Tajný deník Adriana Molea

Tajný deník Adriana Molea https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72199/bmid_tajny-denik-adriana-molea-TD5-72199.jpg 4 906 160

Deníky Adriana Molea série

První z oblíbené série deníků Adriana Molea zastihuje hlavního hrdinu ve věku třinácti a půl roku. Je to pro něj nelehká doba, puberta s ním cloumá, svět je plný hlupáků a zabedněnců, kteří pro jeho umělecké vzlety nemají špetku pochopení. On je však pevně rozhodnutý statečně nést těžký úděl intelektuála. A jako by neměl dost starostí sám se sebou, doma vrcholí rodinná krize, matka odchází a Adrian zůstává s otcem, nepraktickým smolařem, navíc právě propuštěným z práce. A do toho všeho se ještě Adrian smrtelně vážně zamiluje do Pandory. Uprostřed osobních trablů a zmatků však hrdina dokáže svérázným klukovským pohledem sledovat a s neodolatelným anglickým humorem komentovat vážné i nevážné problémy, které hýbou britskou společností.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Mladá fronta

Secret diary of Adrian Mole aged 13 3/4 , 1982

Harry_
06.11.2016 5 z 5

Když to čtete ve správném věku, je to za 5*. S věkem budou hvězdičky klesat. Nevím, zda po těch 33 letech od vzniku knihy už nebude řada odkazů pro dnešní děti cizí. Navíc vyšly od té doby různé napodobeniny (např. http://www.databazeknih.cz/knihy/denik-maleho-poseroutky-denik-maleho-poseroutky-47817), ale ty jsem už nečetl.

sasena
09.08.2016 5 z 5

Když jsem začala knížku číst, válela jsem se smíchy hned na začátku - "zástěru matka ještě neměla na sobě, příště jí koupím pěnu do koupele / nebo šampon/". A pokračovalo to tak pořád, třeba Pes má průšvih! mě dokáže zas a znovu rozesmát. Knížka je skvělá, tento humor miluju. Myslím, že na tom má obrovský podíl i překlad, protože třeba už jen jiný slovosled by mohl působit ne tak vtipně. A přečetla jsem vlastně vše, co u nás od Sue Townsendové vyšlo. Škoda, že už toho víc nenapíše. A co se toho věku týká, u mě s věkem hvězdiček neubývá. :-)

fruitbueno
10.06.2016 5 z 5

Udělit Adrianu Moleovi plný počet bodů - to už je můj osud! Vynikající zábavné čtení, které nemá jediné hluché místo.

Michal1999
29.05.2016 5 z 5

S Adrianem Molem jsem strávil hezký kousek života. Moc pěkná odpočinková knížka s hezkým britským humorem.

Netopyr07
04.03.2016 5 z 5

Nejradši mám asi pasáž, kde je Bert Baxter a Šavle.. jak Šavle "spokojeně cosi žvýkal v boudě" :-D

Geatas
11.02.2016 5 z 5

srdeční záležitost, tím to vše začalo:-)

decemlineata
14.01.2016 5 z 5

Knihu jsem dostala ani nevím od koho.
Pořád jsem ji odkládala,ale po přečtení se k ní vracím opakovaně.
Doporučuji,je to vtipné, a lehké

barborakrejcova
15.11.2015 3 z 5

Knihu jsem si přečetla vlastně jen kvůli škole. Musím ale říct, že jsem se docela i zasmála

Alcea
15.10.2015 5 z 5

Knihu jsem dostala ve věku 13 a 3/4 :) za jakousi matematickou olympiádu. Chci se stát slavným spisovatelem, pes Šavle, had Lucas, červené ponožky, Pandora-skříňka, nezapomenutelný školní výlet (pneumatiky hoří), "když je v klidu, nemá ani cenu ho měřit" .... To už je můj osud!
Čteno v odstupech vždy po několika letech, pokaždé to bylo jiné: A. jsem chápala, připadal mi neskutečně protivný, litovala jeho otce, fandila jeho matce.. ale vždycky to byla velká zábava.

