Tajný deník Adriana Molea

Tajný deník Adriana Molea https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3263/mid_tajny-denik-adriana-molea-36M-3263.png 4 906 160

Deníky Adriana Molea série

První z oblíbené série deníků Adriana Molea zastihuje hlavního hrdinu ve věku třinácti a půl roku. Je to pro něj nelehká doba, puberta s ním cloumá, svět je plný hlupáků a zabedněnců, kteří pro jeho umělecké vzlety nemají špetku pochopení. On je však pevně rozhodnutý statečně nést těžký úděl intelektuála. A jako by neměl dost starostí sám se sebou, doma vrcholí rodinná krize, matka odchází a Adrian zůstává s otcem, nepraktickým smolařem, navíc právě propuštěným z práce. A do toho všeho se ještě Adrian smrtelně vážně zamiluje do Pandory. Uprostřed osobních trablů a zmatků však hrdina dokáže svérázným klukovským pohledem sledovat a s neodolatelným anglickým humorem komentovat vážné i nevážné problémy, které hýbou britskou společností.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , Mladá fronta

Secret diary of Adrian Mole aged 13 3/4 , 1982

los
los
12.11.2018 1 z 5

nebavilo mne ani v pubertě

monikaKU
monikaKU
23.07.2018 5 z 5

Perfektne! Pred 15 rokmi som tuto knihu citala stale dokola a musim povedat, ze i teraz po tridsiatke je to stale vyborne!

intelektuálka
intelektuálka
30.06.2018 4 z 5

S touto knihou přikráčel náš 10 - letý junior, tak jsme se do ní ponořili...

A přiznám se, že mne humor 13 - letého Adriana velmi pobavil...

Ještě jsem nezapomněla na období, kdy jsem myslela, že vím všechno nejlíp a na kritický pohled dospívajícího na své rodiče.

Vůbec není špatné se občas vrátit do mládí.....

Šárkaxx
Šárkaxx
09.06.2018

Humor dobrý, ale v první polovině jsem se nemohla úplně oprostit od vážných témat, které Adrian řešil. Ve chvíli, kdy se to překlopilo na "happy-end" už jsem se pochichtávala až do konce. Jsem zvědavá na pokračování.

Sváťa3
Sváťa3
19.04.2018 3 z 5

Komu se knížka líbila, ať si určitě přečte Mládí v hajzlu. Je to o tom samém, ale Mládí v hajzlu má o hodně lepší grády:)

stastnyandel
stastnyandel
19.03.2018 4 z 5

I když už dávno nejsem puberťak, líbila se mi.

Ann98
Ann98
07.03.2018 4 z 5

Knihu jsem četla před 5 lety na základní škole jako povinnou četbu. Byla jsem naprosto fascinovaná životem Adriana Molea. Jedná se o odpočinkovou knihu, u které vím, že se k ní zase za 10 let vrátím. Věřím, že pro některé lidi to není zrovna jejich šálek kávy, někoho hold pobaví více, někoho méně. Za mě se jedná o jeden z nejlepších deníkových záznamů.

hanča34
hanča34
06.03.2018 3 z 5

Vtipné pro puberťáky určitě, oceňuji suchý anglický humor.

Nomia
Nomia
22.02.2018 3 z 5

Aneb je těžké býti dospívajícím intelektuálem. Puberťákům doporučuji povinně přečíst. Spousta vtipných hlášek a krasný suchý anglických humor.

Katka2382
Katka2382
06.02.2018 5 z 5

Tak tohle je jedna z mých srdcovek.Četla jsem ji jako malá holka a všechny Adrianovi deníky si občas zase ráda přelouskám.Je znát že britský humor má s tím naším českým mnoho společného.

Karhal
Karhal
12.01.2018 5 z 5

skvělou, zábavnou formou napsaná srandička, která by neměla chybět. pobaví vždy. pondělí, 1. 2. - Pes se poblil.

bruntal
bruntal
05.01.2018 5 z 5

Četl jsem v pubertě a byla to pecka.

kenvous
kenvous
01.01.2018 5 z 5

Knížku jsem našel náhodně při domácím úklidu. I když jsem už školní léta dávno ukončil, do knížky s puberťáckým Adrianem jsem nahlédnul... a zůstal jsem u ní se smíchem až do jejího konce. Super čtení.

Reacher
Reacher
25.12.2017 5 z 5

Miluji Adriana Molea, toho naivního hochštaplera, který si myslí, že dobude svět a Pandoru... Sue Townsend vytvořila jednu nejlepších humoristických sérií posledních let. Brilantní vhled do mysli puberťáka, s typicky anglickým humorem a jednoduchou dějovou linkou, kdy nejsme zahlcováni spoustou zbytečných postav. Velmi doporučuji.

meluzena
meluzena
29.11.2017 3 z 5

„Měli jsme indickou rýži s karí. Během oběda se k nám přišla podívat paní Singhová a bavila se s Bertem hindsky. Zdálo se, že jí naše karí připadá hrozně k smíchu, pořád na ně ukazovala a smála se. Někdy si říkám, že už jsem jediný člověk na světě, který se ještě umí chovat.“
...nebo:
„Babička Moleová mi přišla říct, že minulý týden v jejím kostele spiritualisté ohlásili, že přijde konec světa. Řekla, že měl nastat včera.
Bývala by přišla dřív, ale musela nejdřív vyprat záclony.“
...nebo:
„Pondělí, 25.ledna
Nemohl jsem hnout s úkolem z matematiky. Zavolal jsem na linku důvěry. Nějaký příjemný pán na druhém konci drátu mi řekl, že výsledek je devět osmin. Byl děsně milý.
Úterý, 26.ledna
Ten stupidní chlap mi řekl špatný výsledek! Bylo to jenom sedm pětin. Získal jsem jen šest z dvaceti možných bodů.“

Adrian Mole je trochu přitroublý bebíčkovský rádoby intelektuál.
Pokud se vám ty tři ukázky líbí, pusťte se do čtení. Pokud vám přijdou stupidní, asi raději sáhněte po jiné knize.
Za mě tak 3,5.

PetK
PetK
11.11.2017 3 z 5

Ach jo. Tak jsem se těšila a věřím, že je to fakt vtipná knížka. Ale bohužel to (pro mě) zabila audio verze, kterou jsem zvolila. Vojta Kotek to hrne tak strašně rychle, že jsem vůbec nestíhala vstřebat jednotlivé myšlenky, nemluvě o vtipných okamžicích. Dám si od toho pohov a pak si to zkusím přečíst.

potika
potika
08.11.2017 4 z 5

Ooo...moje puberťácká klasika...a spousta vtipů mi došla až jako dospělé, takže jsem se u ní pobavila dvakrát ... viz Není to hezký pohled, vidět dva staré lidi běhat po louce...

Sarah01
Sarah01
24.10.2017 4 z 5

Hledala jsem knihu do Čtenářské výzvy a napadla mě tato. Ačkoliv 16ti letý syn mě od ní dost odrazoval, zkusila jsem a nakonec jsem, přes počáteční uchechtávání, co je to za blbost, nelitovala :-)

Gabi13
Gabi13
17.10.2017 5 z 5

Tak dlouho jsem se u knížky nepobavila a neodpočinula. Kolikrát jsem se i poznávala :-), jak mi asi bylo ve 14ti letech? Moc pěkné, doporučuji.

elcapitano
elcapitano
16.10.2017 5 z 5

No jo, tak to je klasika. četl jsem to už podruhé, jako úplnou oddechovku a opět bavilo.