Tajný deník Adriana Molea

Tajný deník Adriana Molea https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439576/bmid_tajny-denik-adriana-molea-rnx-439576.jpg 4 906 160

Deníky Adriana Molea série

V deníkových zápiscích se odrážejí nejen Adrianovy domácí trampoty - doma vrcholí rodinná krize, matka od rodiny odchází a chlapec zůstává se svým nepraktickým otcem, ale i obecný stav anglické společnosti 80. let 20. století. Hrdina uprostřed osobních zmatků dokáže svérázným klukovským pohledem sledovat a s neodolatelným humorem komentovat vážné i nevážné problémy, které hýbají britskou společností. Knížka zaujme i pobaví právě tímto originálním pohledem rošťáka a snílka na lidi, události i okolní svět.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , Mladá fronta

Secret diary of Adrian Mole aged 13 3/4 , 1982

cibulka 8
16.10.2021 2 z 5

Moje pubertální dítě je nadšené. Já už méně. Stálo mně spoustu přemáhání, abych to vůbec dočetla.

AraVulpecula
08.10.2021 odpad!

Musím říct, že netuším, co na knize lidé vidí. Bylo těžké se tím prokousat.

MiLiška
07.09.2021 5 z 5

Vtipná oddechovka... Ani nevím, pokolikáté jsem tuto knihu už četla. Teď ji mám konečně ve své knihovně, skvělý kup v Levných knihách.

Corso
03.08.2021 5 z 5

Pisal sa rok 1990, spoluziak na intrak dotiahol knihu Sue Townsendovej. (To vydanie z Tatranu) Spavali sme na poschodovych posteliach, a on sa stale chlamal na hornej palande. Stale sa chichotal. Aj som sa cudoval, pretoze ako studaci sme kniham velmi neublizili, najskor len nieco z povinnej literatury, a niektori ani to. Reku pozicaj mi to, vravim mu. A tak sa zrodila moja laska k Adrianovi Moleovi. Dennikovy styl mam rad. Vodsejpa to, letite knihou ako o zavod. V tej dobe bol Adrian skoro nas vrstovnik. A jeho problemy boli tak trosku aj nase, hlavne co sa tykalo onanie, a vyrazok na cele :)
Celu seriu mam rad dodnes sa k nej raz za cas vraciam, pretoze od prveho az po posledny dennik s Adrianom prezijete kus jeho zivota ...aj po dospelost. Milujem ale hlavne tuto prvu knihu. Skvela oddychovka. Neskor som este objavil Nicka Twispa, tiez je to paradicka. Obe serie sa inak vyznacuju trosku klesajucou kvalitou. Ale vzdy je to nadstandard zabavy a humoru. (Jo...a nastavuje to zrcadlo. Kapitalistickemu skorumpovanemu malomestiackeho britskemu zivotu a skolskemu, a socialnemu a inym systemom :)

Sharona73
02.08.2021 5 z 5

Na tehle knize (v originale) jsem se naucila anglicky.

Peter73
30.07.2021 4 z 5

Taký letný úlet k vode. Kniha je vtipná, autorka robí dobré meno anglickému humoru, berie si na paškál konzervatívne Anglicke, jeho školstvo a pomery na britskom ostrove. Humor poteší aj starších, kniha nie je určená len pre adolescentov, aj keď je o nich.

Štěpinambura
18.07.2021 5 z 5

Moje nejmilejší knížka! Vše je pravdivé a není to tak hrozně pohádkové jako v jiných knížkách. Upřímné. Super!

Pavčule
25.05.2021 4 z 5

Líbilo se mi .

Kuxka
12.04.2021 4 z 5

Celkem hezké lehké čtení. Místy smutné, když šlo o jeho rodiče, ale zároveň i vtipné.

pedroK
27.03.2021 4 z 5

Ale jo, taková veselá jednohubka. Takový lehčí odvar Nicka Twispa.

RMarkéta
26.03.2021 5 z 5

To jsem se ale nasmála. Kniha pro všechny generace a to nejen pro ty mladší ročníky, i když jde o příběh o čtrnáctiletém puberťákovi. Autorka se naprosto dokonale trefila do klukovského pohledu na věc. Až mě to překvapilo. Někdo to prostě dokáže. Mimo vypořádání se s klukovskými problémy se něco dozvíme o životě v Británii.

růžestolistá
07.02.2021 5 z 5

Další z knížek, od které se těžko můžete odtrhnout - najdete v ní vtip, nadhled, pocity 14letého kluka, který prožívá rozchod rodičů, první lásku a zároveň o sobě zjistí, že je asi intelektuál. A s tím žijte! Jak praví Adrian: "To už je můj osud!"

Jirok
01.02.2021 5 z 5

Skvělý milý humor

april4
12.01.2021 4 z 5

Deník psaný pohledem náctiletého kluka, který zaručeně pobaví i dospěláky.

Petras99
31.12.2020 4 z 5

Kdysi dávno jsem ji četla v pubertě, nezapomenutelných situací je v ní dost- "rolničky na zdi stále prosvítají". Nedávno jsem se k ní vrátila jako matka pubertálních synů. A stále mi přijde vtipná ;-)

Luciefever
27.12.2020 3 z 5

Ať mi nikdo nevykládá, že jsou britové suchaři. Jejich humor v naškrobeném těsném límečku mě nesmírně baví. Možná proto je někdy lehce kousavý. Mrs. Townsend vymyslela Adrianovi vskutku úsměvný charakter:)

Simona99
12.11.2020 5 z 5

Vtipná, rychle čtivá, pravdivá knížka. Pro malé i velké :-) moc doporučuji!

palka452
06.11.2020 5 z 5

Geniální

Maria404
30.10.2020 5 z 5

Vtipné čtení, ke kterému se budete pořád vracet.

managalante
30.07.2020 5 z 5

Velice vtipné a zábavné čtení. Teď si snad budu uvědomovat, že pokud se mi něco stane, tak budu vědět, že to už je prostě můj osud... :D