Strasti a útrapy Adriana Mola

Strasti a útrapy Adriana Mola https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52095/strasti-a-utrapy-adriana-mola-52095.jpg 4 288 29

Deníky Adriana Molea série

Druhá časť denníkových záznamov hrdinu svojského životného príbehu. Adrianov tajný denník je výnimočne vtipný a úprimný. V tejto časti okrem problémov s rodičmi do jeho osudu zasiahne narodenie ďalšieho súrodenca – sestry. Pripravujeme pokračovanie „strastiplného“ príbehu Adriana Mola.

Literatura světová , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá

The Growing Pains of Adrian Mole , 1984

janina66
janina66
01.11.2023 3 z 5

První díl o 13ti letém Adrianovi byl super. Tady je mu už 15let a má trochu jiné problémy.
Malinko slabší a méně humorné, než jednička.

Kája95
Kája95
05.01.2023 4 z 5

Kdo se rád směje ať si určitě přečte tuto knihu

Vidlička
Vidlička
02.01.2023 5 z 5

Adrian je už holt můj osud.

09.09.2022 5 z 5

Jsem nemocná, nemám doma žádnou novou knížku a po jaké sáhnu z těch svých - no né, zase po Adrianovi - to už je můj osud anebo sázím na jistotu (proticovidovou).

"Včera večer jsem v posteli přečetl celou kapitolu "Sex a rozmnožování". Když jsem se probudil, zjistil jsem, že se několik stovek milionů spermií dostalo ven. No, aspoň to zbývajícím milionům spermií umožní trochu se protáhnout."

"A Norsko!"

Pítrs85
Pítrs85
04.05.2022 3 z 5

V té knize je toho mnohem víc, než by se mohlo na první pohled zdát, navíc pokud člověk čte mezi řádky, pochopí, že spousta Adrianových myšlenek jsou názory samotné Sue Townsend (a to nejen v otázce ke vztahu k Iron Lady). O něco méně vtipné než nepřekonatelný první díl, ale i tak plné toho správného suchého britského humoru. Adrian je pako všech pak.

18.04.2022 5 z 5

Ještě že ji mám doma, svoji - čteno podruhé jako podpora při uzdravování a když selhaly jiné, vážné knihy. Adrian Mole je pako, ale pobaví :)

Dom95
Dom95
08.03.2022 5 z 5

Tajný deník je úžasný první díl, ale Hořké zrání mi přijde ještě o něco lepší. Pamatuji si, že i jako mladistvému se mi druhý díl líbil o něco více. Bydlet v Anglii, určitě bych zařadil do doporučené četbě k maturitě. Spousta vtipně podaných historických momentů.

Cajda
Cajda
31.08.2020 4 z 5

Dobrá blbina :o) Není třeba u toho nijak přemýšlet, s vyšším věkem bráno vtipně a s nadhledem. Půjčila jsem si z knihobudky na nádraží a zase ráda vrátila, čili poslala dál. Tohle by mi v knihovně zabíralo místo. Za přečtení jsem ale ráda :o)

Jaruš7
Jaruš7
20.07.2020 4 z 5

Hořké zrání - jak by ne, když se nic nedaří jak by mělo. Vše, co se šustne kolem osobnosti Adriana mění jeho stanovený cíl, být básníkem, spisovatelským intelektuálem.
Vlny rodinných vztahů jej pohltí, škola a žáci nedostatečně chápou jeho svéráznost, svou dobročinností je vtažen do služeb o přestárlé a jeho láska a školní zkoušky deptají jeho nervy.
Citace :" 21. června
Dnes ráno svolal ředitel školy S. celou školu do auly. Když celá škola stála ve vyrovnaných řadách, kývl na paní F. u piána, aby začala hrát "Aleluja!".
Pak řekl : "Dnešní den se zapíše do historie... Dnes , tři minuty před devátou, se narodil budoucí král Anglie." Všechny holky kromě Pandory (je pro republiku) spustily :"Óóóó! Lady Diana už to má za sebou!"
Pandora vykřikla :" Kolik nás to bude stát?" a pan S. ji vykázal z auly.
Chudák Pandora. .. byla rudá jako ruská vlajka.
Pandoru dali ve škole do izolace. Učí se v lavici před S. kanceláří. Nechal jsem ji na jejím háčku vzkaz :
Pandoro, píšu krátce, jen abych vyjádřil svůj obdiv k Tvému kurážnému vystoupení. Adriam Mole, Tvůj bývalý milenec
P.S. Moje matka čeká dítě.
24,června
Dneska dopoledne jsem o přestávce našel na svém háčku vzkaz :
Adriane,
nikdy jsme nebyli milenci, takže to bylo nepřesné a navíc urážlivé, když ses podepsal jako "bývalý milenec". Přesto ti děkuji za Tvá slova podpory.
Pandora
P.S. Jsem šokovaná, že Tvoje matka otěhotněla. Řekni ji, ať si zavolá na kliniku. "

Jo, sladkých, moudrých patnáct.

