Tajný deník Adriana Molea

Tajný deník Adriana Molea https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3263/mid_tajny-denik-adriana-molea-36M-3263.png 4 906 160

Deníky Adriana Molea série

První z oblíbené série deníků Adriana Molea zastihuje hlavního hrdinu ve věku třinácti a půl roku. Je to pro něj nelehká doba, puberta s ním cloumá, svět je plný hlupáků a zabedněnců, kteří pro jeho umělecké vzlety nemají špetku pochopení. On je však pevně rozhodnutý statečně nést těžký úděl intelektuála. A jako by neměl dost starostí sám se sebou, doma vrcholí rodinná krize, matka odchází a Adrian zůstává s otcem, nepraktickým smolařem, navíc právě propuštěným z práce. A do toho všeho se ještě Adrian smrtelně vážně zamiluje do Pandory. Uprostřed osobních trablů a zmatků však hrdina dokáže svérázným klukovským pohledem sledovat a s neodolatelným anglickým humorem komentovat vážné i nevážné problémy, které hýbou britskou společností.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , Mladá fronta

Secret diary of Adrian Mole aged 13 3/4 , 1982

Jana283
09.10.2017 4 z 5

Přečetla jsem, poslechla jsem CD s Vojtou Kotkem, shlédla představení se sourozenci Novákovými (už je to dávno) a mohu tedy třikrát říci Ano! Ano! Ano!

Terry11
01.08.2017 5 z 5

Byť holka, knihu jsem jako malá četla asi třikrát. A třískala se smíchy. Mít ji doma, určitě bych ji po letech znova aspoň prolistovala.

slecnapeta
15.07.2017 5 z 5

Já jsem se při čtení královsky bavila, odpočinková knížka na 2 dny.

Anasa
13.07.2017 4 z 5

Celá léta narážím na ukázky z Tajného deníku A. M. a vždy se bavím. Při četbě celé knihy jsem se však ujistila v tom, že deníkové záznamy pro mne nejsou to pravé ořechové, stejně jako tento způsob humoru ve velké dávce. Kniha je to fajn, ale pro mne by asi bylo nejlepší dát si na ni rok - prostě vždy jen nahlédnout a přečíst si kousek.

VendyBW
21.06.2017 5 z 5

Super, humorné, pohodové. Doporučuji.

veruskaveve
09.06.2017

Celkem dobré čtení, ale Mládí v hajzlu pro mě bylo vtipnější. A to mám britský humor raději.

Margie94
07.04.2017 3 z 5

Lehké čtení, ačkoliv v porovnání s Mládí v hajzlu méně vtipné. V tomto ohledu tedy mírné zklamání.

happy-smile
30.03.2017 5 z 5

Měla jsem toto k dispozici jako příšernou eknihu, kde byla nějaká chyba minimálně na každém třetím řádku, často člověk musel vyloženě luštit, co tím chtěl básník říct. Normálně bych se na to rychle vykašlala, ale tady se to nestalo. Deník mě opravdu chytl a tuze jsem se u toho zasmála, takže i to nedobrovolné luštění křížovek jsem tomu mileráda odpustila a hned jsem začala shánět další díly.

Marian27
28.03.2017 5 z 5

Kniha môjho dospievania ktorá ma výrazne ovplivnila lebo vďaka nej som zistil že som intelektuál a umelec a začal som si tiež viesť denník v ktorom som zaznamenával zážitky a mapoval udalosti svojho bláznivého života.:) Samozrejme obyčajný človek ako pan (had) Lucas nepochopí všetky skryté narážky a myšlienky, to musí byť intelektuál ako Adrian alebo ja! Super sa to čítalo a aj keď som kedysi túto knižku čítal nespočetne krát, tak aj teraz som si v nej čo to našiel, zauvažoval a hlavne parádne sa nasmial. Odporúčam proti depresii. Ale opakujem len pravý intelektuál z nej bude mať naozajstný a nefalšovaný zážitok!!!