farbi
26.07.2015 3 z 5

Prekvapilo ma, že denník je taký krátky, ale za tú dobu celkom pobavil. Pre mňa vhodný na rýchle zahnanie nudy, keď chcem mrhať časom, ale nijak prevratne zábavný mi neprišiel. Určite sú ľudia, ktorí majú na túto knižku oveľa lepšie uspôsobené chuťové bunky :)

iluliacross
30.05.2015 5 z 5

Adriana jsem četla kdysi, bylo mi kolem 13 let. Teď jsem se k této knížce vrátila jako o něco starší holka a koukala se na toho ťunťu puberťáka úplně jinak. Myslím, že jsem se i daleko víc nasmála. Nejlepší je scéna, kdy mainka opravuje s panem Lucasem kotel v kumbále. Hrozně roztomilé. Četla jsem v Angličtině a dá se přečíst celkem lehce. Doporučuji jako oddychovku na prázdniny, nebo jako knížku pro pobavení :-)

Koňadra
22.02.2015 4 z 5

Veľmi príjemná knižka, na rozdiel od mnohých kníh písaných denníkovou formou, jazyk, postrehy a závery mladého Adriana sú celkom uveriteľné. Je to vtipné, milé a skutočne oddychové. Na druhej strane sem tam možno trošku nedomyslené, sem tam mi prišiel Adrian viac nasprostastý, ako by sa dalo pri jeho komentároch uveriť. Ale nádherná oddychovka. Ďalšie nadväzujúce knižky už nedosahovali kvalitu prvej.

Aleix
27.11.2014 2 z 5

Pro mě jakožto velkýho fandy Nicka Twispa od (C.D. Payne) mi to příjde jako slabej odvar. Kdo ví možná bych měl názor jinej, kdybych ty knihy četl v opačným sledu ,ale s Mládí v Hajzlu se to srovnávat moc nedá, ikdyž literárně je to stejný žánr.

Eluška
16.09.2014

To už je můj osud!

Patapuf
10.09.2014 4 z 5

Není to něco u čeho se smíchy válíte po zemi, ale přeci jenom je to pohodové, oddechové čtení a občas se od srdce zasmějete...

Lole
03.09.2014 5 z 5

Příběh o chlapci, který své problémi vidím ve své nadbytečném intelekut aniž by ho napadlo, že se vlasžně svým způsobem chová spíš jako moula. A tím jaký jako to moula baví celou dobu, do toho se ukazují rodiné problémi, klasické spory mezi rodiči, první láska a zklamení a utrapy spojená se snahou jí dosáhnout. Pro mne asi nejlepší část byl výlet do muzue v Londýně...

CaptNemo
01.08.2014 5 z 5

ABBA a tyčinky Mars ano, červené ponožky ne. Adrian je kámoš z dětství.

amysa
28.07.2014 4 z 5

Knížku jsem si přinesla z knihovny už v dubnu, na počest úmrtí Sue Townsendové, a pak nějak nebyla příležitost a ani ta správná chuť se začíst... Přiblížilo se datum vrácení a tak jsem se do ní, nakonec celkem i s chutí, pustila a docela mě pobavila. Ještě nevím, zda si přečtu i další díly, ale je pravda, že konec prvního dílu byl takový uspěchaný a jakoby nedotažený. Každopádně to špatná knížka rozhodně není a myslím si, že by mohla ke čtení nalákat i nečtenáře. A jestli je skutečně zařazena do povinné školní četby, není to, podle mého, žádný krok vedle a bude to rozhodně větší zábava než třeba Jirásek, kterého jsem musela číst já:-) Černý humor ocení i dospělák, některé pubertální postřehy třináctiletého kluka jsou opravdu zajímavé... Jeho hlavním a daleko důležitějším životním problémem je pupínek na bradě než aby se vyloženě trápil nevěrou a rozchodem rodičů... No a jeho básnické pokusy mě tedy moc neoslovily, ale pravdou je, že já jsem na tu poezii nikdy moc nebyla:-) Nakonec bych velmi ráda vyzdvihla ještě jednu Adrianovu pozitivní stránku - líbilo se mi a oceňuji, jak se ve svém věku moc hezky staral o stárnoucího a osamoceného Berta.

kirkous
04.06.2014 4 z 5

Tak jsem se zase pobavil. Neuvěřitelné, jak autorka - žena píše o dospívajícím chlapci, s jakým porozuměním. Umožnilo mi to se taky trochu naladit na věk, který mám dávno za sebou.

Emily_333
25.05.2014

ahojte neviete nahodou aký je to literárny druh ? alebo žáner ... Ďakujem ja to potrebujem vedieť lebo mam robit čitateľský denník a nikde som to nenašla :)