Citace:" (dopis - odpověď od BBC, Londýn)
" Nedělej si starosti s naším archivem. Bude skartován dřív, než by se k němu mohla KGB dostat. Tvá tajemství jsou v archivech ve Ware a Cavershamu v bezpečí.
Se srdečnými pozdravy a přáním dalších úspěchů při Tvých literárních pokusech Tvůj J.T. "

Radost číst.

Pavlinek
Pavlinek
18.07.2020 5 z 5

Četla jsem to na střední škole a Adrian mě fakt bavil. Skvělý sarkastický humor!

Lessana
Lessana
06.07.2020 4 z 5

Na knihu ma v čase, keď som bola s hlavným hrdinom rovesník, upozornila sestra, a tak som sa s chuťou začítala a rozprávačovi presne rozumela - jeho humoru i problémom.

SSTknihy
SSTknihy
06.06.2020 3 z 5

Problémy patnáctiletého puberťáka, který se potýká s problémy doma i ve škole, s neuspokojivým citovým životem a údělem nepochopeného a vysmívaného intelektuála, servírované formou osobní zpovědi plné sarkastického humoru. Svého času kultovní kniha a dobrá zábava.

evismaior
evismaior
10.09.2019 3 z 5

60% - Máme tu duben následujícího roku poté, co si Adrian bez zjevných příčin začal psát deník. Klukovi táhne na patnáct, Pandora s ním kdoví proč ještě chodí, Británie se chystá na konflikt ohledně Falkland, princezna Diana čeká následníka trůnu, Adrianova matka čeká další dítě a taktéž těhotná je milenka jeho otce, s níž se tatík scházel v době, kdy ho Adrianova matka opustila. Adrianovi tradičně dochází všechno poněkud opožděně, ale díkybohu se dost zlepšuje jeho básnická tvorba, kterou nadále posílá do BBC a kupodivu dostává občas i nějakou povzbudivou odpověď. A dokonce se koná i jeden jeho útěk z domova, který skončí celkem potupným návratem. Druhý díl byl o chlup lepší než ten první, asi dvakrát jsem se i zasmála. S ohledem na pověst, která tuhle sérii knih provází, jsem ale čekala mnohem víc.

hippiesak
hippiesak
11.06.2019 5 z 5

Skvělé, zábavné :) Ani jsem nepostřehl, že čtu druhý díl. Ona jak "jednička" tak i "dvojka" jsou tak útlé knihy, které na sebe plynule navazují, že se není čemu divit. Dovedl bych si představit i vydaní, kde budou tyto dvě knihy jako jedna. Ale proč to dělat :) Je to zkrátka celkem 8 deníků. Tajných deníků. Za mě úroveň jedničky, skvělá zábava, Adrian roste, je mu 15+. Za mě opět plný počet bodů a status "doporučuji" :)

Jura999
Jura999
28.04.2019 4 z 5

Hodně jsem se nasmál u deníku tohoto mladého intelektuála :D

Rozinka28
Rozinka28
19.02.2018 5 z 5

Měla jsem Adriana ráda v dětství a mám ho ráda i teď.

OldFirehand
OldFirehand
17.02.2018 5 z 5

Ohromná sranda, aj po rokoch po týchto knihách stále siaham.
Tak uveriteľný detský/pubertálny intelektuálny hlavný hrdina - neskutočné.
Za zmienku stojí aj dobre zvolená rodinná a finančná situácia, spoločenské postavenie a celkové pomery na anglických perifériách. Také anglické.
Nutné je vyzdvihnúť aj perfektný preklad.

Lily101
Lily101
13.01.2018 2 z 5

První dvě třetiny skvělé. Poslední část však už děj trochu zaostával jako by vyschnula studnice nápadů.
SPOILER:
Odejít s domova kvůli egu s tím, že si vybere peníze z vkladové knížky, ačkoliv na tom jsou finančně mizerně?Od mladého intelektuála bych čekala, že bude moudřejší a peníze si nechá do budoucna, obzvláště když vidí, jak na tom jsou rodiče.

elcapitano
elcapitano
02.11.2017 5 z 5

Tak je fajn se s Adrianem zase potkat. Bydlet bych u nich tedy nechtěl.. místy dojemné, většinou ohromně vtipné.

Pamima
Pamima
20.07.2017 3 z 5

Knížka se četla dobře. Chvílemi mě donutila i k záchvatu smíchu. Pokud hledáte oddychovou literaturu, jste tu správně.