Majkrofon
13.03.2017 5 z 5

Jedna z mojich obľúbených z detstva :)

StihOMam
08.02.2017

Před dvaceti lety by asi cteni doporovazel smich. Ale to mi "Mladi v hajzlu" nebylo cizi. Ted muzu jen par jeste let doufat, ze ani jedna moje dcera nepotka takoveho "intelektualniho" blba a nebude chtit vztah "plnohodnotne" naplnit. Jen me zarazi, proc ma zena potrebu napsat takový denik. Zajimave?

makushenka
29.01.2017 5 z 5

Adrian mi zvedal náladu posledních pár dní. Jak mě bavilo číst o dospívajícím chlapci s úžasným básnickým střevem, který sázel vtípek za vtípkem, jako kdyby byl opravdu zrozený pro psaní televizních komedií. Ke knížce jsem přistupovala bez očekávání a dostala jsem víc, než co jsem si mohla přát. Kdyby mi bylo čtrnáct, určitě bych právě s takovým intelektuálem a rebelem jako jsi ty, Adriane, chtěla chodit. ♥ :))

Dáma s hrnstjm
08.01.2017 4 z 5

Drahý Adriane!
Se zájmem jsem si přečetla tvůj deník. Je politováníhodné, že takový mladistvý intelektuál, nadaný básník a dobrodinec, jako jsi ty, se musel potýkat se všemi těmi úskalími, která ti kladli do cesty tvá zhýralá matka, slabošský otec, prostoduchý pes i život sám. Je s podivem, že i v takové nepřízni osudu sis udržel zdravý rozum a s elegancí tobě vlastní jsi dokonce udržoval vážnou známost a věnoval se péči o své bližní. Tvůj deník je třeba zachovat budoucím generacím jako cenný pramen k dějinám mládežnické každodennosti. Dokonce mám pocit, že mezi řádky deníku jsi schoval poselství mnohem vážnějšího charakteru, které rozluští pouze jiní intelektuálové, budou-li však dostatečně schopni. Děkuji za tento nevšední zážitek.
V dokonalé úctě
Dáma s hranostajem

Jayak
06.01.2017 5 z 5

První knížka, kterou jsem od této autorky četla již před lety a hned od první stárnky jsem se jen smála a několikrát se k tomuto příběhu dospívajícího chlapce vrátila. První díl považuji za nejlepší, k dalším už jsem se nevracela.

PetraMishka
05.01.2017 4 z 5

Podobné jako Mládí v hajzlu, ale vtipnější. Velmi dobře se čte, jeho problémy jsou vtipné, některé reakce hrdiny jsou příjemně naivní. Poprvé jsem knihu četla po třicítce, škoda, že jsem ji neobjevila dřív.

Chytuš
04.01.2017 1 z 5

Vtipné? Ano, velmi, pro všechny, kteří se dokáží ztotožnit alespoň s jedním z následujících tvrzení:
a) Právě prožíváte ono těžké období zvané puberta
b) Milujete černý humor
c) Milujete britský humor
d) Milujete Pandoru
e) Všude samé pohromy a smůla. Je to už váš osud.
Pro ostatní na vlastní nebezpečí.
A co já a další deníky? Děkuji, již nebudu.

milan.krimsky
04.01.2017 5 z 5

PPamatuji se, když jsem osobně knihu četl poprvé tak se mi líbila; o chlapci, který prožívá svoji puberu naplno

Čičolina
11.11.2016 5 z 5

tak mě pobavil ve dvaceti, znovu po třicítce, když knihu dotáhl domů náš puboš a znovu před padesátkou, v těžké nemoci, donutila mě se smát a přečíst znovu všechny díly,první bezesporu nejlepší

igor6519
08.11.2016 4 z 5

Absolutne suhlasim s komentarom, ktory tu ma Harry_ - v spravnom veku je to urcite za 5*. Po 20 rokoch som sa ku knihe vratil znovu a davam nostalgicke 4*.

Aliii
08.11.2016 4 z 5

Chudáček Adrian Mole - je tak mladý a už má tak těžký život. Ještěže ho dokáže tak vtipně okomentovat a navzdory jeho osudu se mu (a s ním) určitě hodně zasmějete.