Deník zloděje

Deník zloděje https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62965/denik-zlodeje-62965.jpg 4 20 5

Bex vykrádá byty a je na to patřičně hrdý. Svou živnost s občasným úspěchem provozuje za asistence kamaráda Oldy, který je někdy spíš přítěží a jehož dětinské otázky dokážou Bexe parádně vytočit. Jenže parťáka, který dokáže nápad na geniální zlodějnu dotáhnout do konce, aby pohledal. Ovšem i mistr zloděj se občas utne – naštěstí má při pobytu za mřížemi moře času na sepisování pamětí... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Burglar diaries , 2002

DaNDee
29.03.2022 3 z 5

Tahle kniha má regulerně nejvtipnější první kapitolu, jakou jsem kdy četl! Člověk se za břicho popadá snad po každém odstavci. Zbytek knihy je bohužel nezáživně průměrný, plný vulgarit - které měly vyznít směšně, ale nevyzněly - a hlavně postrádá tu neskutečnou komičnost dvojice lupičů z první kapitoly..

Livilla
27.09.2021 5 z 5

Směju se nahlas už celá léta, kdykoli tuhle knížku vytáhnu. Pro každého to zjevně není, kamarádka, s níž se často shodnu, vůbec nechápala, co se mi na tom líbí, naopak bratr, s nímž se (v literatuře :) ) zas tak často neshodnu, byl naprosto nadšen. Já jsem taky nadšená a je opravdu škoda, že česky stále nevyšlo ani jedno z pokračování, kterých je v angličtině už několik. Chválím ale i výborný překlad!

laepus
28.10.2016 3 z 5

Neurazí, nenadchne, občas pobaví, občas trochu tápe. Jestli chcete zjistit, jak by vypadal Pat a Mat ve zlodějském prostředí, tohle je přesně ta knížka, která vám to ukáže.

Daecius
23.08.2012 4 z 5

U Deníku zloděje jsem se vážně pobavil, velká škoda že u nás dosud nevyšlo pokračování !

Brrita
13.03.2012 3 z 5

Nejprve se kniha jevila jako velmi vtipná (Myslím, že v druhé nebo třetí kapitole jsem se smála dokonce i nahlas...) ovšem postupně humor slábl až to prostě nebylo vtipné vůbec.

Autorovy knížky

Danny King