocenitelnou odměnu a tím byla inteligence každé věty a myšlenky, kterou mladá, ale neskutečně chytrá Anna napsala. Nejhrdinštější na tom všem bylo, že i přes situaci, ve které se celá rodina nacházela, se držela optimistických myšlenek a v určitých částek knížky dokonce věřila, že válka skončí do konce října 44´. Smutný, pravdivý a legendární příběh. 85% - Doporučuji!

PS: Čteno v angličtině, mnohem větší zážitek.

mia1990
19.10.2016 4 z 5

K tomu není co dodat. Knihu by si měl přečíst úplně každý i nečtenář, nutí to lidi k zamyšlení nad vlastními hodnotami.

TallulahDragon
03.10.2016 2 z 5

Této knížce jsem se až doposud úspěšně vyhýbala. Avšak tahle povinná literatura mě přeci jen dostihla. Začátek byl zajímavý, ale po 150 stránkách Anniných úvah jsem se neuvěřitelně nudila. Dočetla jsem, i když s nemalým vypětím morálních sil.Tuhle knihu by měl číst jen ten, koho skutečně zajímá. Udělat z ní povinnou četbu je podle mě přešlap.

Záhadný
29.08.2016 5 z 5

Takové smutné čtení, zvlášť když si člověk uvědomí, že někteří "uprchlíci Annexu" zemřeli doslova pár dní před osvobozením koncentračních táborů. Během čtení jsem si několikrát pokládal otázku, jestli by se Anne splnil její sen, kdyby se jí podařilo přežít. Na svůj věk byla neuvěřitelně vyzrálá, což se odráží i na kvalitě deníku.

stopni
25.08.2016 4 z 5

Skvěle napsaná výpověď mladé dívky, která se v průběhu knihy mění na vyzrálou osobnost.... :-) Válečné útrapy bere s co největším nadhledem to jde a citlivě popisu změny ve vztazích mezi ukrývanými... Kdyby Anne nebyla zatčena, stala by se z ní jistě skvělá spisovatelka, která by rozhodně měla co světu nabídnout..... Vřele doporučuji všem.... :-)

adelinka
03.08.2016 5 z 5

Kniha ma dosť zobrala, ak sa človek dokáže vcítiť do situácie, ktorú musela prežívať Anna. Denník opisuje dni, ktoré strávila ukrytá s rodičmi, sestrou a ďalšími známymi v období vojny. Je úplne samozrejmé ako vnímala ovzdušie, ktoré tam panovalo, a stým aj súvisiaci postoj k matke. Viem alebo neviem si predstaviť ten strach, ktorý museli prežívať nie denno denne, ale každú hodinu. A hlavne obdivujem aj odvahu ľudí, ktorí sa rozhodli pomáhať. Je krásne, ako prežívala prvé momenty zblíženia sa s chlapcom.....škoda, že to nemala možnosť prežiť naplno.....Následne som si prečítala aj knihu od spolužiaka Anny - Boli sme spolužiaci Anny Frankovej - myslím, že stojí si aj túto knihu prečítať....

Edona
14.07.2016 5 z 5

Nechápu, jak někdo může napsat komentář, že se jedná JEN O DENÍK DOSPÍVAJÍCÍHO DÍTĚTE! Na něco takového nemůžu ani pomyslet, jen z úcty, co si Anne za svůj krátký život prožila. Při čtení mě mrazilo, uvědomovala jsem si všechny hrůzy války daleko palčivěji, ta autenticita je neskutečná. S Anne jsem při čtení sympatizovala, její distance od zbytku rodiny.. jako bych se před pár lety viděla. Její nadání, sny, tužby, myšlenky na budoucnost... Skutečně mě to zasáhlo. Určitě si deník přečtěte, je obdivuhodný.

