Deník - východní fronta 1942-43

Deník - východní fronta 1942-43 https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462497/bmid_denik-vychodni-fronta-1942-43-6uM-462497.jpg 5 2 1

Deník Jána Režňáka, pilota letky 13, který byl rozkazem vyslán na východní frontu a pouze díky svému leteckému umění a odvaze přežil, nám v jedinečném svědectví pilota - vojáka, předkládá válečné útrapy, ale i denní starosti o svůj život, tak jak jej viděl osobně a zaznamenal do svého deníku. Příběh Jána Režňáka (*14. dubna 1919 v Jablonici, 19. září 2007 v Martine), který byl největší letecké eso Slovenských vzdušných zbraní (SVZ) a nejúspěšnější slovenský pilot druhé světové války.... celý text

Helena0405
08.09.2023 5 z 5

Číta sa to po troškách (denník). Zaujímavé bojové zážitky, pri ktorých mal tento pilot až neskutočné šťastie, začínajú na str. 49, kedy sa vďaka "zvláštnej sile", ktorá mu otočila stroj hore nohami a tým unikol paľbe, druhýkrát narodil. Takýchto ďalších a ďalších "narodení" je opísaných viac.
Okrem akčných situácií je tu množstvo opisov dobových zvyklostí, stavu ciest, úrovne bývania atď. Veľmi cenná kniha.