Deník staré paní

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Oblíbená česká socioložka a publicistka napsala kdysi tento „deník“ jako praktickou pomůcku pro ty, kdo se ocitají na prahu stáří, i pro ty, kteří s nimi toto období prožívají. Pro knižní vydání v Kalichu jej však podstatně přepracovala a doplnila. Do krátkých deníkových zápisků „staré paní“ vtělila své bohaté zkušenosti a znalosti problémů, které toto období života nese s sebou, a v meditacích „hlavní osoby“ nabídla i jejich možná pozitivní řešení. Knížka bude nepochybně povzbuzením a pomocí všem „postiženým“ jednotlivcům i rodinám....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417453/big_denik-stare-pani-YtV-417453.jpg 4.578
Nahrávám...

Komentáře (30)

Kniha Deník staré paní

mira399
23. května

Krásná knížka, plná moudra a laskavosti. Myslím, že by tuhle knížku měli všichni dostávat automaticky do schránek, pokud mají v rodině někoho dříve narozeného. A v s odchodem do důchodu znovu :-) Paní Šiklovou jsem měla moc ráda a jak se mi líbil její projev na živo, tak i knížka nebyla zklamáním.

Josh
22. května

Vitalita, moudrost, ale i živelnost, ironie této úžasné paní jsou v každém řádku. Na formu deníku si zvyknete tak, že ji nebudete vnímat, naopak budete ji hltat :o))
Tuhle knihu by si měli přečíst babičky a jejich dcery a vnučky, a také dědečkové, jejich synové a vnuci…. prostě každý kdo má vztah ke staršímu člověku, a naopak starší k ostatním. PROČ? Budete brát život mnohem lépe, budete brát život těch druhých mnohem lépe, budete brát vzájemné názory, postoje, tvrdohlavost, paličatost lépe…. Prostě život může tato kniha jen zlepšit. Risknete její čtení?


Čičolina
19. dubna

Knížka se mi líbila, jen ta stará paní z prvních kapitol byla uvěřitelná, protivná a vztahovačná a nešťastná sama ze sebe. Ta moudrá, stále se vzdělávající a chápající byla skvělá, ale ono to zas tak moc nefunguje. Myšlenky jsou to krásné, ale asi by mi to sedlo jako přednáška než fiktivní babička. Ale forma deníku je samozřejmě čtivá.

Katka2382
12.12.2021

Krásně napsané zamyšlení nad životem nejen starších lidí,ale i nad životem všeobecně.
Myslím že by si ji měl povinně přečíst každý nad 40 let věku.

KristinTj
06.10.2021

Obdivuji způsob, jakým paní Šiklová srozumitelně poukázala na starosti i radosti stáří. Deník je příjemným čtením plným drobných, jasných, ale často opomíjených, zato však důležitých aha momentů. Pomůže nám mnohem lépe pochopit své prarodiče, rodiče i sebe samotné. Velmi doporučuji, klaním se a děkuji.

Epiktetos: Až bude smrt, nebudu. Dokud budu, nebude smrt.

intelektuálka
28.05.2021

Vzpomínka na výraznou osobnost, s níž jsme se nedávno rozloučili ....

Energie, vitalita, upřímnost i trocha ironie - to byly vlastnosti, které tuto ženu provázely ....
A její život rozhodně nebyla procházka růžovým sadem, ale cestou s trny....

Stáří ? To jsou jen čísla v OP a podzimní etapa života - čerpáme z toho, co jsme prožili ....
Odkazy na literaturu, která je přínosem ....

" Stáří patří k životu, tak jako k lesu patří i staré stromy ...."

I já se přikloním k názoru, že jaro je krásné, všechny stromy jsou zelené ....
Ale les na podzim, kdy každý strom má jinou barvu, je krásnější ....

Pěkné a podnětné čtení- doporučím.

ondras666
15.08.2020

Tohle byla druhá kniha paní Šiklové a musím uznat, že určitě ne poslední.
Ať se to zdá jako malá kniha, svým obsahem rozhodně není.
Psána formou deníku jedné staré paní, prababičky. Ta zde neotřele ukazuje problémy soužití generací, problémy starých lidí a jejich obavy. Kniha je místy vtipná, sarkastická, což ji dává drive. A v těch odstavcích je skryto hodně ponaučení a moudra. A citáty v knize, ty už jsou jako bonus.

SuperSojka
20.06.2020

Jako beletrie by u mě kniha asi neprošla, ale deník jako formát, kterým spisovatelka sděluje důležité postřehy, rady a návody (nejen) pro starší generaci, je nepřekonatelný. Jedná se o zcela nenásilnou formu sdělení s množstvím zajímavých informací, které nutí k zamyšlení.

1