rosemari
11.05.2016 3 z 5

Keď mi ju odporučili tak som si myslela juchuu toto musi byt niečo pre mňa.(obsah knihy som si vopred nepreštudovala takže som išla po 1x do neznáma).Už od strednej mám rada knihy o 2.sv.vojny.Denník Anny Frankovej je,ale o úplne niečom inom ako som sa nazdávala čakala som historické fakty potvrdené osobou žijúcou počas Hitler vlády, ale bolo to skôr o pocitoch 13 ročného dievčaťa.Netvrdim, že kniha(dennik)je zlá je vynikajúca (myslim, tym, že je napisana dievčatom v puberte).Najviac ma mrzel koniec lebo spisovateľka by z nej bola úzašná.Keď bude syn v jej veku túto knihu mu dám určite prečítať pre mladých povinne čítanie by som dala.

Pozrela som film vrelo odporúčam veľmi dobré spracovanie knihu som čitala z roku 1960

beluca
27.04.2016 5 z 5

Četla jsem ji již v dětství a bylo to pro mně velmi silný zážitek. Rozhodně doporučuji!

irling
07.04.2016 2 z 5

Pro mě značné zklamání a přetrvávající dojem,že knížka je přinejmenším přeceňovaná.Při četbě "upraveného" deníku jsem se postupně chtě nechtě ztotožňovala se zbytkem osazenstva,který měl evidentně problém s dlouhodobým soužitím s pubertální Anne.Téměř v celé knize se Anne věnuje jen pomluvám ostatních, včetně obou rodičů. Šla mi tím, s prominutím, velmi na nervy. (Po přečtení tohoto dílka přehodnocuji knihu Steva Sem-Sandberga "Chudí v Lodži" , kde autor čerpá z nalezených dokumentů a kroniky polského getha, což byl pro mě daleko intenzivnější zážitek. Tam, v sirotčinci gheta, děti kupodivu žádná antidepresiva jako Anne nedostávaly :-(( ).

veriszv
22.03.2016 5 z 5

Tento příběh je opravdu hodně silný. Nejvíc mě fascinovalo to, jak Anne, ačkoliv byla tak mladá, přemýšlela a dívala se na svět, i když jí v něm nebylo umožněno naplněno žít.

Anna 13
11.03.2016 5 z 5

Dá se toto dílo z pera čtrnáctileté židovské dívky vůbec popsat?

Anna Franková si do mého srdce vplula hladce a jednoduše. Patří tam, jelikož její srdce je tomu mému velmi podobné, nad tím jsem žasla.

Celou recenzi na Annin život a její nesmrtelné dílo, které ovlivňuje celý svět, si přečtěte zde: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1603/denik-anne-frankova.

Na tuto bytost se nedá zapomenout a všem tuto knihu (vydržte trochu roztahaný a nudnější začátek) doporučuji!!!

papajapa
03.03.2016 2 z 5

Z této knihy jsem na rozpacích. Čekala jsem o ní více informací ohledně války a života v ukrývání. Na můj vkus si "žili" celkem pohodlně. V první půlce knihy je znát, že je psaná dítětem, pak se láme jak Anne dospívá. Nejvíce se mi líbila části o sbližování s Peterem.

Xena011
27.02.2016 5 z 5

Pěkný a smutný příběh mladé dívky žijící v době druhé světové války, která se chtěla stát spisovatelkou. Její dílo patří mezi ty nejznámějsí na světě.

rarášek
26.02.2016 5 z 5

Po téhle knize jsem sáhla ze zvědavosti na základce. Velmi silný příběh židovské dívky, která se se svojí rodinou a pár dalšími lidmi musela skrývat v malém prostoru. Popisuje tam strach z objevení, neshody a spory, lásku, ale hlavně zobrazuje její naději v konec války a svůj život po ní. Právě na tohle jsem myslela a rozbrečelo mě uvědomění, že se konce války nedočkala a nemohla si splnit své sny. Ale díky Annině otci, který se rozhodl deník vydat, jsme se o ní a tomu co prožívala a co museli v tom malém prostoru zažívat, mohli dozvědět a jsem mu za to vděčná. Velmi silný příběh, který, stejně jako jiné příběhy z té strašné doby, nesmí být zapomenut. :)